אוחנה סיכם עם ראשי הסיעות החרדיות: יומונה יועץ שר למגזר החרדי

השר לביטחון הפנים שוחח עם דרעי, ליצמן וגפני בשל אכיפת היתר של המשטרה כלפי המגזר החרדי והנחה "להעביר עד אחרון השוטרים את ההנחיה להפעיל שיקול דעת ולהמנע מאכיפה בררנית". סוכם: יומונה אדם או צוות "לחיבור בין המשטרה לחברה החרדית"

היום (שישי), לבקשתו של השר לביטחון הפנים אמיר אוחנה נערכה שיחה בינו לבין ראשי הסיעות החרדיות — שר הפנים אריה דרעי, שר הבינוי והשיכון יעקב ליצמן, ויו"ר ועדת הכספים ח״כ משה גפני — וזאת בשל התחושות הקשות העולות מקרב הציבור החרדי על אכיפת יתר של משטרת ישראל כלפי החברה החרדית בנוגע לחובת עטיית מסיכות כחלק מהמאמץ הלאומי לבלימת התפשטות נגיף הקורונה.

ראשי הסיעות החרדיות הביעו בפני השר אוחנה את "תחושות הציבור בצורה מפורטת והוא שמע את טענותיהם בקשב רב". בעקבות הדברים, השר הנחה את מפקדי המשטרה "להעביר עד אחרון השוטרים את ההנחיה להפעיל שיקול דעת, לאכוף בחכמה ועם שכל ישר ולהמנע מאכיפה בררנית".

בהודעה משותפת מטעם ארבעת המשתתפים בשיחה נמסר כי "מן השיחה עלה צורך במינוי אדם או צוות המכיר היטב הן את עבודת המשטרה והן את העולם החרדי כיועץ מומחה לשר הבט"פ לבירור הטענות העולות מן השטח, אך לא פחות חשוב מכך — לחיבור בין המשטרה לחברה החרדית. שר הבט״פ קיבל את ההצעה".

אוחנה: "נרשמים פחות דו"חות לחרדים ביחס לשיעורם באוכלוסייה"

כזכור, יו"ר 'דגל התורה' ח"כ משה גפני דרש אתמול להקים ועדת חקירה פרלמנטרית לבדיקת התנהלות משטרת ישראל בנושאי האכיפה הבררנית והקפדנית כלפי האוכלוסיה החרדית. "בתקופה האחרונה מאז החלה חובת עטיית מסכות במרחב הציבורי מתבצעת אכיפה מוגברת של המשטרה בקרב אזרחים שאינם עוטים מסכות", כתב גפני ליו"ר הכנסת יריב לוין.

"מתברר שדווקא באיזורים חרדים ובשכונות בהם מתגוררים תושבים חרדים מתבצעת אכיפה סלקטיבית ומוגברת עד כדי שימוש באמצעים חריגים שאינם ננקטים מול אוכלוסיות אחרות. התיעודים והעדויות לכך אינם משאירים מקום לספק כי קיימת מדיניות איפה ואיפה בקרב האזרחים. בעת הזו האכיפה הלא מידתית המדוברת מצטרפת למקרים נוספים בהם המשטרה נקטה אמצעים מופרזים ושימוש בכלים ובשיקול דעת שונה בגישתם לטפל בבעיות הנוגעות לציבור החרדי".

"בשל כך", כותב יו"ר 'דגל התורה', "אין מנוס אלא להקים ועדת חקירה פרלמנטרית שתחקור את הנושא. הוועדה תידרש לבחון לעומק את הפקודות הניתנות לשוטרים בשטח מול האוכלוסיות החרדיות בפרט, האם ניתנה הנחיה לאכיפה מסוג זה, והאם ניתנות הוראות שונות לייחס כלפי האזרחים. ולבסוף לגבש נהלים ברורים בהם צריך לנהוג כלפי כלל אזרחי מדינת ישראל בכל מקום שהוא".

4 תגובות

חכי"ם חרדים תתביישו בשעה 1:30 ביום ו' ערב שבת קודש כאשר כל בני ישראל מתכוננים לשבת קודש , לא סוגרים שכונות ולא מקימים מחסומי דרכים , אולי אתם לא מבינים , זה חמור מאד שאתם שמים את עם מקדשי שביעי לאסקופה נדרסת , מדוע לא להתחיל סגר בשעה 5 אחה"צ כשכולם סיימו הכנות לשבת .
אתם פוסלים עצמכם בציבור זה .

למה אתר חרדי מביא ידיעות מהשר הנ"ל.

עשו סגר בצהריים כדי שלא יתארחו ויארחו בשבת
בכדי למנוע הדבקה

אוחנה סיכם..
דייייייי למריחות!

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *