יוזמה מבורכת: עיריית צפת מפעילה ישיבות בין הזמנים עם פעילויות

עיריית צפת מפעילה מסגרות תורניות עם פעילויות מגוונות בבין הזמנים למען תלמידי הישיבות מקרב תושבי העיר. ראש העיר: "אני שמח שאין בעיר צפת בחור ישיבה שאין לו מסגרת מכובדת בבין הזמנים"

מאז פרוץ נגיף הקורונה בחודשי החורף יצאו מרבית תלמידי הישיבות לביתם בעקבות הוראת הרבנים שהורו לציית להנחיות גורמי הבריאות. המצוקה הקשה בעולם הישיבות לא פסחה על העיר צפת, והעירייה החליטה לדאוג למסגרות תורניות עבור תלמידי הישיבה מקרב תושבי העיר.

ל'מקומי JDN' נודע כי בעקבות המצוקה פנה ראש העיר שוקי אוחנה לסגנו האחראי על החינוך החרדי בעיר, ישראל סברדלוב, וביקש ממנו לדאוג ולמצוא את הדרכים שיוכלו לסייע לתלמידי הישיבות המתגוררים בצפת, על מנת שבבין הזמנים תהיה להם מסגרת פעילות מסודרת המתאימה לבן ישיבה.

בעקבות כך החליטה העירייה לתקצב תוכניות בעלות של מאות אלפי שקלים בה תלמידי הישיבות מצויים במסגרות ושוקדים על התורה כאשר במגביל מופעלת מעטפת של פעילויות עבורם. בשכונות העיר הוקמו 30 ישיבות בין הזמנים שבהם הוגים התלמידים בסדר לימוד קבוע תוך שהם זוכים להרצאות מרתקות, כיבוד ונסיעות לים.

הורים ותלמידים רבים ביקשו להודות ולהוקיר את הפעילות החשובה שהובילו ראש העיר וחברי המועצה.

ראש העיר שוקי אוחנה אמר: "אתגרי הקורונה מזמנים לנו מקרים רבים ומגוונים, ואני שמח שאין בעיר צפת בחור ישיבה שאין לו מסגרת מכובדת בבין הזמנים.. ראיתי חשיבות רבה ביצירת סדר יום ראוי והגון המתאים לתלמידי הישיבה ורתמתי את סגני הרב סברדלוב, על מנת לתת להם את המענה הנכון".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *