צילום: יוסי אלוני / פלאש 90

"משימה לאומית": גנץ הודיע על חבילת סיוע ללוד ולקרית מלאכי

בעקבות הסגר על שכונות בלוד ובקרית מלאכי. בין היתר יוקצו מקומות ייעודיים לתושבי הערים במלוניות ויעמידו אוטובוסים קבועים בעיר שיפנו באופן מיידי למלוניות. כמו כן יוקצה תקציב ייעודי להסברה לתושבים

בעקבות הסגר על שכונות בעיר לוד, התקיימה הערב ישיבה דחופה בראשות שר הביטחון בני גנץ, ובהשתתפות רמ"ט פיקוד העורף תא"ל איציק בר וראש העירייה יאיר רביבו. אנשי משרד הביטחון ופיקוד העורף הודיעו לרביבו שבדומה למודל שהחל לפני 48 שעות בבית שמש ובאמצעות סיוע תקציבי של משרד האוצר, יספקו לעיר לוד, שנכון לשעות הבוקר רק 4 תושבים ממנה פונו למלוניות, מרכיבים יעודיים למלחמה בקורונה.

בין היתר יוקצו מקומות ייעודיים לתושבי לוד במלוניות, צה"ל ופיקוד העורף יעמידו אוטובוסים קבועים בעיר שיפנו באופן מיידי היסעים למלוניות, לעירייה יוקצה תקציב ייעודי של 150,000 ₪ להסברה לתושבים על הצורך ואפשרויות הפינוי למלוניות בשפות שונות ובאמצעי התקשורת השונים הרלוונטיים לעיר.

כמו כן, הודיע שר הביטחון על חבילת סיוע ייעודית גם לקרית מלאכי הכוללת תקציב הסברה והסעות מיידיות למלוניות, זאת בעקבות הסגר על שכונות בעיר קרית מלאכי. בישיבה שהתקיימה הערב באמצעות אפליקציית זום יחד עם ראש העירייה אליהו זוהר הודיעו אנשי משרד הביטחון ופיקוד העורף לזוהר שבדומה ללוד יספקו לעיר חבילת מרכיבים יעודיים למלחמה בקורונה, כאשר נוסף גם סיוע באספקת חבילות מזון לאוכלוסייה שתזדקק על פי צורך.

בקרית מלאכי כבר מתקיים מאמץ הסברתי של צה"ל באמצעות פיקוד העורף- קציני וחיילי הפיקוד עוברים מבית לבית ומספקים את המידע הנדרש והאפשרויות העומדות בפני התושבים. בנוסף, יוקצה תקציב של 150,000 ש"ח להסברה בעיר בשפות השונות.

שר הביטחון אמר בשיחה עם ראש עיריית לוד: "אנחנו נעמוד לרשות העיר וראש העיר גם בסיוע שאנחנו נותנים היום, וגם בפעילות לצמצום שרשרת הטיפול עד הפינוי למלוניות. אנחנו במשימה לאומית- וראשי הערים חייבים לקבל סמכויות וסיוע".

בשיחה עם ראש עיריית קרית מלאכי אמר גנץ: "אני שמח לסייע לקרית מלאכי, עיר המחוז שלי כל ילדותי, נסייע ונעמוד לרשות ראש העיר והתושבים בכל מה שיצטרכו, בהתאם לצרכים שראש העיר והרשות יעלו. קרית מלאכי היא עיר מורכבת עם הרבה אתגרים חברתיים וכלכליים אבל אתם תתגברו על המשבר הזה ואני אשמח לבוא לבקר בקרוב".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *