העסקים בהר החוצבים קורסים: "העירייה סגרה לנו את החנויות"

בעקבות עבודות תחזוקה במקום שהחלו לפני יותר משלושה חודשים, חסמה העירייה את הכניסה לחנויות ולקניון. אך עבודות שהיו אמורות להיות מהירות התארכו בעקבות חוסר שביעות מצבע האבן והגישה לעסקים נשארה חסומה. "אנחנו נחנקים, אף אחד לא עוזר. זה האוכל של הילדים"

המשבר הכלכלי שהגיע בעקבות התפשטות נגיף הקורונה המית אסון כלכלי על בעלי העסקים והעצמאיים, רבים מהם נאלצו לסגור את עסקיהם ללא ידיעה מהיכן יביאו אוכל לביתם, אך לטענת הסוחרים בקניון הר החוצבים בירושלים, כנראה שבעירייה לא ממש מבינים את מצבם וסגרו את הכניסה למתחם במשך יותר משלושה חודשים.

בעלי החנויות מספרים כי בעקבות עבודות תחזוקה במקום שהחלו לפני יותר משלושה חודשים, חסמה העירייה את הכניסה לחנויות ולקניון. אולם, במקום לקדם את העבודות באופן יעיל ולמעט את הנזק העצום שנגרם מהם, העירייה הקפיאה את העבודות והשאירה את הגישה לעסקים חסומה. בעלי החנויות במתחם אומרים ל'מקומי JDN': "אם לא די בהפסדים הרבים המגיעים ל-75% מההכנסות, כל החנויות מתמלאות אבק".

אחד מהבעלים של מסעדת אנטריקוט שמחזיק את החנות וול דאן במתחם אומר שאם המצב יימשך הוא יאלץ לסגור את עסקיו, "פנו לעירייה כדי שלפחות יעשו מעבר לחנויות אולם אף אחד לא התייחס, אנחנו מתחננים למינהלת, לעירייה לקבלן, נראה שאנחנו פשוט שקופים עבורם". הוא מספר בכאב כי הקורונה גרמה לנזקים עצומים, אך הנזק שהעירייה גורמת גדול עוד יותר, "אנחנו נחנקים, אף אחד לא עוזר, לא ביקשנו עזרה אבל לפחות שלא יהרסו לנו את העסק. זה האוכל של הילדים שלנו".

לטענתו, בשיחה עם הקבלן שמבצעה את העבודות במקום התברר כי הסיבה להפסקת הבניה זה אי שביעות רצונו של האדריכל במקום מצבע האבן בכניסה למתחם, "זה פשוט מקומם, אין לנו איך להתפרנס בגלל שאדריכל החליט לעכב את העבודות בשביל צבע האבן… זה הלחם שלנו, מה חושבים שם בעירייה?".

מעיריית ירושלים לה נמסרה תגובה.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *