צילום: טל עוז / משרד הביטחון

משרד הביטחון: 8 מלוניות ייעודיות נפתחו לחולים מהמגזר החרדי

מבצע מלוניות קורונה - הגל השני: משרד הביטחון מפעיל 20 בתי המלון והאכסניות. מנהל הרכש חתם על 8 חוזים נצורים עם בתי מלון, שיוכלו לקלוט חולים ומבודדים נוספים. בנוסף, נשכרו 170 אוטובוסים, טיוליות ואמבולנסים לשינוע חולים ומבודדים לבתי החולים

בהמשך להנחיית שר הביטחון בני גנץ להיערך לתגבור מערך מלוניות הקורונה בטווח הזמן המיידי, מפרסם משרד הביטחון היום (ד') נתונים על היקף המבצע הלאומי להלנת חולי קורונה ומבודדים במלוניות.

20 בתי מלון ואכסניות (סה"כ 4,301 חדרים): 15 מלונות החלמה לחולי קורונה קלים ו-5 מלונות למבודדים. 11 מלוניות נפתחו בירושלים והמרכז, 6 מלונות בצפון ו-3 בדרום. 8 מלוניות ייעודיות נפתחו לחולים מהמגזר החרדי, בודדים ומשפחות.

מנהל הרכש חתם על חוזים נצורים עם 8 בתי מלון, (סה"כ -960 חדרים), שניתן לפתוח בהתראה קצרה, בהתאם לקצב העלייה בתחלואה. מנה"ר חתם על הסכם נוסף עם "יחד למען החייל", לפתיחת מתקן לחיילים חולים באשקלון.

מנה"ר הפעיל מתחילת הגל השני כ-35 אלף לינות בבתי המלון והאכסניות (ועשרות אלפי ארוחות) בהיקף כולל של כ-27.5 מיליון ש"ח. הסכום הועבר ישירות לבתי המלון ואינו כולל את הוצאות פקע"ר המוערכות בעוד כמה מאות אלפי ש"ח.

חטיבת התובלה וההיסעים באגף אמון שכרה 170 אוטובוסים וטיוליות לשינוע חולים ומבודדים.

סגנית ראש מנה"ר לרכש שירותי צה"ל ומשרד הביטחון, ברכה הרץ: "אנו מתמודדים בגל התחלואה השני עם גידול מהיר בהיקף החולים והמבודדים במלוניות. עד כה פתחנו, באמצעות פיקוד העורף, כ-20 בתי מלון ואכסניות, ואנו נערכים לפתיחה מיידית של מלונות נוספים. ההערכה היא שבתוך ימים נעקוף את שיא ההלנות מגל התחלואה הראשון".

שר הביטחון וראש הממשלה החליפי בני גנץ אמר כי "המטרה ברורה: זיהוי מהיר של חולים, הוצאתם ממרכזי הערים וטיפול מהיר מציל חיים. רק כך נמנע הדבקות המוניות ופגיעה בכלכלה".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *