"מתעשרת בסופה": ראש ישיבת בריסק הורה להמשיך את סדרי הישיבה

פרסום ראשון: בישיבת 'בריסק' שבירושלים ממשיכים ללמוד כרגיל לעוד שבוע נוסף זאת בעקבות הוראת ראש הישיבה הגרא''י סולובייצי'ק שליט''א, בדברים שנשא לתלמידים אמר כי מעיקר הדין היו צריכים לבטל השנה את 'בין הזמנים' לגמרי

בצל התפשטות נגיף הקורונה בארץ ובעולם כולו הורה ראש ישיבת 'בריסק' בירושלים הגאון רבי אברהם יהושע סולובייצי'ק שליט"א להמשיך את סדרי הלימודים בהיכל הישיבה לשבוע נוסף – כך נודע ל'חדשות JDN'.

בדברים שנשא ראש הישיבה הגאון רבי אברהם יהושע סולובייצי'ק שליט"א בהיכל ישיבת 'בריסק' אמר כי מעיקר הדין היו צריכים לבטל השנה את 'בין הזמנים' לגמרי, אלא שישנם אברכים שצריכים להיות במנוחה קצת בבית עם המשפחה ועל כך אי אפשר לבטל לגמרי אך לכל הפחות יש להמשיך את ה'זמן' לשבוע נוסף.

"כל שנה שרשה בתחילתה מתעשרת בסופה" אמר ראש הישיבה לתלמידים "בזמן הקיץ הנוכחי כיון שתחילתה הייתה רשה, שהתחלנו מעט באיחור ולא בראש חודש אייר כמידי שנה, על כן צריכים להמשיך ללמוד עוד שבוע, שיהיה 'מתעשרת בסופה".

עוד אמר הגרא"י סולובייצי'ק שליט"א: "בכל שנה הייתי נוסע למנוחה בשוויץ אך השנה אני לא יכול, אז מה עושים? ממשיכים ללמוד כרגיל, אין משהו אחר, רק ובהם נהגה יומם ולילה".

"מעיקר הדין" אמר ראש הישיבה "היינו צריכים להורות שכלל התלמידים של הישיבה שלנו ימשיכו ללמוד כרגיל, ולבטל את בין הזמנים השנה, אבל אני יודע שיש אברכים שצריכים להיות קצת בבית עם המשפחה, אז נתקן שימשיכו ללמוד עוד שבוע נוסף".

יצוין כי בשנה רגילה הלימודים בהיכל ישיבת 'בריסק' מסתיימים במוצאי תשעה באב, אך כאמור, בשל נגיף הקורונה דבר שגרם לאיחור בתחילת הזמן כאשר הוא נפתח רק בי"ג אייר הורה ראש הישיבה להמשיך את הלימודים לעוד שבוע נוסף.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *