צילום: פלאש 90

חיות: "לחקור ניגודי עניינים של שופטים – להלך אימים על הרשות השופטת"

נשיאת בית המשפט העליון תקפה את ההצעה להקמת וועדת חקירה לבחינת ניגודי עניינים של שופטים. "גל עכור נוסף שהגיע לשיא בהצעה שעלתה ונדחתה בכנסת בשבוע החולף בדבר הקמת ועדת חקירה פרלמנטרית לבדיקת "ניגודי העניינים של בכירי מערכת המשפט"
 • האלמנה הטרייה חושפת את מצבה הכלכלי הקשה

  תוכן מקודם

 • גם מעדן שוקולד אמיתי וגם גלילי וופל קראנצ'י? בואו להכיר מקרוב >>

  תוכן מקודם

 • "המשפחה הגיעה לפת לחם" גדול הדור במכתב המלצה

  תוכן מקודם

 • שלא ישמע עוד שוד ושבר בגבולו ויזכה לבריאות הנפש ואריכות ימים

  תוכן מקודם

נשיאת בית המשפט העליון אסתר חיות תקפה היום (חמישי) את ההצעה שנדחתה בכנסת, שביקשה להקים ועדת חקירה פרלמנטרית לבחינת ניגודי עניינים של שופטים.

"התפרצות ה"גל שני" של נגיף הקורונה מחייבת אותנו להמשיך ולהתמודד גם במערכת בתי המשפט עם עליה בתחלואה. למרבה הצער, לעת הזו ועל פי הנתונים שבידינו, לצד שופטים ועובדים שחלו והחלימו, עתה חולים בנגיף שופטת אחת ותשעה עובדים. כמו כן 24 שופטים ו-192 עובדים נתונים בבידוד. אני מקווה ומתפללת מעומק הלב לבריאות ולהחלמה מהירה של כל אחד ואחת מכם".

"כידוע לכם אנו מקיימים בימים אלה תהליך נרחב של תחקור והפקת לקחים על מנת להבטיח כי ההפעלה של בתי המשפט תואמת את הוראות ה"תו הסגול" ועל מנת להתאים את ההפעלה לשגרת עבודה בצל הנגיף. זאת מתוך מחויבות עליונה להבטחת בריאות השופטים, העובדים וציבור המתדיינים. בין היתר, מתבצע תחקיר לכל אירוע הדבקה במערכת, שעות הפעילות בחלק מבתי המשפט שונו, הפגרה קוצרה, בוצעו שינויים מבניים באולמות, ניתנו היתרים לעבודה מהבית ושינויים ושיפורים נוספים נבחנים ונבדקים כל העת".

עוד כתבה חיות: "לצד גל הקורונה שעימו אנו נאלצים להתמודד נדרשת הרשות השופטת להתמודד בעת האחרונה גם עם גל עכור נוסף שהגיע לשיא או שמא אומר לשפל המדרגה בהצעה שעלתה ונדחתה בכנסת בשבוע החולף בדבר הקמת ועדת חקירה פרלמנטרית לבדיקת "ניגודי העניינים של בכירי המערכת המשפטית". דומני כי כל בר דעת יכול היה להתרשם כי מדובר בהצעה הנובעת ממניעים לא ענייניים שנועדה אך לנגח את הרשות השופטת בניסיון להלך עלינו אימים ולפגוע בעצמאות השיפוטית ובאמון הציבור בבתי המשפט".

"חשוב לומר – הרשות שלנו אינה מבקשת "לטאטא דבר מתחת לשטיח". היא נתונה לביקורת, קשובה לביקורת ופועלת בנחישות ובהתמדה לתיקון הטעון תיקון ולהגברת השקיפות של פעילותה. לצד זאת, חשוב לציין כי הרשות השופטת גם כיום היא אחת הרשויות השקופות והחשופות ביותר לביקורת. הדיונים בכל בתי המשפט פתוחים לציבור הרחב ) למעט אלה שעליהם מוטל חיסיון על פי דין(, השופטים נתונים לביקורת של נציבות תלונות הציבור על שופטים ולדין משמעתי מקום שבו הדבר נדרש והם מחויבים לכללי אתיקה מפורטים ולהסדרי פסלות הקבועים בחוק".

"אני סמוכה ובטוחה" כתבה חיות "כי למרות גלי הקורונה והגלים העכורים האחרים המתרגשים עלינו בעת הזו, נמשיך לעמוד איתן ולמלא את תפקידנו נאמנה במקצועיות, במסירות ומתוך תחושת שליחות כדרכנו".

כתבות קשורות

מרהיב: סיור בעיר הצרפתית הקסומה של בעלי התוספות • תיעוד
האופוזיציה בעתירה לבג"ץ: "הקואליציה שברה את כללי המשחק הדמוקרטיים"
איראן: מפגינים שרפו תמונה של המנהיג העליון חמינאי • צפו
מתקפה על השרה: "שני מיליון תלמידי ישראל שבויים בידי מכחישת קורונה"
אישור חוק הדיינים: "מי שיבחר את הדיינים החדשים אלו אנשים לא ערכיים"
"חיזוק הקשרים עם הרשות": ישראל תגדיל משמעותית את מכסת העובדים הפלסטינים
בכיר רוסי: "לקראת חילופי השלטון הוחלט לסכל תקיפות ישראליות בסוריה"
נופש בצפת וסגולותיה • הרב אברהם מימון • צפו
משרד הבריאות נערך לתת חיסון שלישי כבר בשבוע הבא • מה תופעות הלוואי?
מָה רַבּוּ מַעֲשֶׂיךָ ה' • נופים עוצרי נשימה באוסטריה
שיא תחלואה נוסף וזינוק בחולים קשה - 314 מתחילת החודש
גלריית ענק מהרבי מסאדיגורה זצ"ל - לרגל יום השנה הראשון להסתלקותו

6 תגובות

 1. עם כל הכבוד לשופטת לא ראיתי שום מילה שקשורה לעניין המדובר ולבעיות שהועלו בעניין ניגוד העניינים של השופטים ומדוע מזכירות לא פוסלת אותם מלכתחילה מלדון בתיקים אלה

 2. הזויים משוגעים מנותקים.
  באותה מידה גם לחקור את רוהמ זה להלך אימים על הרשות המחוקקת.
  השופטים מעל המשפט והדין.

סגור לתגובות.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן