צילומסך

אדלשטיין: "ניפטר מהסגרים בסופ"ש – אין הוכחה שזה עוזר, וזה מפריע לציבור"

שר הבריאות יולי אדלשטיין התייחס במהלך ביקור בבית החולים וולפסון להתקפות נגד הממונה למאבק בקורונה הפרופ' רוני גמזו, ואמר כי "ההתקפות האלה יוצאות כנראה מגורמים פוליטיים שונים. כל ניסיון לגלגל את האחריות על מישהו אחר ייכשל. אנחנו נותנים לו גיבוי מלא" • צפו


הצהרה לתקשורת של שר הבריאות אדלשטיין. צילום: לע"מ

שר הבריאות יולי אדלשטיין הצהיר היום (שלישי) כי בכוונת משרדו להסיר את המגבלות שהוטלו בשבועות האחרונים על הפעילות במשק, זאת משום שלא הוכחה יעילותן. "היו מחשבות על הסגר במהלך סופי השבוע", הסביר אדלשטיין בסיור שערך בבית החולים וולפסון שבחולון. "חוץ מלהפריע לציבור – הוא לא תורם דבר. אין הוכחה לכך שהגבלות הללו עוזרות".

אדלשטיין דרש להפסיק את ההתקפות על ממונה הקורונה, פרופסור רוני גמזו. "ההתקפות האלה יוצאות כנראה מגורמים פוליטיים שונים. כל ניסיון לגלגל את האחריות על מישהו אחר ייכשל", הדגיש."הצלחנו לבלום את העלייה של חולי הקורונה, אבל לא נוכל לחיות לאורך זמן במספרים האלה", הוסיף השר.

"לפני כשבועיים השגנו הישג נאה של תוספת תקנים למערכת הבריאות: 2,000 אחיות ו-400 רופאים", התגאה אדלשטיין. "כידוע, בין הסכם חתום לביצוע עובר מרחק רב ואני שמח לומר שכבר במהלך היום יקבלו בתי החולים מכתבים על מספר מדויק של תקנים שכל בית חולים יקבל. "עם כל הגאווה על ההישג, ברור שהוא לא מספק את כל הצרכים של מערכת הבריאות. השוויתי את המצב של רופאים לריצה עם משקולות על הרגליים". הוא אמר שימשיך להיאבק על עוד תקנים למערכת הבריאות.

יו"ר ועדת הקורונה ח"כ יפעת שאשא-ביטון אמרה בהתייחסה לדברי אדשלטיין: "זו אמירה מאוד חזקה ואני שמחה שהיא מגיעה ממשרד הבריאות. אני רק מקווה שלא יפריעו לשר במהלך הזה כי ככל שזה היה תלוי בו – זה היה קורה כבר בשבוע שעבר. לצערי הרב, עניינים פנים-ממשלתיים לא אפשרו זאת".

כזכור, שרים בממשלה שצוטטו הבוקר ב'גלי צה"ל' הביעו בביקורת חריפה נגד פרויקטור הקורונה פרופ' רוני גמזו "גמזו צריך עכשיו להתמודד עם המספרים האמיתיים והוא נראה קצת אובד עצות". על פי העדויות מתוך קבינט הקורונה משרד הבריאות לא הגיע עם מתווה מגובש וחבילת צעדים בניסיון למגר את התחלואה – ועל כן השרים לא הגיעו להסכמות.

הממונה על הקורונה, פרופ' רוני גמזו, ונציגי משרד הבריאות טענו שהם צריכים עדיין לבצע עבודת מטה. הם לא הצביעו על צעדים מסוימים ולכן נאלצו לקבוע דיון נוסף שיתקיים מחר.

שרים בממשלה אמרו לכתבת גלי צה"ל מוריה אסרף וולברג: "מה שקרה אתמול בקבינט היה מביך. הדברים שנאמרו, נאמרו ברובם כבר בשבוע שעבר מול הטלוויזיות, סיסמאות ריקות ועקרונות רחבים בלי שום הצעה קונקרטית". לטענתם, הפרויקטור "לא מוצא שום דרך להוריד את המספרים ומסתכם רק בדיבור על הקלות וסגר מקומי".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *