Hadas Parush/Flash90

לפיד: "נתניהו צריך להתפטר – נקים ממשלת חירום עם בנט וליברמן" • צפו

יו"ר האופוזיציה תקף בישיבת סיעת 'יש עתיד' את ראש הממשלה ואמר: "אני קורא לכל סיעות הבית - הגיע הזמן להראות לנתניהו את הדרך הביתה. היום". בנט הגיב: "‏יאיר, אי אפשר גם בנט וגם משותפת. לא יהיה. מציע להתמקד בסיוע לנצח את הקורונה ולא בעידוד אנרכיה"


צילום: ערוץ הכנסת

יו"ר האופוזיציה, יאיר לפיד, קרא היום (שני) לראש הממשלה, בנימין נתניהו להתפטר בתוך 48 שעות. "נתניהו צריך להתפטר. הוא נכשל. הוא איבד שליטה. אין לאזרחי ישראל זמן יותר. אנחנו במצב חירום", אמר בישיבת סיעת יש עתיד-תלם. לפיד טען: כל הסיעות יתאחדו, אין צורך בבחירות.

"זה כשלון מקיר לקיר" אמר לפיד "הכל על שמו. בינואר הקרוב, בשיא גל החורף של הקורונה, הוא יישב שלוש פעמים בשבוע על ספסל הנאשמים. נתניהו עשה בעבר דברים טובים, אבל זה נגמר. אי אפשר להמשיך ככה. הוא צריך ללכת".

עוד הוסיף לפיד: "אומרים לנו, "מה אתם רוצים, בחירות?" לא. לא צריך בחירות. אם נתניהו יתפטר, תוך 48 שעות, נקים פה ממשלת חירום אמיתית. ממשלת אחדות אמיתית. לא ממשלת המנותקים הענקית שנתקענו איתה. הדבר האמיתי. 18 שרים. ממשלה יעילה, חדה, חדורת מטרה".

"ברגע שנתניהו יתפטר" הוסיף לפיד "כולם יצטרפו. יאחדו כוחות. אנחנו, בנט, ליברמן. נביא לשולחן נסיון, תוכניות עבודה מסודרות, יכולות ניהול משברים. כל מה שאין עכשיו".

"אין לאזרחי ישראל זמן יותר. אנחנו במצב חירום. אני קורא לכל סיעות הבית: הגיע הזמן להראות לו את הדרך הביתה. המדינה יותר חשובה מכולנו. נתניהו צריך ללכת הביתה. היום". חתם יו"ר האופוזיציה את דבריו בישיבת הסיעה.

בתגובה לדברי לפיד כתב יו"ר 'ימינה' נפתלי בנט בחשבונו האישי בטוויטר: "‏יאיר, אי אפשר גם בנט וגם משותפת. לא יהיה. אנחנו במצב חירום לאומי. מציע לחברים ביש עתיד להתמקד בסיוע לנצח את הקורונה ולא בעידוד אנרכיה".

ליברמן בישיבת הסיעה. צילום: מיכאל לוריה

גם שותפו לאופוזיציה, יו"ר ישראל ביתנו, ח"כ אבידור ליברמן, ניצל את ישיבת סיעתו כדי למתוח ביקורת על התנהלות הממשלה. "זה לא משבר קורונה או משבר כלכלי, אלא משבר ניהולי, כשל מערכתי, חוסר יכולת להכריע ואובדן שליטה מוחלט", אמר.

"ב-5 ביולי הודיע שר הבריאות יולי אדלשטיין שהוא ממנה "מפקד קורונה". מאז מה שראינו זה רק מאבקי כוח, רק ריב סמכויות, אבל עדיין "מפקד קורונה" לא קיים", תקף ליברמן "ב-15 ביולי ברעש גדול הודיע רה"מ על התוכנית הכלכלית שנועדה להגביר צריכה פרטית. לשם כך הוא מעניק 750 ש"ח לכל אזרח במדינת ישראל. אנחנו גם היום עדיין לא יודעים האם זה ייצא לפועל, מתי זה ייצא לפועל ומה יהיה בסוף עם כל התוכנית הזאת של 750 ש"ח".

"ביום שישי לפנות בוקר מחליטה הממשלה לסגור את כל המסעדות, ביום שישי אחר הצוהריים מחליטים לפתוח את כל המסעדות. הדיון על סיוע כלכלי לעסקים ומובטלים החל, אבל עדיין לא החליטו האם מדובר בתקציב שנתי או דו-שנתי. מערכת חינוך – לא יודעים עדיין מתי תפתח והאם בכלל יפתחו בשנת הלימודים, מה קורה עם גני ילדים, מה קורה עם קייטנות הקיץ והורים צריכים כל הזמן לנחש".

עוד הוסיף ליברמן: "אתמול קבע פרופ' אלי וקסמן, שמשרד הבריאות נכשל בניסיונות לקטוע את שרשרת ההידבקות. אלי וקסמן הוא יועץ בכיר לרה"מ, הוא לא איש אופוזיציה. אם הוא צודק – שר הבריאות צריך להתפטר. ואם הוא טועה או מטעה – אז רה"מ חייב לפטר אותו.
בקיצור כולם אשמים: יפעת שאשא-ביטון אשמה, ראש אגף התקציבים אשם, המפגינים אשמים. רק הממשלה מסרבת לקחת אחריות".

"גם סיפור הפרוייקטור הוא בסופו של דבר סיפור מיותר. רוב הזמן הוא יצטרך לריב על סמכויות ואחריות עם הגופים והארגונים השונים. והדבר הכי חשוב – העם איבד את האמון בממשלה. ולכן אני קורא לרה"מ הרזרבי ולשר הביטחון בני גנץ לדרוש מרה"מ להעביר את כל הסמכויות וכל המאבק כנגד נגיף הקורונה לצה"ל ולמשרד הביטחון".

"אנחנו ב"ישראל ביתנו" מתחת לאלונקה. אנחנו לא רוצים לא ג'ובים, לא תפקידי שרים. אנחנו מוכנים לתת יד ולתמוך בכל החלטה נבונה, שקולה, שמבוססת על הנתונים ונהיה פרטנרים להחלטות נכונות. אבל אני חייב להגיד שקשה מאוד להיות מתחת לאלונקה כשכל הממשלה בוורטיגו". חתם ליברמן את דבריו.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *