הַדְרָן עֲלָךְ • מעמד סיום מסכת בישיבת אהל התורה – סאסוב

צילום: JDN

 • שכני משפחת רוטנר בוידוי כואב: "תמיד ידענו שהמצב מורכב"

  תוכן מקודם

 • לחצו כאן וקבלו מנוי חינם לעיתון שחרית

  תוכן מקודם

 • משלמים כעת 250,000 ש"ח ויש לכם דירה חדשה

  תוכן מקודם

 • "עזרו לנו לצאת מפה" שמונה יתומים זועקים לעזרה

  תוכן מקודם

ביום חמישי פרשת בלק התקיים בישיבה גדולה 'אהל התורה-סאסוב' בקריית ישמח משה 'יום הוקרה והערכה' לתלמידי הישיבה על ההשקעה הגדולה שלהם בתמידות , ובפרט בתקופה שלא היה אפשרות לבוא להיכל הישיבה עקב מגיפת הקורונה רח"ל, וזהירות במצווה של ונשמרתם מאד לנפשותיכם וכל אחד היה בביתו, והבחורים השקיעו כל יום כמה שעות בהקשבה לשיעורים הנפלאים שנמסרו על ידי צוות הישיבה בקו טלפון מיוחד שנפתח במיוחד לתקופה זו, וגם גילו בקיאות מיוחדת בתשובות שענו למבחנים שהועלו בקו מדי יום ביומו. וגם לרבות-ההשקעה המיוחדת של הבחורים שעמלו במשך חודשים ארוכים בלימוד מסכת-עבודה זרה, וזכו לברך על המוגמר.

בתחילה הסבו הבחורים לסעודת מצוה, לרגל סיום מסכת עבודה זרה, בהשתתפות רבני הישיבה שליט"א, במהלך הסעודה זכו להשתתפותו של כ"ק מרן האדמו"ר מסאסוב שליט"א, אשר גם נשא דברים לכבוד המעמד, בתחילת דבריו גילה רבינו את קורת רוחו מההשקעה העצומה של הבחורים, ואמר שעוד כמה שנים עוד יהיה לכם געגועים לתקופה הנפלאה שלמדתם בישיבה, ורבינו עורר על החשיבות הגדול של לימוד התורה בפרט בתקופה זו שהרבה אנשים זקוקים לרפואה, וגם עורר כמה צריך להשקיע ולנצל את יום השבת ללימוד התורה, וסיים רבינו בברכה-שכשם שזכו הבחורים ללמוד ולסיים מסכת עבודה זרה, כן יזכו ללמוד ולסיים עוד מסכתות בש"ס.

כמו כן נשא דברים מאלפים ראש הישיבה הרה"צ רבי יואל טייטלבוים שליט"א בנו של האדמו"ר, והרחיב בענין שעל ידי שמסיימים מסכת עבודה זרה זה שמירה מיוחדת לסיים עם מלחמת היצר המנסה להכניס לאנשים מחשבות של כפירה וספיקות באמונה, וכעין שאמרו צדיקים על סיום מסכת מכות שזה מסוגל לסיים עם המכות. והזכיר ע"ז את דברי השל"ה הק' הידועים בפרשת בהעלותך עה"פ על פי ה' יחנו ועל פי ה' יסעו-שאדם צריך שיהא רגיל על לשונו לומר תמיד על כל דבר שיהא בעזרת השם. וסיפר ע"כ סיפור נפלא. עוד האריך ראש הישיבה-כמה צריכים הבחורים לשמור על כללי הבריאות בימים אלו, שלא יהיו בבחינת חב לאחריני. לאחר מכן נתכבד הראש כולל והמג"ש בקיאות בישיבה הרה"ג ר' שמואל בנימין סופר שליט"א, לסיים את מסכת עבודה זרה, ואף נשא דברים מאלפים לכבוד המעמד. באמירת הקדיש נתכבד הבה"ח לוי יצחק גלבמן, לע"נ אביו רבי אברהם ז"ל.

כן נשא דברים המג"ש עיון בישיבה פמ"מ הרה"ג ר' דוד נתנאל שוורץ שליט"א, על גודל הישועות שאפשר לפעול בעת רצון של סיום מסכתא, וסיפר כמה סיפורים נפלאים כמה השקיעו גדולי ישראל לחזור על לימודם למרות שנתברכו בכשרונות עצומים, כן ציין את ההכרת הטוב שיש לכל בחורי הישיבה לכל הצוות שמוסרים נפשם לכל בחור כבן יחיד', ובפרט לראש ישיבה שליט"א שיומם ולילה משקיע בבחורים.

לאחר ברכת המזון ראו הבחורים מצגת מרתקת במשך כ-3 שעות מר' יצחק כרמלי, בו ראו את כל העיירות והנחלים המוזכרים בפרשיות התורה שקורים בתקופה זו, וגם ראו על עשרת השבטים הנמצאים במדינות נדחות בעולם בין גויים, והיה נפלא ומרתק ומחכים.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell