צילום: דוברות המשטרה

הלחץ עזר? הקלות על השכונות בירושלים הנמצאות בסגר

העירייה הודיעה כי התושבים יורשו לצאת מהשכונות לעבודה ומוסדות החינוך ייפתחו. ליאון: "למרות שדעתי לא התקבלה, התעקשתי לתת מענה חינוכי לילדי השכונות הללו ולא להוסיף סבל מיותר להורים ולמשפחות הסובלים ממילא מההחלטות התמוהות שהתקבלו לגביהם"

עיריית ירושלים הודיעה היום (ראשון) על שורה של הקלות לתושבי השכונות בירושלים הנמצאות בהסגר. לפי העירייה, התושבים יורשו לצאת מהשכונות לעבודה וכן מוסדות החינוך בשכונות אלו ייפתחו. בהודעה מטעם העירייה נמסר: "בתום הידברות ממושכת בין ראש העיר ירושלים, משה ליאון למשרד הבריאות ובהמשך לדרישתו הנחרצת של ראש העיר להקל על תושבי השכונות הנמצאות בהסגר ולאפשר לתושבים לצאת לעבודה, סוכם על פתיחת מוסדות החינוך בשכונות הרלוונטיות".

לפי המתווה שסוכם, מוסדות החינוך שבתוך השכונות – מעונות, גני ילדים, קיטנות החופש הגדול בבתי הספר ותלמודי תורה בכיתות א-ד, יחזרו לפעילות רגילה החל ממחר (שני) בבוקר. כמו כן מסגרות החינוך המיוחד מגיל אפס ועד לגילאים בוגרים יפעלו גם הם כרגיל החל ממחר.

בנוסף, מערך ההסעות המסיע תלמידים מחוץ לשכונות אל מוסדות החינוך המיוחד הפועלים בתוך השכונות יחזרו לפעול כרגיל. עוד סוכם כי צוותי החינוך ועובדי מסגרות הרווחה המתגוררים מחוץ לשכונות ופועלים בתוך השכונות, יקבלו אישור עובד חיוני ויוכלו ללמד כרגיל בכל מוסדות החינוך.

ראש העיר, משה ליאון אמר: "הבעתי את דעתי בכל הפורומים הרלוונטיים נגד הטלת הסגר. יחד עם זאת, למרות שדעתי לא התקבלה, התעקשתי לתת מענה חינוכי לילדי השכונות הללו ולא להוסיף סבל מיותר להורים ולמשפחות הסובלים ממילא מההחלטות התמוהות שהתקבלו לגביהם".

ליאון הוסיף לפרט: "תחילה, פתרנו את הבעיה של תלמידי החינוך המיוחד שהם והוריהם זקוקים ליום לימודים מלא כאוויר לנשימה, והיום פתרנו גם את הבעיה של כלל מוסדות החינוך, זאת כאמור במטרה לצמצם את הסבל ככל הניתן במסגרת המגבלות. נמשיך לפעול בכל הכח למען תושבי השכונות בפרט ולמען תושבי העיר כולה לעבור את התקופה המאתגרת הזו בהצלחה".

בעיריית ירושלים מדגישים כח בכל פניה לגבי פתיחת מוסדות החינוך ניתן לפנות למוקד העירוני במספר 106

המחאה נגד הסגר בירושלים: שוטרים התפרעו באלימות – 10 מפגינים נעצרו

4 תגובות

בס"ד
סוף סוף, שוויון זכויות במדינה הזאת!!
זה לא פר שרק את החרדים סוגרים ואת שאר הערים שיש בהם קורונה באותה מידה שיש בערים החרדים לא סוגרים!

מה עם ביתר???????????????????????

שיעשו הפגנה

שקר וכזב!
מנהלי המעונות הוגיעו כעת שקיבלו הוראה מראש העיר
לא לפתוח את המעונות!!!
פשוט שקר בעיניים לתושבי ירושלים
ליאון, אל תעשה מאיתנו צחוק!!

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן