צילום: שוקי לרר

דין אחד לבלפור ודין אחד לבעלזא: המשטרה פתחה בחקירה על חתונת הענק

המשטרה הודיעה כי בעקבות חתונת נכד האדמו"ר בעלזא הוחלט על פתיחה בחקירה פלילית בתיאום עם הפרקליטות: "רואים בחומרה הפרה כה בוטה של התקנות באופן המסכן את בריאות הציבור". דיווח: המשטרה סירבה לבקשה להכיר בחתונה כ"הפגנת תמיכה במשטרה"

המשטרה הודיעה הערב (חמישי) כי בעקבות החתונה שנערכה אמש בירושלים בניגוד לתקנות הקורונה, ובהמשך לאכיפה מנהלית שבוצעה במקום, הוחלט במשטרה על פתיחה בחקירה פלילית בתיאום עם הפרקליטות. גורמים במגזר החרדי מביעים זעם על הצביעות בהתנכלות לחתונה, בזמן שהמשטרה מתעלמת לחלוטין מהפרת ההנחיות הבוטה בהפגנות השמאל ברחוב בלפור.

במשטרה מציינים כי "המשטרה קיימה פגישות מקדימות עם מארגני החתונה במטרה למנוע הפרה של התקנות. לאחר שהפרו את התקנות, נרשמו קנסות במקום, בהם 4 קנסות בסך 5,000 ש"ח למארגנים ובנוסף נפתחה במשטרה חקירה בגין עבירות רישוי".

עוד נמסר כי "המשטרה רואה בחומרה הפרה כה בוטה של התקנות באופן המסכן את בריאות הציבור ותמשיך לאכוף את התקנות למען שלום הציבור ובריאותו". הרב הראשי למשטרת ישראל נצ"מ רמי ברכיהו קרא לציבור להקפיד הקפדה יתרה ביישומן של הוראות משרד הבריאות העוסקות בהצלת חיים ואמר כי "כולנו מייחלים שהמגפה תסתיים ונחזור לשגרה המוכרת והברוכה".

 

חופה ב'קפסולות' ושמירת מרחק: חתונת נכד האדמו"ר מבעלזא בהשתתפות אלפים • צפו

 

כתב המשטרה משה נוסבאום דיווח ב'חדשות 12' כי "במשטרת ירושלים אמרו כי כשהתברר לשוטרים שקרוב ל-2,000 משתתפים התקבצו ובאו לחגוג בחתונה, בניגוד גמור ומוחלט לכל ההנחיות ולאיסורי הקורונה, היה צריך להחליט כיצד מפזרים את ההמון. האם משתמשים בכוח – מה שעלול לגרום לנפגעים רבים. או שמחלקים דוחות למארגנים ומורים להם לפזר לאלתר את החתונה. במשטרה טוענים שהפיזור מרצון נמשך כ-40 דקות ובשורה התחתונה היה עדיף לנהוג כך מאשר לפזר את החתונה בכוח".

"עוד מתברר שמארגני החתונה פנו ששלשום למשטרה וביקשו לקבל אישור לקיים הפגנת תמיכה במשטרה. אך מהר מאוד התברר שהכוונה האמיתית הייתה לקיים את החתונה במסווה של הפגנת תמיכה ולכן במשטרת ירושלים דחו את הבקשה על הסף", סיפר נוסבאום. מהדיווח עולה כי המשטרה בהחלטה לא דמוקרטית החליטה לאסור קיום הפגנה, מאחר ו"לא אהבה" את נושא המחאה ואופיה.

 

קוֹל צָהֲלָה וְרִנָּה: תיעוד ענק מעמד החופה בחצר הקודש בעלזא • מיוחד

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *