צילום: יונתן סינדל / פלאש 90     

בכירים במפלגות החרדיות מאיימים: "אם נידרדר לבחירות לא נתמוך בנתניהו"

בכירים במפלגות החרדיות העבירו מסר לראש הממשלה נתניהו כי אם יגרור את המדינה לבחירות על רקע חילוקי דעות בנושא תקציב המדינה, משמעותו סיום הברית ארוכת השנים בין המפלגות החרדיות לבין נתניהו והוא כולל בין השאר אי התחייבות להמליץ על נתניהו בפני הנשיא

הקרב על התקציב: בכירים בשתי המפלגות החרדיות, ש"ס ויהדות התורה, אומרים כי יבהירו לנתניהו שהליכה לבחירות בעקבות אי הסכמה על מתווה התקציב, תגרור סירוב מצדם ללתמוך בו במהלך מערכת הבחירות. מסר כזה מאיים למעשה לסיים את הברית ארוכת השנים בין המפלגות החרדיות לבין נתניהו – כך דווח הבוקר (שלישי) ב'כאן חדשות'.

הבכירים מציינים כי יעבירו מסר שמשמעותו איום על סיום הברית ארוכת השנים בין המפלגות החרדיות לבין נתניהו והוא כולל בין השאר סירוב לחתום על מכתבי תמיכה או הצהרות מחויבות לבלוק הימין, ואי התחייבות להמליץ על נתניהו בפני הנשיא ביום שלאחר הבחירות, בניגוד למערכות הבחירות האחרונות.

האיום שיניחו החרדים לפתחו של נתניהו הוא מימוש ההתחייבות שלהם לבני גנץ ולכחול לבן להיות ערבים לקיום ההסכם הקואליציוני בין הליכוד וכחול לבן ולעשות הכול כדי למנוע בחירות.

כזכור, אתמול דווח ב'כאן חדשות' כי יושב ראש כחול לבן בני גנץ דבק בדרישתו להעביר תקציב דו שנתי. בישיבת הסיעה אתמול בכנסת הבהיר גנץ לחברי כחול לבן כי לא ישנה את עמדתו, "גם אם נשלם מחירים". ראשי יהדות התורה, השר יעקב ליצמן וחבר הכנסת משה גפני, נפגשו – כל אחד בנפרד – עם גנץ בניסיון לשכנע אותו להתפשר בסוגייה. גנץ הבהיר לשניהם כי הוא עומד על כך שראש הממשלה בנימין נתניהו יקיים את ההסכם הקואליציוני, והפגישות התקיימו ללא הסכמות.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *