מזקני רבני ויז'ניץ: הגה"צ רבי אליעזר דוד פרידמן זצ"ל

הלך לעולמו הגאון הצדיק רבי אליעזר דוד פרידמן זצ''ל מזקני רבני חסידי ויז'ניץ ורב בית המדרש דחסידי מחנובקא בעלזא בלונדון, זאת לאחר יסורים קשים שעבר והוא בשנת התשעים ושלש לחייו. כל ימי עסק בהרבצת תורה והאיר פנים לכל אדם
 • האמא חלתה במחלה קשה והבית עומד לקרוס

  תוכן מקודם

 • צפו: הבקשה המצמררת של ילד CP

  תוכן מקודם

 • לחצו כאן וקבלו מנוי חינם לעיתון שחרית

  תוכן מקודם

 • 'הגיע זמן הפירעון' משפחת כהן מבקשת עזרה

  תוכן מקודם

ברוך דיין האמת: בשעה האחרונה מגיעה הידיעה המרה והקשה על פטירתו של הגאון הצדיק רבי אליעזר דוד פרידמן זצ"ל מזקני רבני חסידי ויז'ניץ ורב בית המדרש בעלזא במקום זאת לאחר יסורים קשים שעבר והוא בשנת התשעים ושלש לחייו.

המנוח הגאון הצדיק רבי אליעזר דוד פרידמן זצ"ל היה מחשובי הרבנים בחסידות ויז'ניץ, כבר מאז היותו נער צעיר הוא ניכר היה בשקיעותו המיוחדת בעסק התורה ובמידותיו האצילות.

תלמידיו מספרים כי המידה שבלטה בו הייתה עניין הארת פנים לכל אדם, כל אדם באשר הוא מצא אצלו אוזן קשבת, ומאור פנים, המנוח הגה"צ רבי אליעזר דוד פרידמן זצ"ל היה ידוע בחכמתו הרבה שידע לעזור ולסייע לכל אחד ואחד.

במשך שנים רבות הוא שימש כרב בית המדרש של חסידי מחנובקא בעלזא שנקרא 'בעלזא 99' בלונדון, בית המדרש הינו עתיק בשנים עוד מזמנו של כ"ק האדמו"ר מהר"א מבעלזא זיע"א. בני הקהילה כולה נכרכים אחריו בעבותות של אהבה. דרשותיו המופלאות הפכו לשם דבר ורבים היו מגיעים במיוחד להאזין להם ולהתחזק מנועם אמריו.

בשנים האחרונות עלה הגאון הצדיק רבי אליעזר דוד פרידמן זצ"ל והתגורר בארץ הקודש בסמוך לבני משפחתו, גם בארץ הוא המשיך בהרבצת תורה והוראה לרבים שפקדו את מעונו בשאלות ובהתייעצות.

בשל גילו המופלג החל המנוח הגאון הצדיק רבי אליעזר דוד פרידמן זצ"ל להיחלש אט אט עד שבשבוע האחרון הוא אף אושפז בבית החולים שם מצבו היתדרדר עד שבשעה האחרונה השיב הוא את נשמתו הטהורה ליוצרו לדאבון ליבם של תלמידיו הרבים.

מסע הלוויה תצא בשעה 23:00 מבית המדרש הגדול דחסידי מכנובקא בעלזא רחוב האדמו"ר מגור דרך ביהמ"ד הגדול בקרית ויז'ניץ לבית החיים בטבריה שם ייטמן.

תהא נשמתו צרורה בצרור החיים.

כתבות קשורות

3 תגובות

 1. ספריו מפי סופרים וספרים הם נכס פופולרי בעולם החסידות, היה גדול בתורה ובחסידות לא הניח אחריו כמותו

סגור לתגובות.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן