דיווח: המפלגות החרדיות שוקלות לאיים בפירוק "הבלוק" במקרה של בחירות

ראשי המפלגות החרדיות תיארו את חששם כי הסיכויים לפשר בין גנץ לנתניהו קטנים בשלב הזה. גורם אחר במפלגות החרדיות אמר כי בעיקר נמאס להם מעמדת המתווכים. כמו כן, כוונתם להטיל את האחריות הציבורית למשבר על שניהם, אך בעיקר על נתניהו

ראשי המפלגות החרדיות, יו"ר ש"ס השר אריה דרעי, יו"ר אגודת ישראל השר יעקב ליצמן ויו"ר דגל התורה ח"כ משה גפני, תיארו בשיחתם את חששם כי הסיכויים לפשר בין ראש הממשלה החליפי בני גנץ לראש הממשלה בנימין נתניהו קטנים בשלב הזה – כך דווח ב'כאן חדשות'.

גורם במפלגות החרדיות אמר שנשקלת בשלב הבא האפשרות להודיע על פירוק בלוק הימין אם יהיו בחירות. עם זאת, גם בין הסיעות החרדיות יש מחלוקת על המסר מכיוון שאין אלטרנטיבות לבלוק עקב העמדות של מפלגות האופוזיציה בנושאי דת ומדינה.

גורם אחר במפלגות החרדיות צוטט בדיווח של יערה שפירא אומר כי בעיקר נמאס לחרדים מעמדת המתווכים. כמו כן, כוונתם להטיל את האחריות הציבורית למשבר על ראש הממשלה החליפי ושר הביטחון בני גנץ וראש הממשלה בנימין נתניהו, ומבין השניים – בעיקר על נתניהו.

סגן השר מאיר פרוש אמר היום בראיון ל'רשת ב' כי "הקימו קואליצייה אחרי הרבה עמל, אין סיבה לפרק אותה כעת. עשינו טעות ששיחקנו את המשחק של הליכוד עם ועדת החקירה לשופטים. יש הסכם קואליציוני וצריך לעמוד בו".

עוד מסגן השר פרוש ברשת ב': "אנחנו רוצים שיהיה תקציב כי בהיעדרו הציבור שלנו סובל, מכיוון שדברים בסיסיים שחשובים לציבור שלנו נשענים על הכספים האלה. אין לנו מניעים פוליטיים כאן". עוד אמר כי "אין שום סיכוי שיעבור.400 מיליון ש"ח לישיבות, לפני שתהייה החלטה על התקציב. להאמירות של ליברמן וחבריו אין בסיס".

כזכור, שר הפנים אריה דרעי, שר הבינוי והשיכון יעקב ליצמן, ויו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני, קיימו דיון מעמיק נוכח הנסיבות הפוליטיות והעיכוב בגיבוש תקציב המדינה – כך נמסר בהודעה משותפת לש"ס ויהדות התורה. בתום הפגישה נמסר כי ראשי הסיעות החרדיות הביעו התנגדות ברורה ונחרצת לקידום הליכה לבחירות.

"אזרחי ישראל מתמודדים בימים אלה עם בעיות קשות, בריאותיות וכלכליות, ועצם המחשבה ללכת למערכת בחירות בעת הזאת הינה טירוף מוחלט", אומרים במפלגות החרדיות. "זה הזמן לפנות כל דבר אחר, להביא לאישור דחוף של תקציב המדינה, בכדי שנוכל להתמקד באתגרי המשק ומערכת הבריאות, נוכח משבר הקורונה שפוקד את אזרחי ישראל ואת כל העולם".

עוד הוסיפו דרעי, גפני וליצמן כי "לא נשתף פעולה עם כל יוזמה להקדמת הבחירות ואנו נעשה הכל למנוע בחירות". ראשי סיעות ש"ס ויהדות התורה קוראים לרה"מ בנימין נתניהו ולעמיתו רה"מ החלופי ושר הביטחון בני גנץ, "לגלות אחריות לאומית, להתכנס יחדיו על מנת להגיע לפתרון מוסכם ומניעת הליכה לבחירות מיותרות. על אף שלמפלגות החרדיות אין מה לחשוש מבחירות, טובת אזרחי ישראל לנגד עינינו".

מכחול לבן נמסר בתגובה לדברי ראשי הסיעות החרדיות: "אזרחי ישראל לא יסלחו למי שיגרור את המדינה לבחירות בתקופת חירום רפואית וכלכלית". עוד טענו במפלגתו של גנץ כי "דרעי, ליצמן וגפני צודקים- חייבים להעביר תקציב לשנה כפי שכל כלכלני ישראל ממליצים ולחזק את האזרחים, הכלכלה והחברה הישראלית".

סיעת דרך ארץ מסרה כי "‏קוראים לראשי המפלגות החרדיות להצביע בעד הצעת החוק לדחיית אישור התקציב. גם חברינו מהמפלגות החרדיות מבינים: מי שמוביל לבחירות בעת הזו פוגע באזרחי ישראל. אנחנו מצפים מכל חברי הבית לתמוך בהצעת החוק לדחיית אישור התקציב ולמנוע את פיזור הכנסת בסוף החודש".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *