האדמו"ר מסערט ויז'ניץ הקים וועדה מיוחדת שתטפל בענייני הקורונה

נוכח התפשטותה המחודשת של נגיף הקורונה הורה האדמו"ר מסערט ויז'ניץ על הקמת וועדה מיוחדת שתטפל בכל ענייני הקורונה במטרה למנוע את ההתפשטות בקרב החסידים, בחסידות אף פרסמו שורה של הנחיות וכללי זהירות מחמירים במיוחד

בשל התפרצותה המחודשת של נגיף הקורונה הורה כ"ק האדמו"ר מסערט ויז'ניץ על הקמת וועדה מיוחדת שתטפל בכעל ענייני הקורונה בחסידות זאת בכדי למנוע את התפשטות הנגיף בקרב החסידות והקרייה בחיפה. בחסידות אף פרסמו שורה של הוראות מחמירות בכל מה שקשור לכללי הזהירות.

ל'חדשות JDN' נודע כי כ"ק האדמו"ר מסערט ויז'ניץ שליט"א אשר מאז פרוץ נגיף הקורונה הורה הנחיות מחמירות במיוחד מינה וועדה של מספר חסידים שיהיו אחראיים על כל ענייני הקורונה בחסידות זאת בכדי למנוע את התפשטותה של הנגיף, חברי הוועדה שמונו הם: הרב חיים גליק, הרב ברוך ברוין, הרב זאב ברמן, הרב אחליעזר קליין, הרב יוסף באהם.

במכתב שפורסם בקרב כלל החסידים נכתב: "לאור ההתפרצות הגדולה של הנגיף בארה"ק אשר לצערנו לא פסחה על קרייתנו הק', ע"כ בכדי לעצור ולמנוע את שרשרת ההדבקות הלאה, ובנוסף חובתינו לשמור על הורינו וזקננו הי"ו, ולא נבוא ח"ו להזיק לאחרים או לעצמנו".

בחסידות פרסמו את שורה הכללים הבאים: 1. כל אנ"ש ברמת ויז'ניץ וסביבותיה, יחזרו להתפלל אך ורק במרפסות ובמקומות פתוחים בלבד, תוך שמירה על מרחק 2 מטר ועטיית מסכה על הפנים בכל זמן התפילה. היות ובמקומות סגורים סכנת ההדבקה גדולה.

2. בגמר התפילות הציבור מתבקש להתפזר מיד לביתו, בכדי למנוע התקהלויות.

3. אין לעשות כל כינוס שהוא בימים אלו, גם כשזה ללא אכילה ושתיה, למעט כינוס שקיבל את אישור הוועד.

4. אנ"ש מגיל שישים ומעלה וכן אלו שנמצאים בקבוצות סיכון, לא ייצאו מביתם ויתפללו בביתם או במרפסות.

5. הכניסה למקווה תתאפשר ל 7 אנשים בכל מתחם, במשך השבועיים הקרובים, אלו שיש להם מיחוש אפי' קל, אסור להם לבוא למקווה.

6. הכוללים וכל מוסדות החינוך ייסגרו לשבועיים כולל הקייטנות.

7. ההורים מתבקשים לשמור על הילדים בביתם ולא יסתובבו בחוץ, באם יש צורך לצאת, יש להקפיד שיעטו מסכה ולהסביר לילד שישמור מרחק של 2 מטר, ע"מ שח"ו לא יכניס את הנגיף הביתה.

8. מעונות יום יישארו פתוחים, מי שיכול להימנע מלשלוח, עדיף.

9. יש למעט מלהתארח אצל ההורים בשבועיים הקרובים, ובמקרה הצורך ניתן לבקר לזמן קצר, ובשמירה על הכללים.

10. משפחה שיש בביתם אחד החייב בבידוד, והוא אכן סגור בחדר ומבודד בתוך הבית מאחרים, בני המשפחה ייצאו לתפילה רק במקום פתוח עפ"י ההנחיות, או לדברים חיוניים ונחוצים כגון ללכת לעבודה או להצטייד במזון ומצרכים, לשאר דברים לא ייצאו מביתם.

11. בני משפחה שיש בביתם אחד החייב בבידוד, והוא לא סגור בחדר ומבודד מאחרים, כל בני המשפחה חייבים בבידוד ולא ייצאו מפתח ביתם כלל.

12. חובה על כל אחד לעטות מסכה אשר מכסה את האף והפה בכל יציאה מהבית ואין להסירה כלל עד שובו לביתו.

כזכור, כפי שדווח לראשונה כאן ב'חדשות JDN' כי אחד מגבאיו המרכזיים של כ"ק האדמו"ר מסערט ויז'ניץ שליט"א נמצא חיובי לנגיף הקורונה, הדבר גורם לדאגה גדולה אם כי טרם ברור האם אותו גבאי היה בקרבת מגע עם כ"ק האדמו"ר שליט"א מה שיצריך את הרבי להיכנס לבידוד, אך הדברים נמצאים בשעות אלו בבדיקה.

גם מספר קטן של מלמדים בתלמוד תורה של החסידות נמצאו חיוביים לנגיף הקורונה, בשל כך, התלמוד תורה של החסידות במקום נסגר עד להודעה חדשה. כמו כן, היכל ה'ישיבה גדולה' של החסידות נסגר על מנעול ובריח, כאשר לעת עתה התכנון לפתוח אותו הוא ביום חמישי הקרוב.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *