צילום: דוד כהן / פלאש 90.

מודיעין עילית: עקב המצב הכלכלי הקשה – סליחות ליוקר המחיה

רבה של ק"ק "עדת יראים-אושטרייך" במודיעין עילית אמר כי המצב הכלכלי הקשה מן הראוי היה להרבות בתפילה ומכיוון שבזמן הזה אין נהוג לקבוע תעניות צבור, קבע הרב כי בתענית י"ז בתמוז יאמרו בקהילה סליחות מיוחדות ליוקר המחיה

רבה של ק"ק "עדת יראים-אושטרייך" במודיעין עילית מסר בשבת בשיעורו כי המצב הכלכלי הקשה היום בעקבות הנחיות משרד הבריאות קשה הרבה יותר מהמצב של התחלואה. הרב נוימן שליט"א הדגיש כי על חולה אסור להתפלל בשבת, אלא רק על חולה המסוכן למות בו ביום, אך על צרת מזונות מתריעין אפילו בשבת (הכוונה התרעה בפה ולא בשופרות).

הרב פסק כי "בהתאם למצב הכלכלי הקשה בארץ ובעולם, ובעיקר בעת הזאת כאשר בכל ענייני הפרנסה איש אינו יודע מה ילד יום, מן הראוי היה לקבוע תענית או לכל הפחות להרבות בתפילה על הנושא הזה". מכיוון שבזמן הזה אין נהוג לקבוע תעניות צבור, קבע הרב נוימן כי בתענית י"ז בתמוז יאמרו בקהילה סליחות מיוחדות ליוקר המחיה.

בקהילת אושטרייך נהוג בכל תענית צבור לומר מעט סליחות מעניין היום גם בתפילת מנחה, כן הוא המנהג על פי הגאונים כנזכר בטור. השנה בתענית י"ז בתמוז נוסף על סליחות של י"ז בתמוז, על פי החלטת הרב יוסיפו גם סליחות מיוחדות על הרעב ועל יוקר המחיה. הסליחות הן של ר' אביגדור קרא זצ"ל שהיה מגדולי רבותינו הראשונים בפראג, וחיבר סליחות רבות.

המארגנים קוראים לציבור להגיע לאמירת הסליחות: תפילת מנחה בקהילת אושטרייך תיערך בשעה 7:15. משך התפילה כ-30 דק'. ערבית סמוך לתפילת מנחה (בערך בזמן שקיעת החמה). הגבאים מדגישים כי בתוך ביה"כ יכנסו רק מספר המתפללים המתאפשר על פי הנחיות הממשלה. שאר המתפללים ישהו בחדרים שמסביב וכן בחצר, ומשם יצטרפו לתפילת הקהל.

סליחות ליוקר הימים לר"א קרא, כפי שערך רב קהילת אושטרייך קרית ספר. הרב יהונתן נוימן

 

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *