צילום: יונתן סינדל / פלאש 90

ליאון החליט: נציג המל"ל ישמש כ'פרויקטור קורונה' בירושלים

בהערכת מצב שהתקיימה היום התקבלו שורה של החלטות לאור עלית מקרה תחלואת הקורונה בעיר. נציגי העירייה עדכנו כי מאז תחילת השבוע החלה עיריית ירושלים בפינוי מאסיבי של חולים לבתי מלון. מתחילת הגל השני עד כה פונו כ-500 חולים לבתי מלון

ראש העיר ירושלים, משה ליאון, קיים הבוקר (חמישי) הערכת מצב לאור עלית מקרה תחלואת הקורונה בעיר ירושלים. בין היתר הוכרז בישיבה כי נציג המל"ל, שלום אייזנר, מונה על ידי ראש העיר ירושלים, משה ליאון, לתפקיד פרויקטור המתכלל את משבר הקורונה בעיר.

בהערכת המצב השתתפו ראש העיר ירושלים, משה ליאון, מנכ"ל העירייה, איציק לארי, סגן ראש העיר ומחזיק תיק חירום וביטחון, אלישע פלג, סגן ראש המלל, יואל סלוביק, נציגי פקע"ר ירושלים, ד"ר חן זמיר, רופאת המחוז, נציגי משטרת ישראל ונציג משרד הפנים.

בפגישה דנו על העליה בתחלואה בשכונות העיר. העירייה ביקשה מהמלל לקבל את הסמכות לטפל בתושבי העיר. וכן לקבל את הכלים והסמכויות על מנת למגר את הנגיף ככל שניתן, לאור ההכרה עם השטח והבנת הצרכים.

נציגי העירייה עדכנו כי מאז תחילת השבוע החלה עיריית ירושלים בפינוי מאסיבי של חולים לבתי מלון. עד כה, מתחילת הגל השני פונו כ- 500 חולים לבתי מלון. לגבי הסגר על השכונות הדגיש ראש העיר את התנגדותו לביצוע סגר על השכונות, "הסגר על השכונות רק מגדיל את מספרי החולים, הוא לא פותר את הבעיה". אמר ליאון בדיון.

מוקדם יותר היום פנה ליאון במכתב דחוף לשר הבריאות יולי אדלשטיין ולראש המל"ל בדרישה להשאיר ישיבות הפועלות ב'קפסולות' פתוחות גם בבין הזמנים במטרה למנוע הדבקה המונית. תחת הכותרת "התנגדות להפיכת תלמידי הישיבות למפיצי קורונה בקהילות" כתב ליאון, "מאז אתמול ואף בשעות האחרונות מתפרסמות ידיעות על כוונתכם לסגור את הישיבות ולשלוח את התלמידים השוהים בתנאי בפנימיות בחזרה אל בתיהם. אני פונה אליכם במכתב זה על מנת להתריע מפני טעות חמורה שעלולה להביא להחמרה משמעותית בהתפשטות הנגיף".

"בעקרון, הישיבות פועלות על פי מתווה 'וועד הישיבות' בקפסולות סגורות. אך תחת ההנחה הסבירה, כי יש בהן בחורים אשר נושאים את הנגיף, ועל מנת למנוע את הפצתו ולקטוע את שרשרת ההדבקה, המעשה הנכון הוא לבודד את הישיבות ואת תלמידיהן במסגרת שבה הם נמצאים וניתנת לפיקוח ולבקרה, על פני הפצת הנשאים והחולים בתוך הקהילה והפיכתם למדגרות ניידות, בין משפחותיהם הגדולות ובתי הכנסת שאליהם בוודאי יצאו כדי להתפלל".

עוד כתב ראש עיריית ירושלים: "המשמעות של שליחת עשרות אלפי בחורי ישיבות, לדירות מגורים צפופות עלולה להיות בעוכרינו ולפגוע בהתמודדות הלאומית עם נגיף הקורונה ויותר מכך לפגוע בקהילות אליהן הם שייכים".

"למעלה מכך: מטרידה אותי העובדה כי בעוד שבועיים ימים בני הישיבות יצאו לחופש ויסתובבו בקהילות שלהם. אני משוכנע כי לא זו בלבד שאל לכם לסגור את הישיבות עד לתום מועד הלימודים בתשעה באב, אלא אף לאור הנסיבות יש להאריך את זמן הלימודים ברצף לפחות חגי תשרי. בכלל הישיבות בעיר".

"במלחמה בנגיף הקורונה ולמען בריאות הציבור יש לפעול בשום שכל ולבחון את הפעולות על פי תוצאותיהן החזויות ועל פי הנתונים בשטח ולהימנע ככל הניתן מצעדים כלליים, אשר למרות כוונתם הטובה מובילים אותנו לסכנה. אני סבור כי אם נשאיר את הבחורים בישיבות בימים אלה וגם בימי החופשה, נסייע בכך למנוע את התפשטות הנגיף ונשמור על בריאות הציבור". ליאון סיים את מכתבו: "אני קורא לכם לשקול מחדש את ההחלטה ולשנות אותה בהתאם".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *