בגלל הזינוק בתחלואה: ב'הדסה' העבירו חולים לטיפול במקומות אחרים

בית החולים 'הדסה עין כרם' המתמודד עם שיעור תפוסה של 164% במחלקות הקורונה ו־113% בתפוסה הכללית. בצל ריבוי החולים החלו בהדסה להעביר חולים למרכז הארץ. מביה"ח נמסר: "לאחר התייצבות המיון הודיע מנהל הדסה עין כרם למד״א כי ניתן להמשיך ולפנות חולים להדסה עין כרם"

 • הרשמו חינם לכנס שיעשה לכפ סדר בעולם ההשקעות

  תוכן מקודם

 • גרמניה: הסכים לנתח יהודייה וחזר בו

  תוכן מקודם

 • כשלבן שלך יהיה טוב, לך תהיה נחת: הרישום בישיבה שמשנה חיים בעיצומו!

  תוכן מקודם

 • הרבו רחמים: אם לששה ילדים במצק קריטי

  תוכן מקודם

ב־48 השעות האחרונות אמנם נרשמה ירידה קלה במספר החולים המאושפזים במצב קשה, אך לאור הזינוק בתחלואת הגל השני בשבועות האחרונים יותר ויותר מחלקות קורונה בבתי החולים ברחבי הארץ פשוט לא עומדות בעומס. ב'ווינט' דווח כי נכון לאתמול (ראשון) כבר ארבעה בתי חולים חצו את רף מאה אחוזי התפוסה. המשמעות: בלית ברירה הם נאלצים להתחיל להעביר חולי קורונה לטיפול בבתי החולים באזור המרכז.

בית החולים 'הדסה עין כרם' המתמודד עם שיעור תפוסה של 164% במחלקות הקורונה ו־113% בתפוסה הכללית. בצל ריבוי החולים החלו בהדסה להעביר חולים למרכז הארץ. "בתיאום עם משרד הבריאות אנחנו מדי פעם מבצעים העברת חולים למרכז", אמר פרופ' יורם וייס, מנהל בית החולים הדסה עין כרם.

"בכל יום אנחנו מקבלים כ-14 חולים חדשים ומשחררים מספר דומה של מטופלים כדי לעמוד בקצב", אומרת פרופ' גליה רהב, מנהלת היחידה למחלות זיהומיות במרכז הרפואי שיבא תל השומר, "אנחנו סובלים מעומס נוראי גם במחלקות הפנימיות וגם במחלקות הקורונה, מחשבים כל פעם מחדש כיצד למצוא לכולם מקום. התחושה היא שעושים צחוק מעבודה, המצב קשה גם בחדר המיון ואי אפשר לסגור עוד מחלקות פנימיות".

לדבריה, ככל שהזמן עובר, אנו מתקרבים לנקודת הרתיחה: "ככל שנתקרב לחורף תעלה גם תחלואת השפעת ומספר המאושפזים מדלקת ריאות. מיום ליום, אנחנו רואים שכבר אין אצלנו מקום – ולצד זאת יש לנו צוות רפואי שנמצא בבידוד, מה שמהווה אתגר נוסף. הפתרון הדחוף צריך להיות תוספת תקנים מיידית לרופאים, אחים ואחיות. כעת כשיש פרויקטור למגפה, זה הזמן לפעול בדחיפות יחד כדי לצמצם את בתי החולים ולהציל את המחלקות מקריסה".

מהמרכז הרפואי הדסה נמסר: "הדסה ממשיכה לקבל חולי קורונה וחולים רגילים. הבוקר, עקב עומס נקודתי בחדר המיון בהדסה עין כרם, שיצר צוואר בקבוק בטיפול בחולים – הנהלת הדסה עין כרם ביקשה ממד״א לווסת חולים הזקוקים לאשפוז לבית החולים הדסה הר הצופים".

עוד נמסר "לאחר התייצבות המיון הודיע מנהל הדסה עין כרם למד״א כי ניתן להמשיך ולפנות חולים להדסה עין כרם. המיון בבית החולים ממשיך לקבל חולים כרגיל".

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן