גבול הצפון מוקדם יותר היום. צילום: JDN

נס בגבול סוריה: צה"ל חיסל 4 מחבלים שהניחו מטענים בקרבת הגדר – אין נפגעים

כוח מיוחד שביצע מארב באזור דרום רמת הגולן, סמוך למוצב צבאי, זיהה חוליה של מחבלים מניחים מטענים בקרבת גדר הגבול. הכוח וכלי טיס של צה"ל ביצעו ירי במקביל על החוליה שמנתה ארבעה מחבלים ופגעו בהם. צה"ל: "רואים במשטר הסורי אחראי לכל פעולה הנעשית בשטחו"

כוח צה"ל סיכל לפני זמן קצר ניסיון הנחת מטענים בגבול סוריה – כך נמסר מדובר צה"ל. על פי ההודעה, כוח מיוחד שביצע מארב באזור דרום רמת הגולן, סמוך למוצב צבאי, זיהה חוליה של מספר מחבלים מניחים מטענים בקרבת גדר הגבול. כוח צה"ל וכלי טיס של צה"ל ביצעו ירי במקביל על החוליה שמנתה ארבעה מחבלים ופגעו בהם. "אין נפגעים לכוחותינו".

דובר צה"ל ציין בהודעתו כי "כוחות פיקוד הצפון נמצאים בדריכות גבוהה לכל תרחיש, צה"ל רואה במשטר הסורי אחראי לכל פעולה הנעשית בשטחו ולא יאפשר כל פגיעה בריבונות של מדינת ישראל". טרם ברור עם ארגון הטרור חיזבאללה עומד מאחורי התקרית, בניסיון לנקום את הריגת מחבל הארגון לאחרונה בסוריה, אחרי סיכול ניסיון הנקמה הקודם בהר דב.

מפרטים נוספים על האירוע עולה כי תצפיתניות של גדוד האיסוף הקרבי עייט בגבול סוריה הבחינו בחוליית המחבלים באזור השעה 11:00 בלילה סמוך לתל פארס. כח של יחידת הקומנדו מגלן היה במארב במקום וירו על החוליה יחד עם כלי טייס של חיל האוויר. על פי הדיווחים, 4 חברי חוליית המחבלים נהרגו. ההערכה בצה"ל היא שבאו להניח מטענים על הגדר.

התקרית אירעה במרחב המוכר לאויב, מאחר ובעבר פעל בו בית חולים שדה בתקופת "שכנות טובה". התקרית אירעה ליד נחל רוקאד, אזור בו יש שטחים מתים רבים שמנוצלים כנתיבי חדירה לצד הישראלי. באזור הוקמה בשנתיים האחרונות תשתית של חיזבאללה. צה"ל מיקם באזור כוחות רבים לאחר שזוהו בו בשבוע האחרון התקרבויות חשודות ואיסוף מוגבר של מודיעין על ידי "רועי צאן" סורים.

ראש הממשלה החליפי ושר הביטחון בני גנץ אמר הבוקר בפתח ישיבת הממשלה כי "אני מבקש לעדכן את השרים שאנחנו נמצאים בהיערכות מוגברת בצפון הארץ בכדי למנוע כל פגיעה בחיי אזרחים וכל הפרת ריבונות. אם נסראללה חושב שהוא יוכל לחצות את הקווים האדומים – הוא יקבל תגובה כואבת שתזכיר לו את עליונותה הצבאית של ישראל, והוא יסכן את מדינת לבנון שתישא באחריות לכל פעולה עוינת משטחה".

בשבוע שעבר אמר גנץ כי "לבנון וסוריה הן מדינות ריבוניות והן ישאו באחריות הכואבת לכל פעולת טרור שתתרחש משטחן. מי שיעז לבחון את עוצמתו של צה"ל, יסכן את עצמו ואת המדינה ממנה הוא פועל. כל פעולה כנגד מדינת ישראל תביא לתגובה עוצמתית, חדה וכואבת. אני מבקש לומר באופן ברור- צה"ל מוכן להגיב, צה"ל מוכן לתגובה. מדינת ישראל, מערכת הביטחון וצה"ל ימשיכו לפעול בכל מקום שיידרש, קרוב או רחוק ככל שיהיה".

המתיחות בגבול הצפון החלה לפני כשבועיים, עם התקיפה בדמשק המיוחסת לישראל. במהלך התקיפה בסוריה, נהרג פעיל חיזבאללה. לאחר התקרית ומחשש לפיגוע מצד ארגון הטרור, צה"ל העלה את רמת הכוננות בגבול לבנון, והנחה על שינוי בפריסת הכוחות לצד חסימת צירים. כמה ימים לאחר התקרית בסוריה, חוליית חיזבאללה חדרה לשטח ישראל באזור הר דב, ונמלטה מהמקום לאחר שצה"ל פתח בירי לעבר הכוח.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן