צילום: צילום: ויקיפדיה

בעל הביאור המפורסם: הרה"ח רבי עדין אבן ישראל (שטיינזלץ) זצ"ל

הלך לעולמו הרה''ח רבי עדין אבן ישראל זצ''ל אשר היה בעל הביאור הידוע על הש''ס ושאר ספרים בהם 'ספר התניא', במשך כל שנותיו עמל בתורה והפיץ את הביאור למען כולם יוכלו ללמוד את דברי הגמרא, בתקופה האחרונה נחלש ולקה בדלקת ריאות עד שהלך לעולמו
 • עזרו לאבא ואמא לשמור עלי

  תוכן מקודם

 • מחריד: ההודעה שגרמה לצוות הפגיה לפרוץ בבכי.

  תוכן מקודם

 • בזכות כח הצדקה והתפילה מידה כנגד מידה יזכו להתארס עד ראש השנה תשפ"ב

  תוכן מקודם

 • "הן בכו מכאבי בטן, אני בכיתי כי לא היתה להן אמא"

  תוכן מקודם

ברוך דיין האמת: בשעה האחרונה מגיעה הידיעה המרה והקשה על פטירתו של הרב החסיד רבי עדין אבן ישראל (שטיינזלץ) זצ"ל אשר הרביץ תורה במשך עשרות שנים זאת לאחר שסבל מדלקת ריאות קשה והוא בשנת השמונים ושלוש לחייו.

המנוח הרב החסיד רבי עדין אבן ישראל זצ"ל נולד בג' אב ה'תרצ"ז, בשנות נערותו התקרב ביותר לדרך התורה והיראה ואף החל ללמוד בישיבת 'תומכי תמימים' של חסידות חב"ד בעיר לוד, שם גדל ונתעלה במעלות התורה והיראה.

בשנת תשכ"ה הקים המנוח את "המכון הישראלי לפרסומים תלמודים" הממוקם כיום בשכונת נחלאות בירושלים, מטרת המכון הייתה לעסוק בביאור הש"ס בכדי להנגיש אותו לבני הדור הצעיר, במשך שנות חייו הוא כתב ביאורים על ספרים רבים בהם על הש"ס ועל 'ספר התניא'.

במשך חייו הוא נקשר בלב ונפש למורו ורבו כ"ק האדמו"ר מליובאוויטש זצ"ל, בשנת תשנ"א בעצת הרבי הוא שינה את משפחתו ל'אבן ישראל'. מכריו מספרים כי הוא היה חסיד חב"ד בלב ונפש אשר השקיע מידי יום בתורת החסידות לאורם של אדמור"י בית חב"ד.

בשנת תשמ"ח נבחר המנוח לקבל את פרס ישראל בתחום מדעי היהדות, אך הוא שהה אז בארצות הברית ולא הגיע לקבל את הפרס, בשנת תשע"ב הוא זכה בעיטור נשיא מדינת ישראל.

מכריו מספרים כי הוא היה גאון עולם, תמיד הוא היה שקוע בעיון מעמיק, כשהוא מעולם לא ישב בטל, גם בשעות הקטנות של הלילה ניתן היה לראותו רכון על תלמודו בדרך לביאור הבא.

בתקופה האחרונה נחלש המנוח הרב החסיד רבי עדין אבן ישראל זצ"ל והוא אף חלה בדלקת ריאות קשה, מצבו הידרדר אט אט עד שבשעה האחרונה השיב הוא את נשמתו הטהורה ליוצרו לדאבון ליבם של משפחתו הכבודה, תלמידיו ומכריו הרבים. תהא נשמתו צרורה בצרור החיים

כתבות קשורות

3 תגובות

 1. אדם גדול שהוציא חיבורים גדולים, ומעל לכל זכה לקבל הרבה בזיונות על כתביו וקיבל הכל בשתיקה, שנזכה ללכת בדרכיו, לקיים את התורה למעשה עם מידות טובות.

סגור לתגובות.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן