צילום: קובי גדעון / לע"מ

דיווח: במשרד ראש הממשלה בוחנים מענק נוסף לאזרחים לקראת חגי תשרי

ראש הממשלה יוזם מענק נוסף לרוב אזרחי המדינה באמצע חודש ספטמבר, ערב חגי תשרי. הכוונה: מענק מוגדל בעיקר לאוכלוסיות החלשות. גורמים בסביבת שר האוצר: לא גובשה לפי שעה תוכנית כזו. בעקבות המענק הנוכחי: ניתן יהיה לתת את המענק הבא בצורה מדויקת

במשרד ראש הממשלה בוחנים מענק נוסף לאזרחים לפני חגי תשרי – כך דווח ב'כאן חדשות'. הבחינה נעשית על ידי ראש המועצה הלאומית לכלכלה, הפרופסור אבי שמחון, שקידם גם את המענקים הקודמים. המטרה היא לבדוק ככל הניתן אם הכסף שניתן במענקים באמת הופנה לצריכה, או ש"נספג" בחשבונות הבנק של הציבור. במקרה שהכסף אכן יועד לצריכה, הדבר יהווה תמריץ להעברת מענק נוסף.

על פי הדיווח, שאול אמסטרדמסקי, בתקופה האחרונה הצליח הביטוח הלאומי לאסוף מידע על הציבור, וייתכן שהדבר יאפשר לתת מענק בצורה מדוייקת יותר, למי שזקוק לו במיוחד. למרות זאת, בדרג המקצועי ממשיכים להתנגד לחלוקת מענקים באופן ספציפי.

ב'ווינט' דווח כי הכוונה היא להשתמש בכל נתוני חשבונות הבנקים שאוספים בימים אלה במוסד לביטוח לאומי ולהעביר כך לאזרחים מענק נוסף. הפעם מתכוונים בממשלה לתת מענק מוגדל במיוחד ערב ראש השנה לאוכלוסיות החלשות, ומענק קטן יותר לשאר האזרחים. הכוונה היא לסייע בעיקר לאזרחים שמצבם קשה, כדי שיוכלו לחגוג את ראש השנה ואת חגי תשרי באופן מכובד.

זאת, על רקע החשש שמאות אלפי ישראלים התדרדרו בחודשי הקורונה אל מתחת לקו העוני. עם זאת, בסביבתו של שר האוצר ישראל כץ אמרו כי "לא גובשה לפי שעה שום תוכנית כזו. מתוכננים מענקים גדולים מאוד בחודש ספטמבר במסגרת רשת הביטחון. במשרד ראש הממשלה אמרו כי "אנחנו עובדים כל העת על תוכניות כלכליות".

ראש הממשלה בנימין נתניהו רמז לאפשרות שיינתנו עוד מענקים במהלך ישיבת הסיעה היום ואמר כי "אנחנו לא נחים לרגע. שר האוצר ואני, פרופסור שמחון והיועצים הכלכליים שלנו ומנכ"ל משרד רה"מ – אנחנו נביא עוד ועוד תוכניות, עוד ועוד כסף לאזרחי ישראל ולעסקים כדי להניע את הכלכלה".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *