צילום: יונתן סינדל / Flash90     

גורמים בכירים במפלגות החרדיות: "הסיכוי למנוע בחירות הוא אפסי"

בכירים במפלגות החרדיות אומרים כי הסיכוי לייצר הסכמה בין נתניהו וגנץ בסוגיית התקציב ובכך למנוע את הקדמת הבחירות הוא נמוך ביותר, כי אף אחד מהצדדים לא מוכן להתפשר. גנץ הסביר שאם יתפשר בסוגיית התקציב - לא יספרו אותו בקואליציה בכל מחלוקת עתידית שתיווצר

המתיחות בקואליציה: בכירים במפלגות החרדיות, ש"ס ויהדות התורה, מספרים כי הם על סף הרמת ידיים מהניסיונות למנוע בחירות. לטענתם, הסיכוי לייצר הסכמה בין נתניהו וגנץ בסוגיית התקציב ובכך למנוע את הקדמת הבחירות הוא נמוך ביותר – כך דווח הבוקר (חמישי) ב'כאן חדשות'.

לדבריהם, הם לא רואים איך אחד מהצדדים מוותר או מוכן להתפשר בנושא. את הייאוש מהמשבר הביעו הבכירים לאחר הפגישות שהתקיימו גם אתמול בין נציגי המפלגות החרדיות לבין גנץ ונתניהו בנפרד.

לטענתם, בשיחות מול גנץ הוא הסביר שאם יתפשר בסוגיית התקציב – לא יספרו אותו בקואליציה בכל מחלוקת עתידית שתיווצר. הם הוסיפו כי יושב ראש כחול לבן הסביר שהתקפלות שלו עכשיו תוביל לדריסתו על ידי הליכוד ונתניהו בכל צומת עתידי בקואליציה.

אתמול דווח ב'חדשות 12' כי ראש הממשלה החליפי ויו"ר כחול לבן ח"כ בני גנץ החל בימים אלה לערוך פגישות עם בכירים במפלגות החרדיות בניסיון למצוא פתרון לחוק הגיוס במתווה המוסכם על מרנן ורבנן גדולי ישראל. גנץ מתכוון לנצל את הנושא להפעלת לחץ מצדם על ראש הממשלה בנימין נתניהו שלא ידרדר את המצב הפוליטי לכדי מערכת בחירות נוספת.

על פי הדיווח של דפנה ליאל, בפגישה עם בכירים במפלגות החרדיות הביע גנץ נכונות להעביר את חוק הגיוס במתווה שרצו הנציגים החרדים, כך שמכסות הגיוס ייקבעו בממשלה ולא בחקיקה של הכנסת. בנוסף, שר הביטחון הסכים לתקן את החוק כך שאם החרדים לא יעמדו במכסות הגיוס שייקבעו – החוק לא יפקע אלא יחזור לכנסת.

"מדובר בתיקונים שהחרדים מאוד רוצים – וגנץ מצדו הבהיר שהוא מוכן לספק להם אותם", בישרה הכתבה בדיווח. "יחד עם זאת, חשוב לשים לב שהתפשרות בנושא חוק הגיוס הוא מחיר ציבורי כבד שגנץ יתקשה מאוד לשלם עליו. המסר של גנץ לחרדים: אם אתם רוצים את חוק הגיוס שחשוב לכם – תפעילו לחץ על נתניהו ותמנעו בחירות".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *