חשש מהתפרצות במערכת החינוך בפ"ת: גרינברג חידד את ההנחיות

נוכח התפרצות משמעותית בימים האחרונים במוסדות החינוך בעיר, נפגש היום ראש עיריית פתח תקווה עם כמה ממנהלי המוסדות בעיר וביקש מהם לעקוב באדיקות יתר אחר כל גילוי של תסמיני הנגיף בקרב התלמידים
 • שלא ישמע עוד שוד ושבר בגבולו ויזכה לבריאות הנפש ואריכות ימים

  תוכן מקודם

 • הכנות אחרונות למופע 'חבורת תריג בין הזמנים 2'

  תוכן מקודם

 • " החופש הנורא ביותר בחיי " חני בעדות קשה

  תוכן מקודם

 • לא סתם ברכה זו גזירה לכל דבר ועניין

  תוכן מקודם

נוכח התפרצות משמעותית של 'הגל השני' השוטף בימים האחרונים את מוסדות החינוך בעיר, נפגש היום ראש העיר רמי גרינברג עם כמה ממנהלי המוסדות בעיר וביקש מהם לעקוב באדיקות יתר אחר כל גילוי של תסמיני הנגיף בקרב התלמידים. ראש העיר הזכיר בדבריו את התפרצות הקורונה בגימנסיה בירושלים – שהייתה גורם משמעותי או תסמין מובהק להתפרצות 'הגל השני', וטען כי להבנתו – שליטה בהתפרצות הנגיף במוסדות החינוך יכולה כיום להועיל רבות בשליטה בקצב ההדבקה הכללי בעיר, ואף למנוע אותה.

בעירייה פרסמו את רשימת המוסדות בהם התפרץ הנגיף בימים האחרונים:

יום שני י"ד תמווז (6/7/20)

במהלך היום נמצאו חולי קורונה בישיבות, בבתי ספר – בית יעקב, ובכמה גני ילדים במרכז העיר ובשכונות גני הדר ותקומה. המוסדות נסגרו עד להודעה חדשה.

בישיבה לצעירים משכנות התלמוד של הרב בן חמו ברחוב דובנוב, התגלה תלמיד חולה קורונה בשיעור ב', הישיבה תיסגר. תלמידי השיעור מחוייבים בבידוד עד ה 16/7, ונדרשים להיבדק ולעדכן את הישיבה. אחים ואחיות של תלמידים משיעור ב' אינם מורשים ללכת למוסדות חינוך.

בישיבה לצעירים (נחלת אשר) של הרב זנובסקי ברחוב דון יוסף התגלה חולה קורונה בשיעור א'. הישיבה נסגרה עד להודעה חדשה. תלמידי השיעור מחוייבים בבידוד וביצוע בדיקות ועדכון הרשויות. בני משפחות התלמידים משיעור א' אינם מורשים להיכנס למוסדות חינוך בעיר.

בבית הספר 'בית יעקב' בגני הדר אומתו שתי תלמידות כחולות קורונה. בכיתה ג-1 ובכיתה ז-2. בית הספר נסגר עד להודעה חדשה. התלמידות והסגל מהכיתות הנ"ל חייבות בבידוד וצריכות לבצע בדיקות קורונה ולעדכן בתוצאות את בית הספר והעירייה. בני משפחות התלמידות מהכיתות הללו אינם מורשים להגיע למוסדות החינוך.

שתי תלמידות נוספות מבית הספר 'בית יעקב' במרכז העיר – רוטשילד, שנסגר בתחילת השבוע, התגלו כחולות קורונה. אחת בכיתה ג' והשנייה בכיתה ה'. בית הספר כאמור נסגר, תלמידות הכיתות הנ"ל והדגל חייבות בבידוד, ומתבצעות בדיקות לגילוי קורונה אצל תלמידות בית הספר – כדי שניתן יהיה לבחון את פתיחת בית הספר מחדש.

בגן שרה מרציאנו (מרכז העיר) של רשת הגנים אגו"י, רחוב הרצל 22, התגלה ילד חולה מאומת לקורונה. הגן נסגר. הילדים והצוות חייבים בבידוד ולבצע בדיקות ולעדכן את הרשויות. אחים ואחיות של ילדים מהגן אינם רשאים להגיע למוסדות חינוך.

בגן 'הנסיך הקטן' ברחוב פפר 8 בשכונת תקומה בעיר, התגלתה סייעת חולת קורונה. הסייעת הייתה בגן החובה במתחם של הגננת מיכל שלומי. ילדי הגן והצוות מחוייבים בבידוד ולבצע בדיקות קורונה ולעדכן את הגן והעירייה. אחים ואחיות של ילדי הגן הזה אינם מורשים להיכנס למוסדות חינוך אחרים. בנוסף במתחם הגן הזה היו עוד 6 כיתות גן נוספות. בכדי למנוע אפשרות להתפשטות הנגיף, הוחלט שגם 6 הכיתות הנוספות ייסגרו עד להודעה חדשה. נעדכן בהתפתחויות.

במעון של עמותת קן ברחוב מוסטובוי (מרכז העיר) בכיתת מעון שנקראת 'הכתומה', נמצא ילד חולה קורנה. הילד היה בפעם אחרונה במעון ביום רביעי שעבר: 1/7. על ילדי הכיתה והצוות להכנס לבידוד ולבצע בדיקות קורונה בהקדם ולעדכן את המעון והעירייה בתוצאות. הבידוד יהיה עד ה 15/7 כולל. אחים ואחיות של ילדי המעון מהכיתה הכתומה אינם מורשים להיכנס למוסדות חינוך אחרים.

ב’גן חיה' – גלאי 4-5, של ת"ת 'דרך ישרים' ברחוב טרומפלדור 64, (מרכז העיר) התגלה ילד חולה קורנה. הגן נסגר. על ילדי הגן והצוות להכנס לבידוד עד ה 15/7 ולבצע בדיקות קורונה ולעדכן את העירייה והנהלת הגן. אחים ואחיות של ילדי הגן אינם רשאים להכנס למוסדות חינוך.

יום ראשון י"ג תמוז (5/7/20)

תלמוד תורה 'ברכת יעקב' ברחוב הרצל נסגר עד להודעה חדשה. כל התלמידים והסגל של כיתה ד' חייבים בבידוד ולבצע בדיקות קורונה ולהעביר תוצאות להנהלת המעון והעירייה. אחים, אחיות והורים של תלמידי הכיתה אינם רשאים להיכנס למוסדות החינוך. נעדכן בהתפתחויות.

בית הספר 'בית יעקב' במרכז העיר – רוטשילד, נסגר עד להודעה חדשה בעקבות גילוי קורונה. התלמידות מכיתה ח-3 ומכיתה ג-5 חייבות בבידוד וצריכות לבצע בדיקות קורונה ולעדכן את בית הספר והעירייה. האחים והאחיות של התלמידות מכיתות אלו אינם רשאים להיכנס למוסדות החינוך.

במעון ׳שירת פנינה' שברחוב סלומון 12, בכיתת הבוגרים המוגדרת בשם "כחול" – הכיתה נסגרה. כל אנשי הצוות והילדים בכיתה חייבים בבידוד (עד ה 14/7, כולל) ומחוייבים לבצע בדיקות מול קופות החולים ולהעביר תוצאות להנהלת המעון והעירייה. עד לתוצאות רשמיות מכלל הילדים והצוות הכיתה לא תיפתח שוב. האחים והאחיות של ילדי הכיתה אינם רשאים להיכנס למוסדות החינוך.

'גן-מכינה' של רשת הת"ת 'ברכת יעקב', אצל הגננת נחמי מרחוב הרצל במתחם ברכת יעקב, הגן נסגר עד להודעה חדשה. כל ילדי הגן והצוות חייבים בבידוד ולבצע בדיקות קורונה ולעדכן בתוצאות את הגן והעירייה. האחים והאחיות של ילדי הגן אינם רשאים להיכנס למוסדות החינוך.

גן טרום-טרום של ’ברכת יעקב’ ברחוב האורים של הגננת שפי, הגן נסגר (ראשון, 5/7) עד להודעה חדשה. כל הילדים והצוות חייבים בבידוד ולבצע בדיקות קורונה ולעדכן את הגן והעירייה. האחים והאחיות של ילדי הכיתה אינם רשאים להיכנס למוסדות החינוך.

כזכור, ראש העיר רמי גרינברג הוביל לראשונה את הנוהל לבידוד קרובי משפחות המבודדים שאינם שוהים בהפרדה בתוך הבית – ממוסדות החינוך. אחריו נקטו כך ראשי ערים נוספות שהבינו שרק כך נצליח לבודד ולנתק את שרשראות ההדבקה.

כתבות קשורות

הִילּוּלָא קַדִּישָׁא • רבי יעקב משולם אורנשטיין זצוק"ל, בעל הישועות יעקב
הגר"ח רבי השיא את נכדתו, רבנים ואישי ציבור עלו לברך • גלריה
מעמד נרגש בסיום השנתי של מנו"ף בעיריית ב"ב באמצעות 'איגוד הסמינרים'
מאות שלוחי חב"ד בברית המועצות לשעבר התכנסו בקזחסטאן
מעמד כבוד התורה וחלוקת פרסים בישיבת עץ חיים באבוב ב"ב
העיר אלעד לובשת חג לקראת השבת ההיסטורית בראשות האדמו"ר מויז'ניץ
באירוע ענק: חגיגת הכנסת ספר התורה השביעי של ילדי ישראל • 100 רגעים
ר"י זוועהיל הגה"צ רבי שמואל דוד גולדמן בביקור אצל האדמו"ר מתולדות יהודה
השיעור היומי: הרב דוד חבושה • צפו
הפינה היומית: שתי דקות על כיבוד הורים עם הרב אהרן רוט • צפו
וַיְהִי בֹקֶר יוֹם שְׁלִישִׁי • כותרות העיתונים – כ"ה באב ה'תשפ"א
עם משפחות ההרוגים באסון מירון: יעקב שוואקי בקליפ חדש - "יבוא היום" • צפו

2 תגובות

סגור לתגובות.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן