חַזוּ בָּנֵי חַבִיבַי • מעמד ה'חומש סעודה' בתלמוד תורה ויז'ניץ בחיפה

ברוב פאר והדר התקיים ביום ה' פרשת בלק מעמד ה'חומש סעודה' לילדי תלמוד תורה ויז'ניץ בחיפה, בהשתתפות הורי התלמידים ובני משפחותיהם, ורב הקהילה הגרח"מ גרינבוים שליט"א

את המסיבה שהתקיימה באולם היכל נדבורנא, פתח מנהל הת"ת הרב חיים מאיר סגל הי"ו, אשר קידם את פני הסבים וההורים ונשא דברי שבח תוך שהוא משתף את הציבור עם הסייעתא דשמיא בברכתו ובהדרכתו של מרן האדמו"ר מויז'ניץ שליט"א המלווה את הת"ת מיום הווסדו ועד עתה. ב"ה זה השנה השלישית להתייסדות הת"ת, והוא מונה כמאה תלמידים כ"י ובלע"ה, כשמציין את עדינותם והחן החסידי שנסוך על פניהם של הצאן קדשים, והכל בזכות החינוך שמוחדר בהם.

המנהל הודה נרגשות למחנך הרב אברהם אליעזר סגל הי"ו המשקיע כוחו ומרצו בהחדרת תורת ה' צרופה במשנת החסידות, דבר הניכר במאור הפנים ובשמחה השרויה על פני התלמידים.

הוא הודה ושיבח את מנהל המוסדות בחיפה הרה"ח אברהם קלמן גרוס הי"ו, אשר טורח ומתמסר לת"ת בכל ימות השנה ברוב בינה והשכל מתוך רצון להצלחת הת"ת, כן הביע הערכה למזכיר המוסדות הר"ר דוד מאירוביץ הי"ו על עזרתו בהצלחת המעמד.

התלמידים היקרים ענדו לראשם כתרים מקושטים ומפוארים כיאה וכיאות לכבוד התורה, במהלך המעמד נשמעו מפיהם פרקי תפילה וברכה, שירה וזמרה, אשר הביאו להתרגשות רבה בקרב ההורים שהשתתפו במעמד. בשמחה ובהתרגשות רבה התחילו התלמידים היקרים את לימוד החומש, בקריאת הפסוקים הראשונים בספר ויקרא כמנהג ישראל מקדמת דנא.

הרה"ג חיים מאיר גרינבוים שליט"א רב הקהילה בחיפה, הביא את ברכת מרן האדמו"ר שליט"א שנמסרו ע"י הרה"ג ר' שאול גרינברגר שליט"א. הרב הוסיף בדברי שיר ושבחה, הלל וזמרה על הזכות שנתן ה' בחלקנו בת"ת אשר מחנכים ומחדירים בו אהבת תורה מתוך יסודות איתנים של דרכי החסידות, יראת שמים וחמימות לה' ולעבודתו, יסודות שבס"ד יעמדו להם לימים רבים. הוא איחל לילדים שיעלו מעלה במעלה בהצלחת התורה ויגדלו לאילני רברבי.

בסיום המעמד עברו הילדים בשורה להתברך מפי הסבים שיחיו ופיזזו בריקודי שמחה של מצווה על כתפי הוריהם כאשר בתווך רוקדים הסבים החשובים שליט"א.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *