צילום: עדינה ולמן, דוברות הכנסת

השר פרץ התפצל מ'ימינה' – זוהר תקף: "ימינה הפרה הבטחת בחירות"

וועדת הכנסת אישרה את פיצול סיעת ימינה. הבית היהודי באופן רשמי תתפלג מימינה שהתנגדה לפיצול. בתום דיון סוער הוועדה אישרה את המהלך. זוהר תקף את ימינה: ימינה הפרו את ההבטחה שלהם. היה צדיק אחד בסדום שהיה נאמן לבוחרים שלו" • צפו

ועדת הכנסת אישרה הצהריים (שלישי) את בקשת שר ירושלים ומורשת הרב רפי פרץ לפצל את סיעת ימינה ולהקים סיעה עצמאית שתיקרא "הבית היהודי מיסודה של המפד"ל". הבקשה אושרה ברוב של 10 תומכים, 2 מתנגדים ונמנע אחד. פרץ עצמו נכח בדיון וביקש להתפצל. את מפלגת ימינה שמתנגדת לפיצול ייצג ח"כ מתן כהנא.

במהלך הדיון יו"ר הקואליציה מיקי זוהר האשים את ימינה: "ימינה הפרה הבטחה בזה שאמרה שתלך עם נתניהו לממשלה. בהסכם הקואליציוני 'הם זכו בבוחרים בגלל ההתחייבות הזו', ימינה הפרו את ההבטחה שלהם לציבור בגלל תפקידים. היה צדיק אחד בסדום שהיה נאמן לבוחרים שלו". מתן כהנא הגיב: "אנחנו לא מנהלים פה מסע ומתן קואלציוני, אנחנו התחייבנו להיכנס לממשלת ימין. סיעת ימינה רואה ברב רפי פרץ כפורש".

יו"ר ועדת הכנסת ח"כ איתן גינזבורג מכחול לבן נתן את רשות הדיבור לנציג התנועה לאיכות השלטון, שטען כי "השר פרץ קיבל תמורה ולכן יש לדון בו כפורש מימינה וכמי שפעל בניגוד לעמדת סיעתו ולרצון הבוחרים שלו. הוא שייך לאותה תופעה ידועה של כנתרליזם בעקבות אותו תרגיל מסריח".

ח"כ מיקי זוהר מהליכוד התרעם על דבריו: "מה הם קשורים לפה בכלל? תנועה ששמה לעצמה מטרה לרדוף את נתניהו, מה הם צריכים לדבר פה?".

בהמשך טען זוהר כי הרב פרץ הוא צדיק בסדום, כלשונו. "ימינה החליטו להפר את הבטחת הבחירות שלהם לציבור בשם הבקשות שלהם לתפקידים שלא עלו בידם". מתן כהנא הגיב: "איך אתה לא מתבייש? הקמתם ממשלת שמאל על מלא".

ח"כ אלעזר שטרן (יש עתיד) טען בוועדת הכנסת "הדיון הוא לא אישי, הדיון הוא איך הציבור מסתכל על הפוליטיקאים והרשימה לכנסת".

"כמה שהמעמד שלנו נמוך אך כשהדבר הופך לתרבות יש בעניין בעיה של מוסר ויושר", התריע שטרן. "החשש הוא לא רק מה קורה בבית הזה אלא שיש הנחלה של עריקה ומילה זו לא מילה. בני הנוער שלנו יאמצו ערכים של הנורמה הזו. כשהרב פרץ מצטרף לממשלה כנגד תמורה והוא לא לבד ומצטרף לתהילה פרידמן, והאוזר והנדל ותמנו שטה, יש כאן שוחד ותמורה וככה מעבירים את האנשים. הציעו להם תמורה ושוחד", טען חבר הכנסת שטרן.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *