נתניהו בסיור בפיקוד העורף. צילומסך

נתניהו: "ההפגנות הן פוליטיות ומתודלקות על ידי השמאל – יש בהן תופעות הזויות"

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר במהלך סיור במפקדה המשימתית לקטיעת שרשרת ההדבקה בבסיס פיקוד העורף כי "רמת התחלואה היא גבוהה, אנחנו חייבים להוריד אותה, ואנחנו נוריד אותה במאמצים משותפים. נגיע למצב שאנחנו יכולים לאתר נדבקים ולמנוע את המשך התחלואה"


ראש הממשלה בנימין נתניהו בהצהרה לתקשורת. צילום: לע"מ

ראש הממשלה בנימין נתניהו קיים הבוקר (שלישי) דיון והערכת מצב עם שר הביטחון בני גנץ, השר לנושאים אזרחיים וחברתיים במשהב״ט מיכאל ביטון, ר' המל"ל מאיר בן-שבת, ר׳ הסגל בלשכת רה״מ אשר חיון, סגן הרמטכ״ל אלוף אייל זמיר, מפקד פקע"ר אלוף אורי גורדין, מנכ"ל משהב"ט אלוף (מיל') אמיר אשל ובכירים נוספים.

נתניהו בפיקוד העורף. צילום: עמוס בן גרשום/לע״מ

בהצהרה לתקשורת בסיום הערכת מצב אמר נתניהו: ״סיימתי עכשיו סיור יחד עם שר הביטחון בפיקוד העורף. התרשמתי עמוקות ממפעל תעשייתי שמוקם פה לקטיעת שרשרת ההדבקה. יש פה מאמצים גדולים, תיאום מלא גם עם משרד הבריאות וכמובן גם עם פרויקטור הקורונה הלאומי פרופ' גמזו. עובדים יחד עם ראשי הערים, עובדים בתיאום, ומנסים לייצר דבר שלדעתי לא קיים בעולם – זה יכולת של קטיעה ברמה גבוהה מאוד, בהיקפים גדולים מאוד".

ראש הממשלה הוסיף: "רמת התחלואה היא גבוהה, אנחנו חייבים להוריד אותה, ואנחנו נוריד אותה במאמצים משותפים. נגיע למצב שאנחנו יכולים לאתר נדבקים ולמנוע את המשך התחלואה, זה היעד. יש פה תאריכים, יש פה יעדים ויש פה אנשים מצוינים. גם המפקדים וגם חיילי המילואים וחיילות המילואים. מאמץ גדול, מאמץ מרשים, מאמץ טוב".

בנוסף התייחס ראש הממשלה למתיחות בצפון ואמר: "אנחנו פגענו בחוליה ועכשיו פגענו גם במשלחים. אנחנו נעשה מה שאנחנו צריכים כדי להגן על עצמנו. אני מציע לכולם, לרבות חיזבאללה, לקחת את זה בחשבון. אלה לא אמירות סרק, אלא אמירות עם משקל כבד של מדינת ישראל וצה"ל, כדאי שיתייחסו לזה ברצינות".

בנוסף התייחס ראש הממשלה לההתבטאות מעוררת המחלוקת של בנו יאיר נתניהו, שסיפר כי הוא מציג לו קטעים מההפגנות. "זה מצחיק אותו. הוא רואה את המראות שכולנו רואים על החייזרים האלה בהפגנות, זה כמו בידור כזה".

ואמר: "אלה הפגנות פוליטיות, הפגנות שמאל המתודלקות על ידי ארגוני שמאל בעידוד התקשורת. יש גם תופעות מוזרות שם מעבר להסתה הבלתי פוסקת נגדי, רעייתי ומשפחתי, אפילו בקריאות ישירות לרצח שבקושי מדווחות אם בכלל".

"כשיש לגיטימציה כזו להסתה מצד פוליטיקאים מהשורה הראשונה – זה דבר שצריך להרעיד את המדינה. מחליפים שלטון בקלפי, ולא בשום דרך אחרת. כאן, כשיש קריאות מפורשות, יום אחרי יום, שאומרים שהדרך לעשות את מה שלא הצליחו בקלפי היא בצורה אלימה – אלו דברים שהיו צריכים להיות מוקד של הוקעה אוניברסלית. ככה צריך לנהוג", אמר נתניהו.

ח"כ יאיר לפיד, הגיב לדברי נתניהו על תופעות מוזרות בהפגנות: "תופעות מוזרות מר נתניהו? בוא נדבר על דברים מוזרים באמת: ממשלה של 36 שרים בתקופת משבר כלכלי עם 21 אחוזי אבטלה, זה מוזר. מיליון שקל הטבות מס לראש הממשלה כשלאנשים אין מה לאכול, זה מוזר. ראש ממשלה עם שלושה כתבי אישום. פליליים חמורים – מוזר מאוד. אל תתחרה איתנו בדברים מוזרים, הממשלה המנותקת שלך היא אחת התופעות המוזרות והגרועות בתולדות המדינה".

2 תגובות

אין על ביבי

למה לא פירסמתם את ההקלטה של הרב סלוויצי'ק על יתד נאמן?

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן