רוני נומה. צילום: טל עוז / משרד הביטחון

גמזו נפגש עם ראשי הערים החרדיות: רוני נומה יתכלל את עבודת הרשויות החרדיות

מתווה הפרויקטור למניעת סגר: הקמת חמ"ל עם סמכויות נרחבות שיהיה כפוף לראש העיר, מניעת הדבקה ראשונית, הגדלת מספר הבדיקות וייעול תהליכי הבדיקה, הגדלת הזמינות לחקירות אפידמיולוגיות, פינוי למלוניות לכל מי שיצטרך ויחפוץ, ומיפוי הצרכים החברתיים והכלכליים • כל הפרטים

פרויקטור הקורונה ומנהל 'מגן ישראל' פרופ׳ רוני גמזו קיים הבוקר מפגש בראשות אלוף פיקוד העורף האלוף אורי גורדין, ואלוף במיל' רוני נומה שמונה לאחראי המגזר החרדי בפרויקט 'מגן ישראל', ובהשתתפות ראשי רשויות ונציגים מירושלים , אשדוד, אלעד, בני ברק, מודיעין עילית, בית שמש וביתר עילית.

גמזו הודיע לנציגים החרדים כי תכלול עבודת הרשויות החרדיות מול כל הגורמים תהיה באחריותו הבלעדית של אלוף במיל' רוני נומה, בתיאום עם אלוף הפיקוד ומשרד הביטחון. במפגש אמר הפרויקטור לראשי הרשויות כי המטרה המשותפת היא להוריד את נתוני התחלואה והציג את הדברים שיש צורך לבצע החל מיום ראשון הקרוב.

1. חובת הקמת חמ"ל שיפעל 24/7 שבו יהיו נציגי המשטרה, קופות החולים ופיקוד העורף ובראשו יעמוד מנהל חמ"ל שיהיה כפוף לראש העיר. לחמ"ל תהיה סמכות לבצע מעקב אחר בדיקות, לערוך חקירות אפידמיולוגיות ולהחליט על סגר בשיתוף ובאמצעות המשטרה.

2. מניעת הדבקה ראשונית באמצעות מניעת התקהלויות, מניעת מגע בין חולים מאומתים לבני משפחתם וכמובן הגבת שיעור עטיית מסיכות – כל זאת באמצעות הסברה מאסיבית.

3. הגדלת מספר הבדיקות וייעול תהליכי הבדיקה, תוך מאמץ משותף של כל קופות החולים שיצטרכו להגדיל את הזמינות לבדיקה ולקצר משמעותית את זמני השירות – מהפנייה לדיגום ולתוצאה.

4. הגדלת הזמינות לחקירות אפידמיולוגיות – והרחבת שיתוף הפעולה של הציבור החרדי לביצוע מהיר של החקירות כדי לקטוע את שרשרות ההדבקה.

5. פינוי למלוניות לכל מי שיצטרך ויחפוץ בכך ובנוסף תמיכה כלכלית וחברתית למי שנמצא בבידוד קפסולרי במסגרת התא המשפחתי.

6. מיפוי הצרכים החברתיים והכלכליים בכל רשות על מנת שמשרדי הממשלה יוכלו לסייע בכך.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *