מפת האזעקות - קרדיט כומתה

אזעקות צבע אדום בגליל המערבי; צה"ל: "לא בוצע ירי – חשד שווא למל"ט חודר"

מתיחות שיא בצפון: התראת צבע אדום נשמעה במרחב הגליל המערבי בצפון הארץ. מצה"ל נמסר כי "הופעלה התרעה במרחב הגליל, אך לא בוצע ירי לעבר מדינת ישראל" דובר צה"ל הוסיף כי "מדובר בחשד שווא לחדירה של מטוס ללא טייס לשטח ישראל"

אזעקות צבע אדום נשמעו הבוקר (שישי) במרחב הגליל המערבי בצפון. האזעקות נשמעו בין היתר ביישובים, אבירים, אלקוש, בית ספר שדה מירון, חורפיש, נטועה, פסוטה, פקיעין, צבעון, צוריאל וסאסא. מדובר צה"ל נמסר: "בהמשך לדיווח על התרעה במרחב הגליל, לא בוצע ירי לעבר מדינת ישראל. מדובר בחשד שווא למל״ט חודר".

כזכור, הרמטכ"ל אביב כוכבי החליט אתמול (חמישי) על שימור ההיערכות המבצעית של צה"ל בגבול הצפון. זאת, בתום הערכת מצב שקיים בנושא. החלטתו של כוכבי מגיעה לאחר שורה של תקריות ביטחוניות בין צה"ל לחיזבאללה בגבול לבנון, ויומיים לאחר הפיצוץ בנמל ביירות שהביא למותם של יותר ממאה איש, פצע אלפים והחריף את המשבר במדינה.

צה"ל משמר כוננות גבוהה ב-14 ימים האחרונים לאורך גבול לבנון וסוריה על רקע החשש שחיזבאללה יבצע פיגוע נגד חיילי צה"ל, כפי שאיים מזכ"ל הארגון חסן נסראללה לפני כמה שבועות. מנהיג חיזבאללה איים לנקום את מות פעיל ארגון הטרור שחוסל בתקיפה המיוחסת לחיל האוויר לפני כשבועיים בסוריה.

לצד הערכות שונות כי אולי בגלל האסון בבירה הלבנונית חיזבאללה לא ירשה לעצמו לסבך את לבנון בעימות עם ישראל, ההחלטה בשלב הזה היא לא לקחת סיכונים, ועד שתתבהר התמונה לא לשנות דבר. עוד לפני הפיצוץ הענק בביירות צה"ל תגבר עוד יותר את כוחותיו בגזרה. בפעם הראשונה מאז הוקמה לפני כשנה, יחידת "רפאים" (היחידה הרב־ממדית) לוקחת חלק באופן מלא בפעילות מבצעית של צה"ל, וזאת במסגרת הכוננות הגבוהה בצפון.

ב'מעריב' דווח כי היחידה המיוחדת הוקפצה בתחילת השבוע לתגבר את פיקוד הצפון, לאור הכוננות הגבוהה לאורך הגבול, וההערכה בצה"ל היא כי בחיזבאללה קיבלו החלטה לבצע פעולות נוספות במטרה לפגוע בכוחות צה"ל, כנקמה על מותו של פעיל חיזבאללה בסוריה בתקיפה המיוחסת לצה"ל לפני יותר משבועיים.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן