Share on whatsapp

ברבש. צילום: איכלוב

פרופסור גבי ברבש הסיר רשמית את מועמדותו מתפקיד פרויקטור הקורונה

הפרופ' שהיה המועמד המסתמן לתפקיד הפרויקטור החליט לפרוש עוד בטרם מונה, לאחר שהמינוי התעכב בשל ויכוח על סמכויות: "הזמן הינו מרכיב קריטי בניהול מערכה מסוג זה. מרגע שנראה שאיננו מתכנסים לכדי החלטה - אני סבור שיש לפנות את הדרך"
 • "אבא עזב אותי בגיל 4" ניכור הורי או נטישה?

  תוכן מקודם

 • ה' לא חייב לי כלום

  תוכן מקודם

 • הכנות אחרונות למופע 'חבורת תריג בין הזמנים 2'

  תוכן מקודם

 • מהילדות המאושרת ועד הרגע הנורא מכל

  תוכן מקודם

בעקבות ויכוח על סמכויות בינו לבין משרד הבריאות הסיר הלילה פרופ' גבי ברבש את מועמדותו לתפקיד פרויקטור הקורונה: "בימים האחרונים דנתי עם ראש הממשלה, שר הבריאות ואחרים, בדרכים בהם נכון לנהל את המאמץ הלאומי הזה ומרגע שנראה שאיננו מתכנסים לכדי החלטה – אני סבור שיש לפנות את הדרך למקבלי ההחלטות להמשיך ולדון בנושאים הדחופים שעומדים על הפרק, ולא בנושאים פרסונליים. אני מבקש להודות לראש הממשלה ולשר הבריאות על עצם פנייתם אלי", מסר.

עוד הוסיף כי "נגיף הקורונה מציב את מדינת ישראל בפני אחד האתגרים המורכבים בתולדותיה. עוד מראשית האירועים סברתי שבאירוע עם כל כך הרבה משתנים , שבו עדיין רב הנסתר על הגלוי, ישנה חשיבות עליונה בריכוז כלל הכוחות תחת מעטפת ניהולית אחת שתמקד את המאמץ הלאומי הנדרש להתמודדות בסדר גודל שכזה".

"עבורי, התגייסות אישית לנושא היתה עניין מובן מאליו, ומשהגיעה לפתחי הצעה לבחון את הדרך הנכונה להשתלב באופן רשמי במאמץ הזה, האמנתי שיש לדון בה בכובד ראש. כל מי שעוסק בתחום הרפואה הציבורית יודע שזמן הינו מרכיב קריטי בניהול מערכה מסוג זה". לדבריו, "הצלחתה של מדינת ישראל במערכה מול נגיף הקורונה תלויה באמת בכל אחת ואחד מאיתנו. אני אמשיך לתת כתף ולסייע במאמץ הלאומי החשוב הזה בדרכים שונות, כשם שעשיתי מאז שהתפרץ הנגיף".

אמש היה אמור נתניהו להכריז על פרופסור גבי ברבש כממונה הקורונה, אך נסוג בו בשל ויכוח על הסמכויות שיקבל ברבש ועל אופן חלוקתן. שר הבריאות אדשלטיין התנגד למתן סמכויות נרחבות כפי שדרש ברבש, ורצה לשמור על הסמכויות אצלו ואצל מנכ"ל משרדו חזי לוי. ברבש, מצידו, דרש סמכויות נרחבות גם מתוך מערכת הבריאות, גם מתוך המשרד עצמו וגם בקרב משרדי ממשלה אחרים.

פרופ' ברבש, בוגר האוניברסיטה העברית ואוניברסיטת הארוורד, כיהן בעבר בשלל תפקידים בכירים במערכת הבריאות. בין היתר, הוא שימש כסגן מנהל המרכז הרפואי שיבא בתל השומר, ולאחר מכן כיהן כמנהל בית החולים איכילוב בתל אביב. ב-1996 כיהן ברבש כמנכ"ל משרד הבריאות, אך התפטר כעבור כמה שנים וחזר לנהל את איכילוב, תפקיד בו שימש עד שנת 2015.

רק בשבועות האחרונים התגבשה ההחלטה למנות פרויקטור שירכז את הסמכויות לניהול המשבר, לאחר זמן רב שניכר הצורך בתפקיד כזה. פרופ' ברבש הספיק לבקר היום בלשכת הבריאות בתל אביב ובדק כיצד נערכות חקירות אפידמיולוגיות. בין המועמדים שהוצעו בעבר לתפקיד נמנים גם האלוף במיל' רוני נומה, האלוף במיל' אמיר אבולעפיה, אך מינויים אלה לא צלחו.

כתבות קשורות

טיש ט''ו באב אצל המקובל הגרי''מ מורגנשטרן • גלריה
בתגובה להפרחת בלוני התבערה: צה"ל תוקף יעדי טרור ברצועת עזה • צפו
סער ממשיך לקדם את החוק לחסימת נתניהו: "קביעה ערכית של המחוקק"
מבוכה דיפלומטית: מה חושב השגריר החדש על איחוד האמירויות?
זוגות של בני הפלשמורה התחזו לאחים ואחיות מביתא ישראל והתגיירו; מה דינם?
יולדת שלא חוסנה חלתה בקורונה ומצבה קריטי; זינוק במספר החולים הקשים
"אל תגידו לי זה לא יקרה": 7 טבעו למוות תוך 24 שעות - כולל ילד חרדי
אם זה לא היה עצוב: צפו בנאום של יאיר לפיד נגד שרים בלי תיק
שלומי ברנשטיין מאחל לכם בסינגל חדש: א גוטע נאכט
הותר לפרסום: עובד במשרד החוץ נסע לאיראן ונחקר על ידי שב"כ
הנוסעים המבוהלים פתחו בצרחות אימים: מכונית עפה באוויר - מולם • צפו
השוטרים נדהמו: הערבים הסיעו 5 טלאים קשורים בתא מטען של רכב • צפו

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן