צילום: יעקב לדרמן / פלאש 90.

רמה א' בבית שמש עם מספר שיא של חולים: "לא עודכנו על כוונה לסגר"

מפילוח מספר החולים הפעילים לפי שכונות עולה כי ברמה א' ישנם 73 חולים בפועל כש-48 מהם נמצאים בתוך השכונה. מבדיקת 'מקומי JDN' עולה כי למרות הנתונים, העירייה לא עודכנה על כוונה להטיל סגר על השכונה

עיריית בית שמש מפרסמת את תמונת המצב של חולי הקורונה בעיר ממנה עולה כי נכון להיום (שני) יש 379 חולים פעילים בעיר. בשלושת הימים האחרונים גדל מספר החולים ב-67 ובשבוע האחרון גדל ב-200. עוד עדכנו בעירייה כי בשבוע האחרון פונו 87 חולים להחלמה במלוניות ועוד 30 חולים נוספים ממתינים לפינוי.

מפילוח מספר החולים הפעילים לפי שכונות עולה כי בקריה החרדית ישנם 70 חולים בפועל כאשר 45 מתוכם נמצאים בתוך השכונה. בשכונת חפציבה יש 47 חולים בפועל ובתוך השכונה 22 חולים. ביפה נוף מספר החולים בפועל הוא 24 כאשר בתוך השכונה ישנם 23 חולים.

ברמה ג' מספר החולים בפועל עומד על 44 ובתוך השכונה ישנם 32 חולים. ברמה א' יש 73 חולים בפועל ו-48 בתוך השכונה, מספר החולים ברמה א' הוא גבוה במיוחד ולפי דיווחים בתקשורת במשרד הבריאות שוקלים להטיל סגר על השכונה. אולם, מבדיקת 'מקומי JDN' עולה כי העירייה לא עודכנה על כוונה שכזאת. ברמה ב' מספר החולים בפועל הוא 60 כאשר 43 מתוכם נמצאים בתוך השכונה ובעיר הוותיקה מספר החולים בפועל עומד על 55 כשבתוך השכונה ישנם 45 חולים.

הבוקר הגיעה שרת התפוצות ותושבת העיר, עומר ינקלביץ, ללשכתה של ראש העיר עליזה בלוך. השתיים נועדו לפגישה שבסיומה אמרה השרה ינקלביץ: "כתושבת העיר, ביקשתי לשמוע בימים אלו, בהם שתי שכונות בעיר נתונות בהגבלות תנועה, את תחושות התושבים בעיר ואת המציאות של ניהול שגרת קורונה".

בתוך כך, סגן ראש העיר ישעיהו ארנרייך אמר אמש במהלך פגישה עם שר הבריאות יולי אדלשטיין ויו"ר המל"ל מאיר בן שבת: "גם אם הסגר מוצדק, הצדק צריך גם להיראות. אסור לתת החלטה שרירותית ולצפות שכולם יקבלו את זה באהבה ובשמחה. חייבים להציג בפני הציבור ובוודאי בפני נציגי הציבור את הקריטריונים הברורים על מי ולמה מטילים סגר. כשהדבר לא נעשה, זה גורם לכאוס ולאבדן האמון במערכת. חייבים להתעשת, לקבוע כללים ברורים ולהיצמד אליהם על מנת שהצדק גם ייעשה וגם ייראה".

הייתם עדים לאירוע שהתרחש בעירכם ואתם חושבים שכולם צריכים לדעת את זה? שתפו ב'מקומי JDN' בכתובת – [email protected]

4 תגובות

ואחר כך יגידו זיש קריטריונים להסגר…
במקום לעשות סגר ברמה א ויפה נוף עשו סגר בחפציבה וקריה החרדית
ומעבירים כמה חולים מפה לשם… ואחר כך אומרים שזה הקריטריונים
בושה וחרפה

עיריית בית שמש לא עוזרת לתושבים שלה! אם מתקשרים ל106 הם שולחים אותך לארגון בעיר, שהם בכלל לא עוזרים לממן את פעולות הארגון!!

שכחתם רק להראות את פילוח האחוזים ביחס למספר התושבים בשכונות, רמה א' היא גדולה בהרבה משאר השכונות המוזכרות.

מה??? לא הבנתי
שהממשלה לא הודיעה לעירייה ע"כ שבכוונתה להטיל סגר?
ממתי צריך לעדכן את העירייה בכוונות ??? אולי זה לא יצא בסוף לפועל?
רק מעשים צריך לעדכן !!!

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *