עם ר"ע מודיעין עילית, יעקב גוטרמן

אלעד ומודיעין עילית: פרוייקטור הקורונה סייר בערים החרדיות

רוני גמזו המשמש כפרוייקטור הקורונה של מדינת ישראל נפגש עם ראש עיריית אלעד, ישראל פרוש ועם ראש עיריית מודיעין עילית, יעקב גוטרמן ושמע מהם על מצוקות התושבים בהתמודדות הקשה עם התפשטותה המחודשת של נגיף הקורונה

כתבות נוספות בנושא:

כמעט 70 אלף מאומתים ביממה האחרונה; מספר החולים קשה ממשיך לטפס
פנינים לפרשת השבוע • הרב יוסף חיים אוהב ציון • צפו
האזינו: 'חדשות JDN' וגאולה FM במשדר שינעים לכם את ההכנות לשבת
פרסום ראשון • פרוגרמה, הקצאת כיתות, ושפ"ע: ההסכם הקואליציוני בבית שמש
 • נערה חרדית משתפת: "מבחוץ הייתי רגילה, מבפנים מרוסקת"

  תוכן מקודם

 • קורע לב: ששת היתומים שנותרו לבד חושפים את מסכת היסורים של אביהם

  תוכן מקודם

 • שלושת גדולי הרבנים הצטרפו יחד לקריאה דחופה:

  תוכן מקודם

 • רק 550 ש"ח לזוג ללילה + א. בוקר במלון כינורות

  תוכן מקודם

פרוייקטור הקורונה פרופ' רוני גמזו סייר היום בערים אלעד ומודיעין עילית מתוך מטרה לעמוד מקרוב אחר הדרכים לסייע לערים הללו להוריד את אחוז התחלואה.

פרןפ' רוני גמזו המשמש כפרוייקטור הקורונה של מדינת ישראל נפגש עם ראש עיריית אלעד, ישראל פרוש ועם ראש עיריית מודיעין עילית, יעקב גוטרמן ושמע מהם על מצוקות התושבים בהתמודדות הקשה עם התפשטותה המחודשת של נגיף הקורונה.

במהלך הביקור הדגיש פרופ' רוני גמזו כי "המפתח לקטיעת שרשרת ההדבקה מתחיל בניהול של ראש הרשות המקומית יחד עם פיקוד העורף, המשטרה ולשכת הבריאות המחוזית. הרשויות שהצליחו להפחית את ההדבקה, פעלו ככה".

כזכור, פרויקטור הקורונה פרופ' רוני גמזו התחייב אתמול (שני) לשנות את ההגבלות על בתי הכנסת ושיותאמו לגודלם: "אני מצטער על כך שיש הבדל בהגבלת, ופה יש הגבלות כאלו ופה יש הגבלות כאלו, ומסעדות שונות מבתי כנסת, אני יודע שזה מרגיז. זה גם הרגיז אותי, בחלק מהדברים גם אני, מעבר לבתי הכנסת והייתי בבתי הכנסת בתשעה באב וראיתי את ההבדלים, וזה כואב לי, זה חלק מהדברים שאני אומר לכם שאני אשנה אותי. אבל זה ייקח זמן, זה ייקח כי יש איזה-שהוא תהליך, צריך לעשות שינויים משפטיים, את כל הגבלות". את הדברים אמר במהלך שיחה נרחבת שקיים עם התקשורת החרדית.

בשיחה הסביר את רצונו לציבור אימון עם המגזר החרדי: "לאורך כל השנים, לאורך כל התפקידים שלי, מ-2010 כשהייתי בתפקיד מנכ"ל משרד הבריאות כשליצמן היה סגן שר הבריאות, אני יודע היטב שחלק גדול מהעשייה חייב להיות מכוון עם הרבה מאוד מסרים ועם הרבה מאוד חיבור ושיתוף והבנה והשקעה והייתי אומר מסירות לציבור החרדי, לכל הציבור הדתי מעל המגוון, זה מה שאני עושה ביום יום, כל התפקידים שלי מאז עד עכשיו, מעל 15 שנה, ככה אני פועל".

הוא התייחס להחלטתו לקחת את התפקיד: "אני לקחתי את המשימה הזאת כי אני הרגשתי שמדינת ישראל בצרה צרורה, הצרה הזו ניתנת לטיפול, ניתנת לפתרון בהרבה מאוד עבודה קשה. כרגע אני ממש במירוץ נגד הזמן כי אני מרגיש שיש לנו אפשרות בחודש הקרוב להוריד את רמת התחלואה ברמה ניכרת, זה עובד הרבה דרך ההגבלות, ההנחיות, בהוראות של לעטות מסכה וריחוק, וקצת פחות התקהלויות בשלב הזה".

"אנחנו בנקודה עכשיו שזאת הזדמנות שאני חייב לקחת אותה, אני רוצה את העזרה של כולם, של כל אזרחי מדינת ישראל, של הציבור השונה במדינת ישראל, בין אם זה חילונים או חרדי או דתי או ערבי או כל דבר שהוא, לכולם יש את אותה משימה, לכן אני צריך לקבל את העזרה ואת החיבוק מכל אחד, ואני צריך לתת לכל אחד. אני צריך לא להתחמק ולהגיד את האמת בפנים, ולהגיד גם את הדברים שאני לא מצליח בהם, בצורה הכי ברורה והכי כנה".

הוא הביע אופטימיות ואמר כי "הדבר העיקרי שאנחנו צריכים לדעת זה שאנחנו יכולים להיות בירידה של ההדבקה. גם במגזר החרדי, עוד דחיפה אחת וגם במזגר החרדי, בירושלים, בבני ברק, בית שמש, ביתר עילית, כל המגזר. אנחנו קרובים. המגזר עשה עבודה טובה בהפחתת התחלואה בסבב הראשון, ובשבועיים האחרונים אני רואה התחלואה של שינוי וזה מאוד קריטי וחשוב. צריך להמשיך בדחיפה הזאת".

"בתשעה באב סיירתי וראיתי בעניים שלי דברים וגם ראיתי את המצוקות. מחר אני אסייר בעוד כמה ערים ואני אראה את זה מקרוב, אני אלמד את כל המצוקות, את כל הבעיות, ואת כל חוסר האמון. אני אדם של הידברות, ככה הייתי כל השנים בכל התפקידים שלי, גם בתוך משרד הבריאות, גם באיכלוב, הידברות, להכיר, לא להחליט החלטות מאיזה מקום גבוה ומרוחק, להכיר את הציבור, לראות מה התחושות של הציבור. לא בטוח שהציבור צודק במה שהוא חושב, אבל זה לא תירוץ. אלמד את המצוקות של הציבור ואין לי בעיה ולבוא להגיד לאנשים ששלחו אותי שאתם טועים פה ופה".

"עכשיו אנחנו נמצאים בתקופה שאני מאוד חושש מהשמחות והתקהלויות, הם מתחבקים ורוקדים, אז ההדבקה מתרחשת, זה מפחיד אותי כי בסוף אני רואה אותם באיכלוב. זה לא חייב להיות, אני מסתכל קדימה אני רואה א' אלול, חזרה של הישיבות, ימים נוראים, ואיך-שהוא זה מתחבר לי לחורף, זה מדיר שינה מעיני. אנחנו להוריד את התחלואה, עשיתם את זה, עשינו את זה. אני לא אתעייף, אני אלך מרשות מקומית לשדות מקומית, מרבי לחצר, לכל מקום, כדי לעזור, כי מבחינתי המשימה היא אפשרית".

"אנחנו צריכים להסתכל על התקופה של הימים הנוראים, ראש השנה, כתקופה שאסור שאנחנו נישאר באותו מצב, אם אנחנו נישאר במצב אז יש כאן בשורה ראה מאוד לציבור ולציבור יהיה קשה מאוד לעמוד בזה. לכן אני אומר, גם אמרתי לממשלה, יש לנו חודש – חודש וחצי לעשות את הכל כדי שהציבור לא יהיה עכשיו במקום הזה. זה נקודת המצב שאני נושא תפילה ליצור שותפות וחיבור. רפואית אפשר להוריד את התחלואה בשבועיים שלוש".

הכתבות המעניינות ביותר

הווארט של בנט לשבת - והבדיחה של גנץ היישר מהבידוד • צפו
שובר שתיקה: ניר ברקת מתייחס לראשונה לעסקת הטיעון של נתניהו
תקיפת פעילי השמאל ע''י רעולי פנים: המשטרה פתחה בחקירה; במועצת יש''ע גינו
בנט: "הורים יקרים - שמח לבשר לכם שהודעות 'הורים יקרים' מגיעות לסיומן"
עם אלות ואבנים: פעילי שמאל הותקפו על ידי רעולי פנים סמוך לשכם • צפו
צפו בגלריה המושלגת: מסע גדולי ישראל לציון החפץ חיים בראדין
המפכ''ל נגד היועמ''ש: "לא נאפשר פגיעה בשיטות עבודת המשטרה"
המאבק על חוק הגיוס: עדיף כלום מאשר "הרע במיעוטו" / שמואל קרמרסקי
רוצה להתקדם בחיים? תלמד לקבל ביקורת!
הדרמה במפלגת הליכוד: האם דווקא השגריר ארדן יכבוש את הראשות?
האמונה בטוב ה' היא הכלי לקבל את כל שפע התורה • הרב יחיאל מאיר צוקר • צפו
למרות שהוא מחוסן 4 פעמים: שר הביטחון גנץ נדבק בקורונה
בגור חגגו בשמחת האדמו"ר ואיראן חיסלה את טראמפ • עשרת הסרטונים הנצפים
הכול דיבורים: מנהיגים ורוח ועסקה אין / יוסף טיקוצ'ינסקי
פרשת יתרו • המגיד הירושלמי רבי אשר דרוק • צפו
השיעור השבועי: פרשת יתרו • הרב נתנאל אביסרור
פרשת יתרו • צפו בשיחתו של רבי בן ציון מוצפי שליט"א
הרמב"ם היומי • הלכות שגגות פרק ה' • צפו

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

Hide picture