מאהל המחאה מחוץ למעון רה"מ פונה – מפגינים נפצעו בעימות עם הפקחים

מפגיני מחאת הדגלים השחורים סמוך למעון ראש הממשלה פונו בפעם השנייה, לאחר שאתמול נטען כי המחאה "הפריעה לסדר הציבורי". לדברי המפגינים, כמה מהם נפצעו במהלך הפינוי, אך העירייה הגיבה: "טענה לאלימות משוללת כל יסוד"

פקחים של עיריית ירושלים, בליווי כוחות משטרה, פינו הבוקר (שני) את מאהל הכיסאות מול בית ראש הממשלה ברחוב בלפור בירושלים.
הפקחים הסירו את שלטי המחאה במקום והעמיסו על רכבי העירייה את הציוד שהציבו המפגינים באזור. במהלך פעולות הפינוי, התפתחו עימותים בין המפגינים לכוחות. לטענת חלק מהמפגינים, הפקחים הפעילו נגדם כוח לא סביר ופעלו בניגוד לסיכום שהושג אתמול.

"אחד הפקחים שלף סכין וחתך אותי במצח כשהוא בא לחתוך את השלט שהחזקתי", סיפר רועי פלג, אחד המפגינים. חמישה מהם נפצעו באורח קל בעימותים וטופלו בידי צוותי מד"א שהוזעקו למקום. אחד מהם פונה לבית החולים. ב-05:45 החל הפינוי ברחוב בן מימון 6 מול מעון ראש הממשלה. המפגינים מספרים שכ-50 שוטרי יס"מ ופקחים הגיעו למקום בלי שהציגו צו משפטי.

"הבוקר בשעה 05:40 תקפה קבוצה של כ-30 שוטרים, יס"מניקים ופקחי עיריה את המאהל בבלפור ואת המפגינים הנמצאים שם ברשיון", מסרו המארגנים. "מבלי שהזדהו או הציגו צו כלשהו החלו להחרים באלימות רכוש פרטי של המפגינים, ללא צו תפיסה או רישום או הסבר מדוע הרכוש הוחרם. שוטרים ופקחים הסירו שלטים שנתלו על מחסומים בתיאום עם המשטרה אתמול, ופקחים התעמתו עם אזרחים".

מעיריית ירושלים נמסר כי "לאחר פינוי המאחז ברחוב בלפור אמש, שבו המפגינים והקימו אותו מחדש. לכן הבוקר, שוב, פונה משם הציוד שהוצב ללא היתר ופגע בסדר הציבורי, ע"י אגף האכיפה של עיריית ירושלים ומשטרת ישראל. יצוין כי כל טענה בדבר שימוש באלימות ע"י אנשי אגף האכיפה כנגד המפגינים, ופגיעה באדם, נבחנה ונמצאה שקרית ומשוללת כל יסוד".

מהמשטרה נמסר כי "בעקבות תלונות שהגיעו לעירייה מתושבים המתגוררים בסמוך למעון ראש הממשלה בגין חסימת המדרכה למעבר הולכי רגל באמצעות חפצים שונים והפרעה במקום אבטחו הבוקר כוחות המשטרה את עובדי עיריית ירושלים עת שפינו ציוד מהמקום. המשטרה מתוקף תפקידה תמשיך לסייע לפעילות עיירית ירושלים בכל פעילות שתידרש".

ראש האופוזיציה ויו"ר יש עתיד הגיע למאהל המחאה מחוץ לבלפור שפורק הבוקר. לפיד קיים שיחה עם אמיר השכל ועם פעילים נוספים שהיו במקום. בין היתר אמר לפיד: "זה בית של עם ישראל, של מדינת ישראל. שלנו. ולפיכך, אין להם זכות להגיד לאנשים שהם לא יכולים פה למחות. אנחנו נעשה בדיקה וברור מול משטרת ירושלים אבל קודם כל האיש בתוך הבית הזה צריך לזכור שזה לא הבית שלו. זה הבית של מדינת ישראל ושל כל מי שמשלם את המיסים שממנים את הבית הזה". השכל וחבריו אמרו לראש האופוזציה: "שיהיה ברור אנחנו נשארים פה".

חבר הכנסת משה יעלון, מיש עתיד – תל"ם, כותב בחשבון הטוויטר שלו: "השר לבטחון נתניהו, שוב שיסה הבוקר את שוטרי ירושלים ופקחיה נגד גיבורי מחאת בלפור. בכוח, באלימות, בהפחדה, מבלי להציג צו כחוק, ובהשתוללות שגרמה לפציעת אזרחים ולהרס ציוד, מנסה נתניהו לדכא את המחאה ולבצר את הדיקטטורה. זה לא יעזור לו", דברי יעלון.

כתבות קשורות