צילום: יח"צ CAR2GO.

קריאת התייצבות: הועדה תכריע האם חילולי השבת בירושלים יימשכו

לאחר שדחו את ההחלטה בישיבה הקודמת, הארכת המכרז של Car2Go המחללת שבת ישוב לסדר היום בוועדת המכרזים. גורם בכיר בוועדה מעריך בשיחה עם 'מקומי JDN' כי בעקבות המלצת הצוות המקצועי הוועדה תאריך לתקופה קצרה, אולם, "הכל עוד יכול לקרות"

נציגי הציבור החרדי בעיריית ירושלים מנהלים בשבועות האחרונים מאבק מול הצוות המקצועי בעירייה במטרה לדחות את הדרישה להאריך את המכרז של חברת השכרת רכבים מרחוק, Car2Go, המחללת שבת. הנושא אמור לעלות לסדר היום של וועדת המכרזים בעיריית ירושלים לאחר שבישיבה האחרונה הצליחו הנציגים החרדים בהובלת יו"ר הוועדה, דודי בלומנשטוק, לדחות את האישור. באגף לשרותי חניה בעירייה מבקשים להאריך את תוקף המכרז להשכרת חניות עירוניות לחברה להשכרת רכב בשנתיים נוספות.

במכתב ששיגר חבר מועצת העיר מטעם אגודת ישראל וחבר הוועדה, יוחנן ויצמן, לחברי הוועדה החרדים הוא קורא לכולם להתייצב בדיון על מנת להשיג רוב נגד ההחלטה להאריך את המכרז ולמנוע חילולי שבת נוספים בחסות העירייה. ויצמן מסביר כי המכרז נולד בחטא ונוגד את הסטטוס קוו הרגיש בעיר, "מכרז זה פורסם לפני ארבע שנים במחטף על ידי ראה"ע הקודם שלא היה ידוע כדמוקרט גדול ללא דיון בהנהלת העיר".

ויצמן מספר איך נוצר המצב מלכתחילה. "וועדת המכרזים סרבה לאשר את ההכרזה על זוכה במשך כשנה לאחר שלא הובטחה שמירת השבת ורק לאחר איומים פניה לערכאות ובעקבות חוות דעת משפטית שמאחר שהמכרז כבר פורסם וחברות הוציאו משאבים רבים הכניעו את הוועדה שאישרה את המכרז לשנתיים בלבד וללא תקופת אופציה".

לדברי ויצמן, אין כל חיוב להמשיך את המכרז כפי שטוענים הגורמים המקצועיים בעירייה ולכן: "אין כל סיבה להגדיל את חילולי השבת בתמיכת העירייה ולהקצות שטחים (חניות) עירוניות עבור מיזם שמטרתו הגברת חילול השבת". בעקבות הדברים מבקש ויצמן מחברי המועצה החרדים להתייצב בדיון ולהצביע כנגד אישור הבקשה להארכת חילולי השבת, וכן לא להוציא מכרז חדש ללא הסכמה הסכמה בקואליציה.


יו"ר הוועדה, דודי בלומנשטוק

כאמור, הנושא עלה לסדר היום בוועדת המכרזים האחרונה, אולם בעקבות מאמצי הנציגות החרדית בוועדה בהובלת יו"ר הוועדה, דודי בלומנשטוק, לא היה רוב להארכת החוזה וההחלטה נדחתה לוועדה הקרובה.

גורם בכיר בוועדה אומר בשיחה עם 'מקומי JDN' כי הערכה היא שבעקבות המלצת הצוות המקצועי וועדת המכרזים תאריך את החוזה לתקופה קצרה שלאחריה ייצא מכרז חדש המתואם עם כלל החברים בקואליציה העירונית. אולם לדבריו, הכל יכול לקרות, "בפעם הקודמת היו שלושה מתנגדים מול שלושה תומכים וההחלטה עברה לוועדה הבאה". אותו גורם מוסיף כי "הפעם לא ניתן לדעת מה תהיה ההחלטה ואם נצליח להשיג רוב נגד, אך גם אם לא נצליח, הארכה תינתן לחודשים ספורים במטרה להביא מכרז חדש המוסכם על כלל החברים".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן