Hadas Parush/Flash90

בעקבות הביקורת החריפה: נתניהו ייפגש מחר עם ראשי המפלגות החרדיות

לאחר פגישתו של ליצמן עם נתניהו לאור התנהלות הממשלה כלפי המגזר החרדי, ראש הממשלה יקיים מחר דיונים עם השר ליצמן, השר דרעי, ח"כ גפני וחברי כנסת נוספים בנושא ההגבלות בשכונות החרדיות. בדיונים ישתתפו גם השרים אדלשטיין ואוחנה

בעקבות פגישתו של שר הבינוי והשיכון יעקב ליצמן עם ראש הממשלה בנימין נתניהו וכן בעקבות הביקורת החריפה של חברי הכנסת החרדיים על התנהלות הממשלה כלפי המגזר החרדי צפוי ראש הממשלה לקיים מחר (שני) דיונים עם השר יעקב ליצמן, שר הפנים אריה דרעי, יו"ר ועדת הכספים משה גפני וחברי כנסת נוספים בנושא הגבלות הקורונה באזורים החרדיים.

בהודעת שיצאה מלשכת ראש הממשלה נכתב: "ראש הממשלה נתניהו יקיים מחר דיונים עם השר יעקב ליצמן, השר אריה דרעי, ח"כ משה גפני וחברי כנסת נוספים בנושא ההגבלות בשכונות החרדיות. בדיונים ישתתפו גם שר הבריאות יולי אדשטיין והשר לביטחון פנים אמיר אוחנה".

בתוך כך, באופן חריג מחר בפתח ישיבת הסיעה של 'יהדות התורה' יתנו הצהרות לתקשורת זאת בשל ההתנהלות של הממשלה כלפי המגזר החרדי הן בנושא מגבלות הקורונה והן באכיפה הבררנית והמפלה של משטרת ישראל כלפי חרדים. בהודעת הסיעה נכתב: "מחר, יום שני בשעה 15:15 בפתח ישיבת הסיעה השבועית של יהדות התורה יתנו הצהרות לתקשורת".

בשעה האחרונה דווח כי בשל התנהלות הממשלה כלפי המגזר החרדי השר יעקב ליצמן נפגש עם ראש הממשלה בנימין נתניהו בלשכתו. בהודעת לשכת השר ליצמן נאמר כי השר ביקש לפגוש את ראש הממשלה באופן דחוף "לאור התנהלות הממשלה בקורונה כלפי המגזר החרדי, בקביעת הגבלות תנועה בערים ובשכונות חרדיות בלבד, ובגין טענות קשות להתנהגות בררנית ומפלה של משטרת ישראל כלפי מפגינים חרדים תוך שימוש באלימות, לעומת מפגינים אחרים".

מוקדם יותר היום זעם יו"ר ש"ס שר הפנים אריה דרעי בישיבת הממשלה על מה שכינה "אכיפה בררנית נגד הציבור החרדי" ואמר כי "ראינו אתמול בערב שתי הפגנות. הפגנה אחת בכיכר רבין בת"א בהשתתפות עשרת אלפים איש והפגנה בשכונת רוממה בירושלים בהשתתפות עשרות חרדים".

"בהפגנה בת"א לא תמיד נשמר ריחוק, לא היתה הקפדה על ההנחיות ולא ראינו אלימות כלפי המפגינים. בשכונת רוממה, ראינו סרטון שבו חרדי שואל שוטר מדוע אינו עוטה מסכה. בתגובה היכה השוטר באגרוף בפניו של החרדי ומנע אפשרות להעניק לו עזרה", תיאר דרעי לשרים.

"יש כאן אלימות מכוונת של שוטרים נגד מפגינים חרדיים. זה חייב להיפסק. ישבנו ביום שישי ראשי המפלגות החרדיות עם השר לבט״פ, אמיר אוחנה. השר אוחנה היה קשוב אך האלימות נמשכת. כנציג מפלגה חרדית בממשלה, לא אוכל להשלים עם האלימות הקשה של השוטרים נגד החרדים. זה חייב להיפסק ומיד", כך יו"ר ש"ס.

גם יו"ר הועדת חוקה ח"כ יעקב אשר מ'יהדות התורה' התייחס בפתח את הדיון המרתוני ב'חוק הקורונה הגדול' בוועדה בראשותו לאכיפה הבררנית כלפי המגזר החרדי ואמר כי "מה היה קורה אם הייתה נערכת אמש הפגנה בירושלים של 20,000 חרדים, איזה כותרות היו היום בתקשורת על הצפיפות וההדבקה וחוסר הלגיטימיות של המעשה".

"זכות ההפגנה קיימת אבל כל דבר בסוף מתויג. אם זה היה קורה בהיקפים הללו זה היה נגמר בכמה מאות עצורים ולא כמה עשרות. המכנה המשותף להפגנה של אתמול וגם למחאות האחרות בירושלים בשכונות סגורות ומחאות אחרות שנשמעות בציבור, של אנשים שסוגרים אותם בגטאות כאלו ואחרות, המחנה המשותף של מחאת העצמאים ושלהם הוא חוסר פעילות אפקטיבי".

אשר הוסיף כי "ביום חמישי התבשרנו על החלטות כלכליות מצוינות והשאלה היא האם זה יהיה מתי זה יהיה וכמה אנשים יפלו בדרך בבירוקרטיות. בתכנית הכלכלית יש מספרים יפים אבל יש מילה קטנה שמישהו דואג שהשרים יגידו אותה והיא "עד". עד 15 ועוד".

"המבחן יהיה במעשים. במקומות שמוכרזים אדומים, מה שמשנה שוב זו הפעילות. אם הממשלה מורידה לשטח את המל"ל, פיקוד העורף ומשרד הבריאות לבדוק מה קורה בשכונה שיש בה 120 נדבקים, אם מבודדים אותם ונותנים עזרה לאותן משפחות, אין סיבה שבעולם לסגור אותם מאחורי סורג ובריח", דברי יו"ר ועדת חוקה.

גם סגן שר החינוך מאיר פרוש מ'יהדות התורה' תקף הבוקר את האכיפה הברננית של המשטרה כלפי הציבור החרדי מול אוזלת היד מול האלפים בהפגנה בתל אביב ואמר כי "אני מבקש מהמשטרה שלא תעז להיכנס לשכונה חרדית, אם היא לא יודעת לפזר הפגנה של עשרת אלף איש בתל אביב. החרדים מאבדים אמון בממשלה שלהם".

פרוש תקף את הממשלה ואמר כי, "הממשלה צריכה להסביר מדוע היא עושה סגרים על ערים החרדיות ועל מקומות אחרים, איזורים חילונים הם לא עושים. יש איזורים חרדים שיש עליהם סגרים ואין שם חולים מאומתים". לדבריו, "אף אחד לא מבין למה הציבור החרדי יושב סגור ומסוגר, כאשר עשרות אלפים אנשים מפגינים בחוץ בדבוקה אחת. לצערי הממשלה רומסת את הציבור החרדי. אנחנו נשאל את גדולי ישראל איך לנהוג בעניין הזה".

בראיון ל'כאן רשת ב' הוסיף סגן השר החרדי כי "מישהו שכח לעשות את התפקיד שלו. הממשלה מטילה סגרים על הציבור החרדי בלי הסבר. זו הסיבה שלציבור החרדי אין אמון. הוא רואה שהמדיניות היא איפה ואיפה. המדינה רוצה להוכיח שהיא עושה".

"הציבור החרדי יושב בבית מסוגר, אבל אתה רואה הפגנה אתמול בתל אביב, שם יש מדינה אחרת, אין משטרה, המשטרה נותנת להסתובב חופשי", תקף פרוש גם את המשטרה. "הציבור החרדי מוזנח, מופקר, הממשלה הזאת רומסת אותו ומכניסה אותו לסגרים, רחובות שלמים בלי חולה אחד נסגרים. הממשלה מאבדת עשתונות".

"נתניהו אמר שהוא אחראי, אם הוא עומד בראש הפירדמידה, שילמד את כל הפרטים", המשיך פרוש. "המדינה רוצה להוכיח שהיא עושה. מבקש מהמשטרה שלא תיכנס לשכונה חרדית כשהיא לא מפזרת הפגנה של עשרת אלפים איש בתל אביב. אין לי הכרעה בדברים האלו, גם אם אני בממשלה".

3 תגובות

כמו שכתוב בפסוק : צא והלחם מעמלק מחר , אמרו צדיקים שמחר זהו עמלק , סוגרים אנשים מאחורי גדרות וחומות ומחר אם יהיה מספיק זמן ואם לא יהיו הפתעות מרחיקות לכת אז יישבו ויבדקו אם צודק הסגר הזה או אינו צודק.
למה לא היום ? מה קרה ?! יש אירועים דחופים ?! אנשים סגורים מתקשים להמשיך חיים תקניים . מייד יושבים היום ומבררים אם זה בכלל צודק או צריך לסגור את הוד השרון אולי או חולון.

שס ויהדות התורה תפרשו מהקואליציה עכשיו. החרדים מוכים ופצועים

חנפנים
חכים בלי אחריות

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *