צילום: צילום: מארק ישראל סאלם / POOL   

בכירים בליכוד: "כחול לבן בדרך להתקפל ולהסכים לתקציב חד-שנתי"

הקרב על התקציב: בכירים בליכוד טוענים הבוקר כי כחול לבן בדרך להסכים לדרישתו של רה"מ נתניהו לתקציב חד שנתי. דיווח: בכחול לבן מציעים לגנץ לדרוש להעביר את עיקר הטיפול בקורונה תחת אחריות משרד הביטחון תמורת תמיכה בתקציב חד שנתי
 • מעוכבי שידוך? הגאון הרב אזרחי נחלץ לעזרתכם: 'ברווח בקרוב ובנקל'

  תוכן מקודם

 • כופר נפש לכפר על נפשותינו לפני ד'

  תוכן מקודם

 • מעמד התרת קללות בעמוקה וכפי שקביל מאביו מרן הגר"י אדלשטיין זצ"ל, יזכו בזכות כח הצדקה והתפילה מידה כנגד מידה להתארס עד ראש השנה תשפ"ב

  תוכן מקודם

 • אם לתינוק בן חודש: " משה שילה רעב ואין לי כסף לקנות לו נוטרולין"

  תוכן מקודם

המחלוקת על התקציב: גורמים בכירים בליכוד שצוטטו הבוקר (שני) ב'ישראל היום' אמרו כי למיטב הבנתם, "כחול לבן בדרך להתקפל ולהסכים לחד־שנתי. כחול לבן מבינים שאם הם לא יסכימו לתקציב חד־שנתי, עלולה לקום קואליציה אלטרנטיבית והם יימחקו מהמפה הפוליטית".

בכירים בליכוד שצוטטו ב'ידיעות אחרונות' טוענים כי נתניהו "הקשיח עמדות" במשבר התקציב. "או תקציב חד־שנתי לשנה הנוכחית או בחירות", אמר נתניהו לבכירי מפלגתו. בכיר בליכוד הוסיף: "נתניהו מבין שהשותפות הזאת לא יכולה להימשך והוא חושש שאם לא יהיה לו חלון הזדמנויות לפרק את הממשלה – בפעם הבאה זה יהיה מאוחר מדי".

ב'כאן חדשות' דווח הבוקר כי, שרים וח"כים בכחול לבן מציעים לגנץ לדרוש הישג משמעותי עבור הוויתור על תקציב דו-שנתי. התמורה עליה מדברים במפלגה היא הסכמה של נתניהו להעביר את עיקר הטיפול בקורונה תחת אחריות משרד הביטחון.

ע"פ הדיווח של העיתונאי זאב קם, גורמים במפלגה מסבירים שקבלת תמורה מספקת תהיה הסבר מוצלח על הויתור של כחול לבן לתקציב דו שנתי. העיתונאי עמית סגל דיווח הבוקר כי גורם פוליטי בכיר ששוחח עם נתניהו טוען, "הוא רוצה ללכת לבחירות. רק התגמשות של כחול לבן בנושא התקציב החד שנתי תמנע זאת". מנגד בליכוד מכחישים: "הוא לא רוצה בחירות".

בתוך כך, חברי סיעת 'דרך ארץ' השר יועז הנדל ויו"ר ועדת חוץ וביטחון ח"כ צבי האוזר יעלו היום הצעת חוק המבקשת לדחות את המועד האחרון להעברת התקציב. השר יועז הנדל אמר אתמול בישיבת הממשלה כי "המשחק באיומי הבחירות, בזמן שאזרחי ישראל כורעים תחת הנטל ואנחנו בשיא משבר הקורונה, תוקע את יכולת התפקוד של המדינה למען אזרחיה בוויכוח סרק על תקציב של שלושה חודשים. זה לא הזמן לאינטרסים פוליטיים צרים".

שותפו ח"כ האוזר הוסיף ואמר "מי שחושב שניתן יהיה להתמודד בחורף עם נגיף הקורונה, השפעת ובנוסף לזה להכניס את ישראל לקלחת בחירות – לא מבין בפני מה אנחנו עומדים. הגל שעימו אנו מתמודדים עכשיו הוא מינורי לעומת זה שצפוי לבוא. רק ממשלת אחדות יכולה להתמודד עם המשימה. יש ליצור ודאות פוליטית ולהעביר תקציב עם אופק, מהר ככל האפשר".

כתבות קשורות

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן