כוכבי, אמש. צילום: דובר צה"ל

בפעם השנייה: הרמטכ"ל כוכבי וקצינים נוספים בצה"ל ייכנסו לבידוד לשבוע

הרמטכ"ל אביב כוכבי שהה לפני כשבוע בנוכחות משרת צה"ל שאומת היום כחולה קורונה, לאור זאת ייכנס יחד עם קצינים נוספים לבידוד, אך יקיים לוח זמנים רגיל, ככל שיתאפשר. דובר צה"ל: "הרמטכ"ל חש בטוב, ללא תסמינים, וייבדק בזמן הקרוב"


צפו: סרטון הסלפי של כוכבי בבידוד בגל הראשון.

הרמטכ"ל אביב כוכבי שהה לפני כשבוע בנוכחות משרת צה"ל שאומת היום כחולה קורונה – כך נמסר מדובר צה"ל. לאור זאת ובהתאם להנחיות משרד הבריאות, ייכנסו הרמטכ"ל וקצינים נוספים לבידוד. כוכבי ישהה בבידוד ויקיים לוח זמנים רגיל, ככל שיתאפשר. "הרמטכ"ל חש בטוב, ללא תסמינים, וייבדק בזמן הקרוב", נמסר.

גם בגל הראשונה נאלץ הרמטכ"ל להיכנס לבידוד לאחר שקיים דיון עם מפקדים של יחידת הקישור לרשויות של פיקוד העורף, ולאחר מכן התברר כי אחד המפקדים במילואים שהשתתף בדיון אומת כחולה קורונה. כוכבי החליט אז להיכנס לבידוד במשרדו למספר ימים ומשם המשיך לקיים לוח זמנים רגיל. לא ברור האם גם הפעם ייבצע את הבידוד בלשכתו בקריה או בביתו.

כזכור, ראש הממשלה החליפי ושר הביטחון בני גנץ נכנס אתמול לבידוד בשל חשד שנחשף לחולה קורונה ביום ראשון בשעות הערב. מלשכתו נמסר כי "מתוך רצון ואחריות להימנע מסיכון בהדבקה ולאחר התייעצות עם גורמים רפואיים, החליט גנץ להיכנס לבידוד, עד לביצוע בדיקת קורונה וחקירה אפידימיולגית. גנץ חש בטוב וימשיך לנהל את ענייני המשרד ויתר עיסוקיו הציבוריים מהבידוד".

"נתחיל מהשורה התחתונה: אני מרגיש מעולה, ומתכוון להמשיך ולעבוד כמו תמיד, רק מרחוק", כתב גנץ בטוויטר. עוד הוסיף כי "קיים חשד שבראשון בערב נחשפתי לחולה קורונה. לאחר התייעצות עם גורמים רפואיים, אכנס לבידוד, אבצע בדיקת קורונה וחקירה אפידימיולגית ואפעל בדיוק לפי ההנחיות. אין מקום ללקיחת סיכונים. רק בריאות לכולם".

בהמשך הנמסר עוד כי "לאור כניסת שר הביטחון וראש הממשלה החליפי, בני גנץ, לבידוד, יותקנו בביתו בשעות הקרובות אמצעים שיאפשרו לו למלא את תפקידו". מטעמו של גנץ נמסר עוד כי "האדם שאליו נחשף גנץ הינו חבר משפחה".

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו