צילום: יוסי זמיר / פלאש 90.

סגירת שטיבלך והסברה: הועדה ההלכתית-רפואית מסכמת שבוע • צפו

הועדה ההלכתית - רפואית של בני ברק קיימה בשבוע הראשון לפעילותה סיורים במוסדות החינוך לבדיקת ההקפדות • הנציגים סיירו ב-23 מוסדות ברחבי העיר - 4 מוסדות נזקקו לבדיקה נוספת, מתחם בית כנסת נסגר • הפרטים המלאים

הועדה ההלכתית-רפואית של בני ברק שמורכבת מבכירי הרבנים ורופאים חשובים, מסכמת את השבוע הראשון לפעילותה. כשבין היתר יצאו לדרך מספר יוזמות חשובות לשמירה על התושבים בהן מבצע מיוחד לשמירה על בריאות התושבים המבוגרים, שיתוף פעולה עם נציגי הקהילות השונות בעיר והחלטות הלכתיות חשובות נוספות.

כמו כן, בהוראת הוועדה ההלכתית-רפואית, בתי הכנסת והמוסדות בעיר יורשו לפעול אך ורק בכפוף למינוי גבאי ואחראי קורונה שיהיה מחוייב לשמירה ואכיפה של כל כללי הבטיחות והוראות רבני העיר שליט"א והצוות הרפואי. בעקבות כך, הוועדה החליטה בתחילת השבוע על סגירה מיידית של שטיבלך בית הילל בעיר, זאת לאחר שמהלך סיורים של צוותי הפיקוח של הוועדה, התגלו הליקויים במקום לאורך היומיים האחרונים.

עם קבלת תמונת המצב החליטה הוועדה בהחלטה משותפת להעביר את הנושא למערך האכיפה של השיטור העירוני ומשטרת ישראל על כל המשתמע מכך. בהתאם לכך פעל השיטור העירוני וסגר את מתחם בתי הכנסת "בית הלל" בשיכון ויזניץ.

סיורים הדוקים מתקיימים מידי יום בכל מוסדות התורה ובתי הכנסת, סיורים גלויים וחסויים, כטשר הנתונים כולם מונחים לפתחה של הוועדה המצהירה באופן ברור: השמירה על הבריאות ועל התקנות הינה חדה ובלתי מתפשרת עד לשינוי מכריע בהיקפי התחלואה בעיר

במהלך השבוע סיירו הצוות בישיבת בית מדרש עליון, ישיבת ויזניץ, ישיבת צאנז, כולל יביע אומר, ישיבת פונוביז' לצעירים, תלמוד תורה בעלזא, ישיבת סלבודקה, תלמוד תורה קרלין, כולל ברסלב, כולל וייסבורד, ישיבת באבוב, ישיבת אור גאון, כולל נחלת משה, ישיבת בית שמעיה, ישיבת גאון יעקב, ישיבת נחלת דן, כולל הליגמן, ישיבת חכמי לובלין, כולל רוטשילד – ישכר באהליך, כולל מורשה ודעת, בית מדרש מכנובקא, בית מדרש דארג, בית הכנסת בית הלל ובתי כנסת וישיבות נוספות.

חברי הסיור שפועלים בתיאום הדוק עם מנהלי המוסדות, בוחנים את התאמת המבנים להפרדה מוחלטת בין הקבוצות, סגירה הרמטית וקפסולצייה הדוקה, הימצאותם של חומרי הייגינה ואלכוג'ל במלאי מספיק ופרמטרים נוספים המעידים על היכולת של המוסד לשמור על כללי הבריאות ולעצור את התפשטות הנגיף בבני ברק.

למעלה מ20 מוסדות שנסקרו בשבוע החולף נמצאו כתקינים ועומדים בכללים, מספר מוסדות בודדים שקיבלו תוצאות גבוליות ערכו את התיקונים הנדרשים וצלחו בדיקה חוזרת וביקורי פתע של צוות הסיור.

במקביל לפעילות האינטנסיבית של הרופאים והרבנים חברי הועדה, הם מקבלים עדכונים שוטפים על מצב המוסדות והיכולת שלהם לעמוד בהסדרי השמירה על כללי הבריאות ומניעת הקורונה. את העדכונים מהשטח, מקבלים חברי הועדה מצוות סיור ייעודי שהוקם השבוע ופועל תחת סמכות הועדה ובודק מידי יום מוסדות חינוך הפועלים בעיר.

חברי הסיור הם יו"ר תאגיד מי ברק אל"מ במיל' דודו צלניק, אל"מ עו"ד מוטי בר לב, מנהל אגף ההנדסה דודו עמר ומנהל החמ"ל העירוני רו"ח אריק אדלר.מלצוות הפיקוח נלווים גם צוות ייעוץ והדרכה של נציגי הקהילות בראשות הרב א.י.ש. קרליץ, הרב גדליה סילמן רל"ש ראש העיר, חבר מועצת העיר הרב ישראל בן ששון, הרב ראובן קורלנסקי מנהל מחלקת אולמות, הרב יהושע ויינברגר והרב יוסף יעקובוביץ.

4 תגובות

חבל מאוד לא שמרנו התוצאה לא איחרה מלבוא

טוב מאוד

קודם כל שיסגרו בתי משפט לעבודה זרה .
למה לסגור בית כנסת של קדושה?

לא תוכלו להתחמק. התורה תובעת את עלבונה. יבזו את התורה ויסגרו בתי כנסת זה רק יביא אסונות חלילה. אין עצה ואין תבונה נגד ה'. אוי לנו שכך רואות עינינו!

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *