לקראת פתיחת שנת הלימודים – השר גלנט: "לא נוכל ללמד בקפסולות בחורף"

שנת הלימודים טרם החלה, ושר החינוך כבר מודאג מההמשך. "לא ניתן לחלק את הגנים וכיתות א'-ב' לקפסולות בזמן מעשה". עוד הוסיף גלנט: "לא ניתן, לאחר שהנענו את המהלך, לחזור למצב שבו עוברים לחצאי כיתות במקום שלא הוכן לכך"

לקראת עונת החורף שר החינוך יואב גלנט מזהיר בראיון ל'ישראל היום': "לא יהיה ניתן לחלק את גני הילדים וכיתות א'-ב' לקפסולות בזמן מעשה. החלוקה דורשת לפחות חודשיים של הכנות, צריך לגייס אלפי מורים, להכפיל כיתות".

כזכור, התוכנית המקורית של משרד החינוך היתה למידה בקפסולות של עד 18 תלמידים גם בגני הילדים ובכיתות א'-ב'. אלא שמסמך של משרד הבריאות קבע כי אין צורך בקפסולות בקרב גילים אלו. אלא שהחורף שיגיע עלול להאיץ את התפשטות נגיף הקורונה במערכת החינוך, ואם ייקבע כי יש לחזור לקפסולות בכל הגילים, הדבר לא יהיה אפשרי.

הוא מספר על האופן שבו התקבלו ההחלטות. לדבריו: "את הדיונים שלנו אנחנו קיימנו עם כל הגורמים – בריאות, אוצר, ראשי ערים, ארגוני מורים ועוד. הצענו חלופה שהיא יותר מחמירה – ללמוד בחצאי כיתות מגיל הגן ועד כיתה ד', בכיתות של 18 תלמידים בכיתה. מבחינת גיוס המורים ואמצעים נוספים, זה הגיע לכדי עלות של כתשעה מיליארד שקלים. בסופו של עניין הודיע משרד הבריאות שבראייה שלו הדבר הנכון הוא להפעיל את מערכת החינוך כך שגילי הגן עד כיתה ב' ילמדו בכיתות שלמות, כתוצאה מכך שהתחלואה בגילים האלה היא יותר נמוכה".

לשאלה האם היו שם גם שיקולים כלכליים אומר השר גלנט: "אני לא יודע, אני לוקח את משרד הבריאות מאוד ברצינות. הדבר הזה הובא לידיעת הממשלה ואושר פה אחד על ידה. מאותו רגע אנחנו רצים על המתכונת הזאת".

כשנשאל גלנט מה יעשה אם בחורף תידרש לפצל גם גני ילדים וכיתות א'-ב' אמר: "אני הבהרתי לממשלה ומבהיר לכם, לא ניתן לחלק את הכיתות בזמן מעשה, חלוקה דורשת לפחות חודשיים של הכנות. כי צריך לגייס אלפי מורים, להכפיל כיתות וצריך לסדר מקומות".

האם יצטרך לעשות רוטציה ולהשאיר ילדים והורים בבית, מסביר גלנט: "לא ניתן, לאחר שהנענו את המהלך, לחזור למצב שבו עוברים לחצאי כיתות במקום שלא הוכן לכך".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *