האם יוכלו להיבחן במבחני הרבנות בחוץ לארץ?

לאור המצב בו תלמידים רבים מחו"ל וביניהם רבני קהילות ובני תורה במדינות ברחבי תבל שלמדו לבחינות של הרבנות הראשית ואינם יכולים להגיע לארץ, התקיימה פגישה מיוחדת של נציגי 'למען ילמדו', עם חבר מועצת הרה"ר ורב העיר נשר הרה"ג יצחק לוי שליט"א בכדי למצוא דרכים לפתור את הבעיה, בין הפתרונות שיבחנו עם הגורמים הרלוונטים – בחינות שיתקיימו בחו"ל. כפי שמצוי היום – להבדיל – באקדמיה.

 • תעלה דרגה ותהפוך לאיש נדלן בירושלים

  תוכן מקודם

 • מצממר: ישמח האב ביוצאי חלציו בגן עדן

  תוכן מקודם

 • מחפשים דירה בלב רמת בית שמש ד'? אתם חייבים לשמוע על ההטבה הזו

  תוכן מקודם

 • משלמים כעת 250,000 ש"ח ויש לכם דירה חדשה

  תוכן מקודם

כידוע, מאז הוקמה מערכת הבחינות לרבנות בארץ ישראל ("היכל שלמה"), התקיימו הבחינות רק בארץ ורבנים תושבי חו"ל, המעוניינים לעמוד בכור המבחן – מגיעים במיוחד לשם כך ומשקיעים הון עתק רק לשם התייצבות למבחנים במשך כמה שנים.

משלחת של רבנים ומרצי מכללת 'למען ילמדו' שתחת שרביטו הוכנו מאות תלמידים לבחינות הרבנות הראשית ('היכל שלמה'), נפגשו היום עם הרה"ג יצחק לוי שליט"א, רב העיר נשר וחבר מועצת הרבנות הראשית.

במהלך הפגישה סיפר ראש המכון הרב ישראל מעל על תלמידים רבים שלומדים למבחני הרבנות ונמצאים כרגע בחוסר ודאות לגבי יכולתם להגיע ארצה להיבחן. הרב לוי הופתע לשמוע על היקף הלימודים ועל התמסרותם הרבה ללימודים, אף במקומות שיש כעת סכנת נפשות ברחובות.

במהלך הפגישה, הגישו הרבנים לרב לוי את הספר החדש שיו"ל ע"י מחלקת ההו"ל של 'למען ילמדו' ובו חומר הלימודים של 'איסור והיתר' בשולחן ערוך ונו"כ, עם חידושים ושכלולים רבים. הרב עלעל בדפי הספר ושיבח אותו מאוד. וכן הרב חיזק את ידי רבני המכון ואת חשיבות לימוד ההלכה

הרב גינזבורג סקר בפני הרב קיבל לידיו את עשרות הסניפים של מכללת 'למען ילמדו' העוסקים בהרבצת תורה והלכה, כשגולת הכותרת היא ללא ספק ההכנה למבחני הרבנות הראשית.

בראש המשלחת עמד הגה"ח הרב יוסף אברהם פיזם, רב קהילת חבד בקרית שמואל; הרב ישראל יהודה מעל, ראש מכללת 'למען ילמדו'; הרב בצלאל וילשאנסקי, מרצה בכיר במכון; הרב שלום יהודה לייב גינזבורג, מנהל בית חב"ד כרמל צרפתי חיפה. והרב משה פיזם מנהל מרכזי המכון בחיפה והקריות.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell