אבל כבד בקהילת ברסלב: הגה"ח רבי אברהם יצחק כרמל זצ"ל

אבל כבד שורר בכל ריכוזי חסידות ברסלב עם הגעת הידיעה המרה על פטירתו של הגה''ח רבי אברהם יצחק כרמל זצ''ל מגדולי המשפיעים בחסידות. במשך שנים רבות שימש כ'בעל תפילה' בימי ראש השנה באומן ורבים התעוררו מתפילתו המיוחדת

ברוך דיין האמת: בשעה האחרונה מגיעה הידיעה המרה והקשה על פטירתו של הרב החסיד רבי אברהם יצחק כרמל זצ"ל מגדולי המשפיעים בחסידות ברסלב זאת לאחר שלקה בליבו והוא בשנת החמישים ושבע לחייו.

המנוח הגאון החסיד רבי אברהם יצחק כרמל זצ"ל הקדיש את כל חייו להשפיע ולקרב עוד ועוד יהודים שיהיו דבוקים יותר בבורא עולם, עוד בימי בחרותו בישיבת ברסלב ניכר היה במידה זו של אהבת ישראל ויראת שמים, כבר אז רבים ראו בו כמי שעתיד להאיר את עולם החסידות במתק לשונו ובנועם אמריו, במשך שנותיו הקצרות זכה הוא לקרב המוני יהודים לאביהם שבשמים.

מעבר לכך, שקיעותו הרבה בלימוד הייתה לשם דבר, ניתן היה לראותו מתרפק על לימודו במשך שעות ארוכות כשהוא כלל לא שם לב למתרחש סביבו, את כל יומו הוא הקדיש ללימוד התורה ולקירוב וחיזוק יהודים, ספרי המוסר והחסידות היו אצלו קביעות שבכל יום מלבד סדריו הקבועים בשאר חלקי התורה.

המנוח הרב החסיד רבי אברהם יצחק כרמל זצ"ל שימש במשך שנים רבות כ'בעל התפילה' המיתולוגי בכל שנה לתפילת השחרית בראש השנה על ציונו של הרה"ק רבי נחמן מברסלב זיע"א שבאומן.

רבים היו מגיעים לשמוע את תפילתו המיוחדת אשר הייתה נאמרת במתינות ובדמעות שליש, רבים מעידים כי לולא ר' אברהם יצחק התפילה באומן הייתה נראית אחרת לגמרי, שעת השיא הייתה שעה שהוא היה אומר את ה'קדושה' של שחרית בחזרת הש"ץ כשהיה מגיע למילים 'ותמלוך עלינו מהרה כי מחכים אנחנו לך מתי תמלוך בציון' קולו היה נשנק מבכי כשהוא לא היה יכול להוציא הגה מפיו במשך דקות ארוכות.

השפעתו הגדולה הייתה נכרת אצל כל תלמידיו ושומעי לקחו, רבים ראו בו כממשיכו של הגה"צ רבי לוי יצחק בנדר זצוק"ל מרבני ברסלב, הוא היה מוסר שיעורים רבים והמונים היו נכרכים אחריו בעבותות של אהבה.

אחד תלמידיו מספר ל'חדשות JDN': "זה הלם של ממש, אדם בשיא כוחותיו עם מרץ נעורים שידע לחזק כל אחד, לתת מילה טובה לכל אחד, הוא הרים אנשים רבים מדכאונות וממש החייה את נפשם".

"עבורי זה כאב אישי" מוסיף התלמיד, הוא היה ממש כאב רוחני בשבילי, אבל האמת שכולם הרגישו ככה, הוא היה משפיע ואבא של אלפים".

הלילה (רביעי) לקה המשפיע בליבו, כוחות ההצלה שהוזעקו למעונו ביצעו בו פעולות החייאה ממושכות אך כעבור זמן קצר הם נאלצו לקבוע את פטירתו למגינת לב.

המשפיע הגה"צ רבי אברהם יצחק כרמל זצ"ל הותיר אחריו את רעייתו האלמנה שתחי' ובנים שממשיכים את דרכו בדרך התורה והחסידות,

מסע הלוויה תצא היום בשעה 14:00 מבית החיים פוניבז' בעיר, שם ייטמן.


    במחיצת הגה"צ רבי יעקב מאיר שכטר שליט"א


13 תגובות

ואו איך? ה' ירחם

ברוך דיין האמת. אל אמונה ואין עוול צדיק וישר הוא. "עיני עיני יורדה מים". אני מתקשה לעכל.

ברוך דיין האמת אני בהלם

ברוך דיין האמת.

אוי ווי. האם רבי אברהם יצחק היה קשור למוהרא"ש זיע"א, לצדיק מיבנאל?

אני בהלם! בהלם!
אין לי מילים!

מחריד
אבא אני חוזר בתשובה

ה ירחם עלינו היה כזה אהוב כזה מחזק ת"ח גדול .חבל על דאבין ולא משתכחין

באיזה רגישות הלך בין הטיפות. השתמש בפקחות רבה בכל עניני רבינו . הנחמה היחידה, שאנו בטוחים שהוא יושב ליד רבינו ,ואולי נזכה שלא נתיאש מהראש השנה שלו

לעופר, זה הענין שידע לכבד את כולם .וכידוע לך, זה לא קל בחסידות ברסלב.

הלם כבד לכל מכיריו . הרה"ג זצ"ל למד בישיבת כתר ישראל רוזין ב"ב וכבר אז היה גדול בתורה עבודה חסידות וכל מידה טובה .איש האשכולות שהכל בו אוצר של יראת שמים
חבל חבל על דאבדין ולא משתכחין

היה יהודי מיוחד במינו
ידע להלך כנגד רוחו של כל אחד ואחד

אני עכשיו חוזר מהלויה שקרעה כל לב
פגשתי שם בחור מתמודד שעקב מעשיו במשך השנים איש לא התעניין בו, וכששאלתיו על מה הוא הגיע ללוויה אמר "אדם אחד" היה מתעניין בי ודורש בשלומי בכל שבת בבית כנסת וזה ר' אברהם יצחק כרמל זצ"ל
עיני עיני ירדה מים

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *