Yonatan Sindel/Flash90

ח"כ אייכלר: "קורא לשרים החרדים לפרוש זמנית – עד להסרת הסגרים"

הח"כ החרדי מיהדות התורה קורם לשרים יעקב ליצמן, אריה דרעי ויעקב אביטן להתפטר: "אני קורא לשרים החרדים לפרוש זמנית מן הממשלה עד שיוסרו הסגרים הסלקטיביים על שכונות החרדים. רק כך נתניהו יבין שזכויות האדם החרדי אינו הפקר"

 • לחצו כאן וקבלו מנוי חינם לעיתון שחרית

  תוכן מקודם

 • טעים להתחדש - שוקו תנובה באריזה חדשה! שוקו תנובה הטעים שכולנו מכירים, באריזה ומתכון חדשים!

  תוכן מקודם

 • פוסט טראומה: הסיפור הנורא של הבחור בן ה-16

  תוכן מקודם

 • התקווה שהתבררה כטעות :"אמרתי לילדות: אבא בסדר, הוא ניצל "

  תוכן מקודם

ח"כ ישראל אייכלר יוצא היום (שישי) בהודעה רשמית נגד יו"ר יהדות התורה שר הבינוי והשיכון יעקב ליצמן, יו"ר ש"ס שר הפנים אריה דרעי, והשר לשירותי דת יעקב אביטן מש"ס, וקורא להם להתפטר: "אני קורא לשרים החרדים לפרוש זמנית מן הממשלה עד שיוסרו הסגרים הסלקטיביים על שכונות החרדים. רק כך נתניהו יבין שזכויות האדם החרדי אינו הפקר", אמר אייכלר.

הבוקר פורסם בעיתון 'יתד נאמן', ביטאונה הרשמי של דגל התורה, "הוראה ברורה" ממרן שר התורה הגאון רבי חיים קנייבסקי יחד עם מרן ראש הישיבה הגאון רבי גרשון אדלשטיין שליט"א: "ח"ו לחשוב לסגור את היכלי התורה אשר נזהרים ושומרים על כל כללי הזהירות וכציווי התורה".

בהוראה החריגה נכתב כי "לאור הדיבורים שעלו על סגירתם ח"ו של היכלי התורה, גם במקומות שאין בהם חשש סכנה, הורו רשכבה"ג מרן שר התורה שליט"א ורבינו מרן ראש הישיבה שליט"א לחברי הכנסת של "דגל התורה" באופן ברור, כי זכות לימוד התורה של הישיבות הכוללים והת"תים היא המגן והשמירה מפני הסכנה, ואשרי חלקם של הזוכים ללמוד בזמני קושי והפרעות, וכל המבינים גודל ערכה וזכותה יודעים שח"ו לחשוב לסגור את היכלי התורה אשר נזהרים ושומרים על כל כללי הזהירות וכציווי התורה".

"בדבריהם הדגישו מרנן ורבנן שליט"א כי בודאי חובה להתרחק בשמירה רבה מן החולים ולשמור על כל כללי הזהירות, ולבדוק את אלו שנמצאים בחשש, אך חלילה לפגוע בהיכלי התורה שעומדים לנו למגן ולמושיע", לשון ההודעה הפומבית.

יו"ר 'דגל התורה' ח"כ משה גפני הגיב בתחילת השבוע בעקבות לדיווחים כי במשרד הבריאות ובמטה לביטחון לאומי (המל"ל) ימליצו לממשלה לסגור את עולם הישיבות, כולל אלו שבקפסולות, ואיים בפרישה מהקואליציה: "באם תתקבל החלטה לסגור את הישיבות – אעלה למרנן ורבנן גדולי התורה שליט"א ואמליץ בפניהם שלא להיות שותפים בממשלה כזאת", אמר גפני.

עיתון 'המבשר' המזוהה עם סיעת שלומי אמונים שביהדות התורה יצא הבוקר במתקפה חריפה וישירה נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו בעקבות מדיניות הממשלה כלפי המגזר החרדי בנושא הקורונה: "הממשלה בראשות נתניהו אחראית גם על האכיפה הבררנית נגד החרדים על ידי שוטרים שאורבים לילדים וחסרי ישע ומטילים עליהם אימה וקנסות", נכתב בכותרת הראשית בעיתון המזווה עם סגן השר מאיר פרוש.

בכתבה מצוטטים "אישי ציבור בכירים בציבור החרדי" שמתחו אמש ביקורת חריפה ונזעמת על ראש הממשלה בנימין נתניהו שהחליט בחסות התפשטות נגיף הקורונה 'לסמן' את הציבור החרדי באמצעות החלטות קבינט הקורונה ולהציגו כמי שמפיצו ברחבי הארץ.

"כנגזרת מכך אנו עדים לאיפול מוחלט סביב הקריטריונים בחסותם נקבע איזו עיר תיכנס לסגר ועל איזו שכונה יוטלו מגבלות. באופן לא מפתיע, כשמדובר בערים חרדיות – כל העיר נכנסת להסגר מלא. כשמדובר בערים מעורבות – השכונות החרדיות בלבד נכנסות לסגר, וכשמדובר בערים חילוניות ננקטים צעדים חלופיים".

בכתבה של "כתב המבשר" נכתב כי "העובדה הזאת, הולכת ונעשית ברורה ככל שחולפים הימים, ובאחרונה נשמעה על כך ביקורת ראשונית, ומעודנת מעט, מצד עיתונאים בכלי התקשורת המובילים בציבור הכללי, שתוהים בקול מדוע ממהר ראש הממשלה נתניהו להטיל סגר על ערים או שכונות חרדיות, אך כשמדובר בשכונות חילוניות היא נוקטת במגוון רחב של פתרונות אחרים, ובלבד שלא תיאלץ לכלוא את התושבים בבתיהם".

"העובדה שכל הסגרים שהוטלו עד עכשיו, הוטלו רק על אוכלוסייה חרדית וערבית, זועקת לשמים", אומרים אישי ציבור שאינם יודעים את נפשם אל מול מסע ההכפשה המתוזמן והמתוזמר שמנוהל על ידי ראש ממשלת ישראל בכבודו ובעצמו, מתוך מטרה לרמוס, להשפיל ולהכות בציבור החרדי מכה נמרצת, תוך השחרת התדמית באופן שיהיה קשה מאוד לתקן גם בעוד עשרות שנים.

"זה כל כך שקוף", הם מוסיפים, "כשזה היה בבני ברק סגרו עיר שלמה, לא בדקו לפי שכונות. כשזה הגיע לירושלים סגרו לפי שכונות. כשתחלואה התגברה בערים כמו תל אביב או אור יהודה, חיכו בשקט עד שתהיה ירידה בתחלואה, איפה שנתניהו יכול להכות בחרדים – הוא מכה, ונוצר מצב שכמעט ואין יישוב חרדי אחד בארץ שלא טעם את טעמה המר של הכליאה הלא צודקת, המשפילה והמכלילה שמבצעת ממשלת ישראל בראשותו ובניצוחו האישי".

"באלעד ובביתר התעלמו מפניותיהם החוזרות והנשנות של ראשי הערים", הם מוסיפים, "בבת ים לעומת זאת, אפשרו לראש העיר לקבוע בעצמו את מתווה היציאה מהמשבר, והממשלה קיבלה את החלטותיו בלי להתווכח בכלל.

כך גם נולדה האכיפה הסלקטיבית והאגרסיבית בערים החרדיות סביב עטיית המסכות. בעוד שבערים החרדיות אנו רואים אכיפה אכזרית, לא פחות מכך, בערים החילוניות האכיפה שואפת לאפס – וגם כשהיא קיימת היא נעשית בכפפות של משי – באמצעות הצעת מסכות. בתל אביב השוטרים מחלקים מסכות לעוברים והשבים, ובשכונות החרדיות בירושלים – דו"חות".

עוד נטען בשיחות שמקיים 'המבשר' עם בכירים בעיריות החרדיות, כי גם כיום, כשהתחלואה בשיאה, אין כמעט תיאום ושיתוף פעולה של משרד הבריאות והגורמים הממשלתיים האחרים, עם נבחרי הציבור החרדיים, בניסיון לבדוק כיצד ניתן לטפל ולבלום את התחלואה.

"זה לא נעים לומר", מסכם אחד האישים, "אבל בינתיים הוכח שהשיטה היעלה ביותר להימנע מפגיעה בזכויות, היא פשוט לא להיבדק. במקומות שנמנעים מלהיבדק לקורונה, אין שום בעיה. ראש הממשלה בהתנהלותו, ובדרך בו הוא הולך, רומס את המגזר החרדי בצורה שלא נראתה פה מעולם, פשוט דוחק את הציבור החרדי לפתרונות לא רצויים, ולא ירחק היום שבו העמדה הזאת, שכיום נמצאת בשולי המחנה, תלך ותמצא את עצמה במרכז. אנשים פשוט יפסיקו להיבדק לקורונה".

נתניהו, אנחנו לא מטומטמים – הגיע שעת תיקון / מאיר ברגר

5 תגובות

חשבתי שיותר אתם לא מפרסמים דיבורים אלא מעשים!!

אם הסגרים רק בשכונות של חרדים אסור להיות יום אחד נוסף בקואליציה

צודק כמה חבל אך אנו האמונים על קיום מצוות ונשמרתם גם כשזה עולה לנו כלכלית וגם כשזה לא נח בכלל פיזית ונפשית והשם ישלם לאלו שמתאכזרים אלינו כגמולם ולנו כגמולנו הטוב ..

ברוך אומר ועושה
שיראה דוגמא אישית
(אישית כבר לא מאמין בו ובחבריו)

איזה קישקוש. המספרים מדברים בעד עצמם. שיפסיקו לזלזל בהנחיות כי חילול השם

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן