צילום: פלאש 90

לסרי לתושבי אשדוד: "אנחנו בדרך להיות עיר אדומה עם סגר חלקי או מלא" • צפו

לדבריראש העיר הדרומית, בסוף השבוע האחרון המגמה התהפכה, ונוספו מאז יום רביעי, 350 חולים חדשים. "המספר הזה משקף קצב הדבקה גבוה, והעיר בדרך להיות שוב, עיר אדומה עם חשש גדול, מפני הדרדרות לסגר חלקי או מלא בעיר"

ראש העיר אשדוד, יחיאל לסרי פרסם היום (שני) סרטון לתושבי העיר בו הוא קורא לתושבים להקפיד על הנחיות משרד הבריאות בעקבות עליה בתחלואה בעיר מסוף השבוע האחרון. בסירטון פונה לסרי לתושבי אשדוד ואומר: "אני מבקש להביא לידיעתכם את העובדה, שבימים האחרונים, ישנה עליה משמעותית בקצב התפשטות הנגיף באשדוד. וזה לא מחוייב המציאות".

לסרי מזכיר לתושבים שעד לא מזמן היו סגרים על חלקים מהעיר: "נכנסנו אמנם, לגל השני, כעיר אדומה, ואף היה צורך להטיל סגר על מספר רובעים בעיר. אבל במאמצים משותפים, הצלחנו להוריד את שיעורי ההדבקה, וכמעט להגיע להגדרה של עיר ירוקה". לדבריו: "למרבה הצער, בסוף השבוע האחרון המגמה התהפכה, ונוספו מאז יום רביעי, 350 חולים חדשים. זה המון".

"המספר הזה משקף קצב הדבקה גבוה, והעיר בדרך להיות שוב, עיר אדומה", הדגיש ראש העיר. "זה מעמיד אותנו במבחן, עם חשש גדול, מפני הדרדרות לסגר חלקי או מלא בעיר. עלינו להיות מודעים למצב. ולעשות מאמץ. כל אחת ואחד מאיתנו. למנוע את ההדרדרות. למנוע פגיעה בבריאות. למנוע סכנת חיים. ולמנוע פגיעה בשגרת החיים, בכלכלה ובפרנסה, של משפחות רבות באשדוד".

ראש העיר קורא לתושבים להקפיד על הנחיות משרד הבריאות: "אני מבקש שנתגייס כולנו לעצירת המגיפה בעיר. זה בידיים שלנו. עשינו זאת בעבר ובהצלחה. בהתנהגות נכונה והקפדה על עטיית מסיכה, הגיינה ומרחק, נוכל לעצור את התפשטות הנגיף בעיר שלנו אשדוד".

עוד ציין לסרי כי "על פי התוכנית של פרופ׳ פרופסור רוני גמזו, מסתמן, שהמדינה תעביר יותר אחריות ויותר סמכויות, לרשויות המקומיות, בשיטת הרמזור. כך, שעיר אדומה עם קצב הדבקה גבוה, תטופל על ידי הגבלות עד כדי סגר, בליווי של פיקוד העורף. ועיר ירוקה עם קצב הדבקה נמוך, תזכה לחופש פעולה יותר גדול, בניהול שגרת החיים בעיר".

"אנחנו כמובן רוצים להיות עיר ירוקה. ולא אדומה. ויש לנו את היכולת. עשינו זאת לאורך הגל הראשון, ובחודש האחרון אחרי שהעיר היתה כבר אדומה. אני מפציר בכם. בואו נשלב ידיים. ביחד. כל התושבים. בכל הרובעים. ללא יוצא מן הכלל. לעצור את ההתפרצות הנוכחית. לבלום את הקורונה באשדוד. כל מה שצריך הוא, רק אחריות אישית, והקפדה על הכללים. אני מאמין שנצליח. בעזרת השם", חתם ראש העיר.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *