Olivier Fitoussi/FLASH90

חקירה נגד חייל שקרא לירות במפגינים – 5 תקפו ברחבי הארץ מפגינים ונעצרו

3 חשודים עוכבו לאחר שהתיזו מים על מפגינים בצומת שדרות. חשוד נעצר אחרי שירק וקילל מוחים בצומת אשקלון. מצ"ח פתחה בבדיקה הערב בעקבות חשד כי חייל צה"ל קרא לפתוח באש על מפגינים נגד נתניהו. מ"מ המפכ"ל: "אלפי שוטרים פרוסים בכל רחבי הארץ"

 • אתה יכול להיות בעלים של פרויקט נדלן בירושלים

  תוכן מקודם

 • מרן רבי ברוך ויסבקר שליט"א פונה אליכם בפניה אישית ומרגשת

  תוכן מקודם

 • אבא אמר לי 'לילה טוב' ומאז לא ראיתי אותו יותר.

  תוכן מקודם

 • "חיפשתי להרגיש שייכת" נערה חרדית בסיפור מטלטל

  תוכן מקודם

מצ"ח פתחה בבדיקה בעקבות חשד כי חייל צה"ל קרא לפתוח באש על מפגינים נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו. החייל כתב בפוסט שפרסם בפייסבוק: "להתחיל לירות בנשק חי. צריך להתייחס אליהם כמו אל מחבלים ואפילו גרוע יותר. שלוש דקות של ירי בנשק חי כולם מתפזרים ואפשר להיפטר מכמה חלאות". מדובר בחייל מפקדה שאינו נושא נשק.

בתוך כך, אירוע חריג נרשם בצומת שדרות כאשר שלושה חשודים נעצרו על ידי המשטרה בחשד שהתיזו מים על מפגינים. שוטרים שהיו בקרבת מקום זיהו את הרכב עם החשודים, תושבי באר שבע בשנות העשרים לחייהם, ועצרו אותם בצומת שער הנגב. זמן קצר לאחר מכן, נעצר חשוד נוסף, בשנות ה-20 לחייו, לאחר שקילל וירק על מפגינים בצומת אשקלון.

באירוע סמוך לגשר ההלכה, טענו מפגינים ממחאת "הדגלים השחורים" שהותקפו בגז מדמיע על ידי מספר אנשים על אופנוע. ‎במשטרה מסרו שלא הוגשה תלונה בנושא. במקביל, המשטרה עיכבה לחקירה דר רחוב בשנות ה-40 לחייו, אשר לפי החשד השליך אבן לעבר מפגינים בצומת מקסים בחיפה, וגרם לפציעתה באורח קל של תושבת נשר.

מהמשטרה נמסר הערב כי "בשעות האחרונות, משטרת ישראל פועלת במוקדי מחאות ברחבי הארץ במטרה לאפשר את חופש המחאה, לשמור על הסדר הציבורי ועל שלום הציבור ובטחונו. המשטרה פועלת באמצעות כוחות גדולים, גלויים וסמויים, שנפרסו במוקדים השונים, ובפרט באזור כיכר פריז בירושלים והרחובות הסמוכים, באזור פארק צ׳ארלס קלור בת״א ובעיר קיסריה".

"מוקדם יותר היום, שוטרי משטרת ישראל עיכבו בכביש 34 שלושה צעירים בשנות ה-20 לחייהם, בחשד שנסעו ברכב ובהגעתם לצומת שדרות התיזו מים על המפגינים שעמדו במקום. באותן שעות שוטרים עצרו בכביש 4 בצומת אשקלון צפון, צעיר בשנות ה-20 לחייו לאחר שהתפרע, ירק על מפגינים וקילל אותם. במקרה אחר הערב, המשטרה עיכבה לחקירה דר רחוב בשנות ה-40 לחייו, לאחר שעפ״י החשד השליך אבן על מפגינים בצומת מקסים וגרם לפציעתה של אשה".

"אנו קוראים לציבור המשתתפים במחאות ובכלל, להישמע להוראות השוטרים, לשמור על המחאה נקייה מאלימות וכן להקפיד על קיום החוק והתקנות, ובפרט חובת עטיית מסיכות פנים בכל מהלך המחאה. המשטרה לא תאפשר לאף אדם להפוך את המחאה למפגן אלימות כלפי שוטרים, אזרחים או רכוש. התפרעויות אלימות, הפרות חוק וסדר וונדליזם יטופלו בנחישות ויאכפו בהתאם. גם בתקופה מורכבת זו, נמשיך לאפשר את קיומן של מחאות בגבולות החוק, אולם לא נאפשר אלימות מכל סוג שהיא והפרת הסדר הציבורי בניגוד לחוק", לשון הודעת המשטרה.

מ"מ מפכ"ל המשטרה, ניצב מוטי כהן, הגיע למתחם המחאה בסמוך לבית רוה"מ בירושלים, בכדי לעמוד מקרוב אחר היערכות המשטרה במקום. ניצב כהן ציין: "גם בשעה זו אלפי שוטרים פרוסים בכל רחבי הארץ בכדי להבטיח את שלומם וביטחונם של האזרחים שיצאו להביע את מחאתם. השוטרים יעשו כל שנדרש על מנת להבטיח את מימוש זכויותיהם של המוחים, אך לצד זאת אני חוזר ומדגיש, לא נאפשר אלימות מכל סוג שהיא, פגיעה במפגינים, באזרחים ובשוטרים כאחד. נפעל בנחישות ובמלוא חומרת הדין נגד כל מפר סדר".

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell