Flash90

מאחורי הקלעים: שר האוצר לשעבר מנע את הדחת יפעת שאשא ביטון

שר האוצר לשעבר משה כחלון סייע מאחורי הקלעים למנוע את הדחתה של ח"כ שאשא ביטון מראשות ועדת הקורונה. כחלון פעל במישרין מול ראש הממשלה בנימין נתניהו, והסביר כי הדחת שאשא ביטון מראשות הוועדה עלול לפגוע בליכוד ויתפרש כפגיעה בציבור נאמני כולנו
 • מזעזע: נפטר שבוע לפני חתונת ביתו

  תוכן מקודם

 • "כלפי חוץ הכל היה רגיל" נערה מ'סמינר בית יעקב'

  תוכן מקודם

 • "המשפחה הגיעה לפת לחם" גדול הדור במכתב המלצה

  תוכן מקודם

 • הגאון הרב בעדני מבקש: "שלא יבושו בעת שמחתם"

  תוכן מקודם

שר האוצר לשעבר משה כחלון פעל מאחורי הקלעים למנוע את הדחת יו"ר ועדת הקורונה ח"כ שאשא ביטון – כך דווח הבוקר (רביעי) ב'מעריב'. שאשא ביטון היא חברת סיעת כולנו, ובעצם היחידה שממשיכה פורמלית להיות בסיעה. בתקופתו כשר האוצר כחלון קידם אותה מאוד, וגם היה האחראי למינויה כשרת השיכון כשיואב גלנט עבר לליכוד.

לשר האוצר לשעבר יש מהלכים בקרב בכירי הליכוד, ולא מן הנמנע שהוא פעל בצמרת המפלגה – גם במישרין מול ראש הממשלה בנימין נתניהו – כדי למנוע את ההדחה שיזם יו"ר הקואליציה ח"כ מיקי זוהר.כחלון הסביר כי צעד כזה עלול לפגוע בליכוד ויתפרש כפגיעה בציבור נאמני כולנו (שמספרם מוערך בעשרות אלפים בודדים).

שאשא ביטון קיבלה בוועדה הקורונה החלטות (בעניין המסעדות וחופי הים) הפוכות לאלה שהתקבלו בממשלה. עם פרישתו מהאוצר התנתק כחלון מהפוליטיקה והוא מעדיף להתמקד במיזמים כלכליים פרטיים ובינלאומיים. בסביבתו של כחלון סירבו לאשר או להכחיש את הידיעה.

כזכור, גורם בכיר בליכוד אמר בתחילת השבוע כי ראש הממשלה בנימין נתניהו יפטר מתפקידה את יו"ר ועדת הקורונה, ח"כ יפעת שאשא ביטון. זאת בעקבות דברים שאמרה בראיון ל'חדשות 12' לפיהם ועדת הקורונה בראשותה תבטל את החלטת הממשלה על סגירת חדרי הכושר מחר, אם לא יוצגו בפניה נתונים מגבים להחלטה. לדברי הגורם בליכוד, "לא ניתן להמשיך לעבוד כך".

בתגובה לדברים מסרה שאשא-ביטון: "אני חברה בקואליציה ומכבדת את החלטות הממשלה. חלק מרכזי מעבודת הכנסת הוא לבקר את עבודת הממשלה ואם יש טעויות – צריך לתקן. תפקידי לבחון את הדרך הנכונה ביותר להיאבק בנגיף, לשמור על בריאותם הנפשית והפיזית של האזרחים ולהציל את פרנסתם של רבבות עובדות ועובדים. באתי למטרה אחת, לשרת את עם ישראל. אם אאלץ לשלם בעבור זה מחיר אישי – אקבל את זה באהבה".

המתיחות בין שאשא ביטון לנתניהו החלה כבר לפני כשבוע אז דחו חברי ועדת הקורונה את המתווה שגיבשו ראש הממשלה נתניהו ושר הבריאות אדלשטיין, וקבעו כי בריכות השחייה וחדרי הכושר ייפתחו. יושבת ראש הוועדה הצביעה בעד המהלך בניגוד להחלטת ראש הממשלה ושר הבריאות, שקבעו מתווה "תו סגול" הקובע כי רק בריכות לא מקורות יוכלו לפתוח את שעריהן לציבור.

יו"ר הקואליציה מיקי זוהר מהליכוד זעם על הצעד וקרא לעבר שאשא ביטון: "את גמרת". מאוחר יותר שלח זוהר מכתב לאיתן גינצבורג, יו״ר ועדת הכנסת, בדרישה להדיח אותה מתפקידה. בכיר בליכוד אמר כי שאשא ביטון נכנעה ללחץ של שתדלנים על אף האזהרות של משרד הבריאות שחדרי הכושר הם סכנה ממשית להדבקה. מאוחר יותר באותו יום, בליכוד חזרו בהם מהכוונה להדיח את שאשא ביטון מתפקידה.

כתבות קשורות

אַהֲרֹן כַּהֲנָא קַדִּישָׁא • הילולת הרה"ק מהר"א מבעזלא זיע"א
אתרא קדישא מירון: שבת התאחדות לקהל חסידי אשלג
יִזְכּוֹר אַהֲבָתָם • הילולת כ"ק האדמו"ר מסאדיגורה זצ"ל
וְרוּחַ נָכוֹן חַדֵּשׁ בְּקִרְבִּי: מרן הגר"ד לנדו הגיע לקעמפ של הישיבה ושורר ניגוני רגש • צפו
מעמד כבוד התורה בישיבה קטנה ברסלב בית שמש בראשות הגרי"מ שכטר
בסמוך לחופי עומאן: שני אנשי צוות נהרגו בתקיפת הספינה בבעלות ישראלית
נתניהו קיבל את החיסון השלישי: "הממשלה בזבזה זמן יקר; חייבים להתחסן"
הנשיא וראש הממשלה פתחו את מבצע החיסון השלישי; בנט המציא מצווה
התרסקות המטוס והתאונה המפחידה • עשרת הסרטונים הנצפים של השבוע
משרד ההגנה הבריטי: ספינה בבעלות ישראלית הותקפה מול עומאן
מסמך אמריקני שדלף: "וריאנט דלתא מדבק כמו אבעבועות רוח"
מחדל הקורונה: עלייה משמעותית נוספת במספר החולים במצב קשה

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן