צילום: מרים אלסטר / FLASH90

הפרשן הצבאי מסביר: "התקיפה בסוריה נועדה להעביר מסר – ישראל תפעל גם מול צבא אסד"

טל לב רם הפרשן הצבאי של עיתון מעריב על המתיחות בצפון: "התקיפה הזו נועדה בעיקר להעביר מסר, יותר מאשר להרוג מישהו. הסורים לא דיווחו על הרוגים בתקיפה הזו". לב רם הוסיף: "ההערכה היא שאותה חוליה היא לא חוליה של חיזבאללה, אלא כזו שקשורה לארגונים פרו-איראנים"

המתיחות נמשכת: פחות משבוע לאחר סיכול ניסיון הפיגוע בגבול לבנון, תקף אמש צה"ל מטרות של צבא אסד בתגובה לניסיון הנחת המטען בדרום רמת הגולן. הפרשן הצבאי של מעריב, טל לב רם, התייחס הבוקר (שלישי) בראיון ל'רדיו 103' להתפתחויות האחרונות בצפון, ואמר כי "יש כאן מציאות ביטחונית על סטרואידים".

"מה שקרה בסוריה זה המשך למה שקורה בשכונה שלנו בחודש האחרון, הסביר לב רם, שהוסיף: "התקיפה הזו נועדה בעיקר להעביר מסר, יותר מאשר להרוג מישהו. הסורים לא דיווחו על הרוגים בתקיפה הזו".

על הנחת המטען בגולן, אמר: "ההערכה היא שאותה חוליה שהתקרבה לגדר היא לא חוליה של חיזבאללה, אלא כזו שקשורה לארגונים פרו-איראנים. אם בגל הראשון המתיחויות הביטחוניות היו במגמת ירידה, נראה שבחודש האחרון כל השחקנים נמצאים על המגרש. יש כאן מציאות ביטחונית על סטרואידים".

על השאלה האם ישראל מודה שתקפה. מעכשיו צה"ל ישיב על כל פעולה, השיב הפרשן הצבאי: "לא הייתי נכנס לחוקים מוחלטים. ההצהרה היא החשובה בתקיפה הזו. כלומר, אנחנו מבצעים פעולה על מנת לומר לסורים: 'אתם אמורים להיות בעלי הבית, כשפועלים מהשטח שלכם בגבול ומהבסיסים שלכם מסתכלים עלינו, אנחנו נפעל גם מול הצבא הסורי'".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן