בידוד סמוך לים המלח ו'קפסולות': ההנחיות של ישיבת מיר לקראת הגעת תלמידי חו"ל

פרסום ראשון: הנהלת ישיבת מיר שיגרה לאלפי התלמידים מארה''ב הנחיות מיוחדות לקראת הגעתם האפשרית ארצה לזמן אלול, בין היתר נכתב כי הם ישהו בבידוד במתחם מיוחד סמוך לים המלח, לכל 6 בחורים יהיה חדר פרטי וסגור, בתום 14 יום יחזרו לישיבה ב'קפסולות' של 50 בחורים

בצל האפשרות המסתמנת שתאפשר את הגעתם של אלפי תלמידי ישיבות מארצות הברית חזרה לישראל, שיגרו ביממה האחרונה מנהלי ישיבת מיר בירושלים מכתב ארוך ומפורט לכלל התלמדים השוהים עדיין בארה"ב בו הם מפרטים את ההנחיות וה'מתווה' שיאפשר את הגעתם חזרה להיכל הישיבה.

בפתח המכתב שהגיע לידי 'חדשות JDN' כותבים מנהלי הישיבה לאלפי התלמידים שמעבר לים: "הישיבה ממתינה כעת לאישור סופי של התכנית אך אנו מקווים שהאישור המיוחל יגיע בכל יום". עוד הוסיפו מנהלי הישיבה כי בשל האישור המסתמן הם מעדכנים את התלמדים בצעדים שיידרשו לעשות בכפוף להנחיות גורמי הרפואה.

לגבי הטיסות, הודיעו בהנהלת הישיבה הגדולה בישראל, כי כלל הבחורים יצטרכו להמריא יחד עם שישה בחורים נוספים איתם הם מתכננים לשהות במשך ארבעה עשר ימי הבידוד, כמו כן, הבחורים נדרשים להציג תעודת לידה מקורית בשדה התעופה, עוד נכתב כי ברגע הנחיתה בישראל ימתין להם מערך אוטובוסים מיוחד שהישיבה שכרה שישנע אותם למקום הבידוד.

בארבעה עשר ימי הבידוד ישהו כלל הבחורים במתחם מיוחד ומבודד באזור ים המלח, לכל קבוצה של שישה בחורים יהיה חדר נפרד במשך כל ימי הבידוד, לצורך קיום המניינים הבחורים יצאו למרפסות החדרים וישלימו יחד מניין, מידי יום יהיה סדרי לימוד מיוחדים, ושיעורו של ראש הישיבה הגאון רבי אליעזר יהודה פינקל שליט"א יועבר בשידור חי טלפוני לחדרים.

עם תום ימי הבידוד יחזרו כלל הבחורים לישיבה בירושלים, שם יתחלקו ל'קפסולות' שתמנה כל אחת חמישים בחורים בלבד, לאחר שבועיים נוספים כשהכול יעבר בשלום בעזרת השם, ישובו כלל הבחורים למבנה הישיבה בשכונת 'בית ישראל' בעיר, לאחר השבועיים לא יידרש לעטות מסיכות וכן לא יידרשו להקפיד על כללי הריחוק במתחם הישיבה.

עוד הורו מנהלי ישיבת מיר כי כלל הבחורים לא יורשו לצאת ממתחם הישיבה כולל שבתות וימים טובים, מי שיאלץ לצאת לקניות יצא כשהוא עטוי במסיכה וישמור על כללי הריחוק, עוד הורו, כי כחל התקהלות תהיה אסורה כולל איסור מוחלט על הבחורים להתפלל בשטיבלא'ך צפופים. בחורים שייאלצו לצאת יצטרכו לקבל אישור מיוחד מהממונה מטעם הישיבה.

בהנהלת הישיבה הודיעו כי כלל הבחורים יידרשו להפקיד סך של 1,000 דולר למקרה שהבחור ייפר את אחד מהכללים, בישיבה אף כתבו כי הם ינהגו ב'אפס סובלנות' כלפי מפרי ההנחיות שיעמידו בסכנה את כלל הבחורים.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *