צילום: אוליבייה פיטוסי / Flash90   

שרת התחבורה: "לא הוגן לצייר אותנו כאנשים שלא פועלים לפי ההנחיות"

שרת התחבורה מירי רגב התייחסה להפרת ההנחיות של שר הבריאות אדלשטיין ואמרה כי, "בסוף אנחנו כולנו בני אדם, שאנחנו עושים בדיוק כפי שאנחנו מצפים שהציבור יעשה", על עימות בממשלה אמרה השרה רגב: "אין לנו שום כוונה ללכת לבחירות"

 • "אל תגידו לי יותר כלום" בקשתה הכואבת של תהילה

  תוכן מקודם

 • 'דקות לפני השקיעה' כך נודע לליבי (25) שבעלה נהרג במירון

  תוכן מקודם

 • הגר"י זילברשטיין שליט"א וראשי מפעל הש"ס בבית מרן שר התורה לקראת מגבית חג מתן תורה!

  תוכן מקודם

 • התקווה שהתבררה כטעות :"אמרתי לילדות: אבא בסדר, הוא ניצל "

  תוכן מקודם

שרת התחבורה, מירי רגב, התייחסה הבוקר (חמישי) לפרסום לפיו שר הבריאות יולי אדלשטיין הפר את ההנחיות של משרד הבריאות, ואמרה כי היא מאמינה לו שפעל על פי ההנחיות כשהשתתף במסיבת יום הולדתה של אשתו. "בסוף אנחנו כולנו בני אדם, לכולנו יש משפחה ויש לנו חברים ואנחנו עושים את כל מה שאנחנו עושים בדיוק כפי שאנחנו מצפים שהציבור יעשה".

בראיון ל'רשת ב" דחתה רגב גם את הטענות על השתתפטתה בחנוכת מחלף חדש באשקלון באירוע שבו הופרו ההנחיות. "לבוא ולצייר אותנו כאנשים שלא פועלים על פי הנחיות משרד הבריאות זה לא הוגן. יכול להיות שהייתה תקלה כזאת או אחרת אז מתקנים אותה"

שרת התחבורה הוסיפה כי, "הממשלה אינה מגלגלת את האחריות למשבר הקורונה על הציבור", אך לדבריה הבירוקרטיה והפקידות מקשים על ההתמודדות עם הנגיף. "יש כאן מכלול של דברים: פקידות, הליכי חקיקה, בירוקרטיה – את כל הדבר צריך לעקוף, זה לוקח זמן". על עימות אתמול בממשלה סביב ההצבעה על הקמת ועדת חקירה לניגודי העניינים של שופטי העליון אמרה רגב: "אין לנו שום כוונה ללכת לבחירות. אם כחול לבן רוצים לדחוף לבחירות – הם יצטרכו להסביר את זה לציבור".

על הלקחים מהגל הראשון אמרה: "למדנו מהגל הראשון ולכן גם לא קיבלתי את ההמלצה ל־20 אנשים באוטובוס. 20 אנשים באוטובוס אומר – אין תחבורה ציבורית. סיכמתי אתמול עם האוצר על 10 מיליון שקלים לתגבור הקווים. מודל הרכבת עובד טוב, הרכבות לא מלאות על פי התפוסה שקבענו, הם עובדות בערך 60%–70% מהתפוסה.

בנוסף התייחסה לאכיפת ההנחיות בתחבורה הצביורית ואמרה כי, "באוטובוסים יהיו פקחים. הציבור יראה יותר פקחים על האוטובוסים כדי לוודא שאנשים שומרים על המרחק, שאנשים שמים מסכות. במהלך השבוע הנוכחי הוצג לנו לקבינט הקורונה שאחד ממוקדי התחלואה הם אוטובוסים. היו המלצות ללכת על מצב שתחבורה ציבורית לא תפעל. זה מצב בלתי אפשרי כשהמשק עובד. לכן אנחנו מנסים לאזן בין האינטרסים. תהיה בהתחלה אי נוחות, מקווה שנצליח לפתור אותה כמה שיותר מהר".

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן