צילום: מארק ישראל סלם / POOL

חמוש באקדח מפלסטיק וסכיני תער: נעצר חשוד בסמוך למשרד רה"מ

המשטרה עצרה לחקירה גבר בן 31 שהגיע סמוך למשרד ראש הממשלה והתבטא באיומים נגד רה"מ ומשפחתו. בחיפוש שערכו השוטרים איתרו אקדח פלסטיק ו2 סכיני תער. רגב: "אנו רגע לפני אסון. הגיע הזמן להתעורר ולפעול ביד ברזל נגד המסיתים"

משטרת ישראל מחוז ירושלים הודיעה הבוקר (רביעי) כי אמש נעצר לחקירה גבר כבן 31 לאחר שהגיע בסמוך למשרד ראש הממשלה, והתבטא באיומים נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו.

בחיפוש שערכו השוטרים איתרו אקדח צעצוע מפלסטיק, ו-2 סכיני תער. בחקירתו ציין כי הוא משתייך "לדא"ש היהודי" וכי בכוונתו לפגוע בראש הממשלה וברעייתו. מעצרו של החשוד הוארך לפני זמן קצר בבית המשפט השלום בירושלים עד לתאריך 02/08/2020.

עורכת דינו של החשוד ציינה במהלך דיון הארכת מעצרו: "הדברים נאמרו מאחר ומצבו הכלכלי בכי רע. הוא לא יכול לממש את איום הסכינים שהיו ברשותו מאחר והם משמשים אותו כדר רחוב".

שרת התחבורה מירי רגב הגיבה לדיווח וכתבה בחשבון הטוויטר שלה: "הסתה מובילה לאנרכיה ולאלימות. אנו רגע לפני אסון. הגיע הזמן להתעורר ולפעול ביד ברזל נגד המסיתים המאיימים על חיי ראש הממשלה ובני משפחתו. די לשנאה ולהסתה".

כזכור, אגף האבטחה בשירות הביטחון הכללי (שב"כ) הידק בשבועיים האחרונים את האבטחה סביב ראש הממשלה בנימין נתניהו ובני משפחתו – כך דווח בעיתון 'הארץ'. הדבר נעשה בשל התגברות ההפגנות סביב מעון ראש הממשלה ברחוב בלפור בירושלים והתלהטות האווירה בין המפגינים, המשטרה ומשתתפי הפגנות התמיכה בנתניהו.

בדיווח מצוין כי מאז רצח רבין מקיים שב"כ רמת אבטחה מקסימלית סביב ראשי הממשלה, ומדיניות הארגון גורסת כי אין כל אפשרות להתפשר על השמירה סביבם. עם זאת, ריבוי ההפגנות ברחוב בלפור, והפגנה נוספת שנערכה במוצאי שבת, ליד בית משפחת נתניהו בקיסריה, חייבו את אגף האבטחה לשנות חלק מהיערכותו. הסיבה לכך היא הנוכחות הכמעט רציפה של עשרות עד אלפי מפגינים בקרבה גדולה לבתי ראש הממשלה.

בניגוד למצב הרגיל, האנשים הללו אינם עוברים סינון או תשאול ביטחוני, אף שיש מאבטחים ומחסומים המפרידים בינם לבין נתניהו ומשפחתו. בשב"כ לא מתייחסים לשאלה אם יש התרעה מודיעינית כלשהי על כוונה או ניסיון לפגוע בנתניהו או בני משפחתו. עם זאת, בשירות מוטרדים מהאפשרות ש"אירוע אבטחתי" יתחולל בלא התרעה ממוקדת ויוביל להתנגשות אלימה בקרבת מעון ראש הממשלה.

על פי הדיווח של עמוס הראל, בשב"כ גם מוטרדים מההתנכלויות האלימות למפגינים נגד נתניהו, שאירעו בימים האחרונים בכמה אתרים. החטיבה היהודית בשירות מעורבת במעקב אחר ההתפתחויות ובניתוח של המגמות העולות מן התקריות וההפגנות ברחובות ושל הסיכונים האלימים הכרוכים בהן. התקיפות נחקרו עד כה על ידי המשטרה, כי כרגע נראה שהן אירועים נקודתיים, שאין מאחוריהן התארגנות מוקדמת או חשאית.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *