צילום ארכיון: משה שי / פלאש 90

יום שני ברציפות: שריפת קוצים פרצה בשער הנגב – חשד שנגרמה מבלון תבערה

אחרי חודשיים של הפסקה, טרור הבלונים חזר: צה"ל תקף הלילה בעזה בעקבות הפרחה של לפחות 20 בלונים אתמול מהרצועה, אבל גם היום פרצה שריפה גדולה באזור ניר עם שבמועצת שער הנגב. טרם הושגה שליטה על האש

היום (שישי) שוב פרצה שרפה במועצה ניר עם שבשער הנגב וגם הפעם עולה חשד שמדובר בבלוני תבערה ששוגרו יום שני ברציפות אבל זה עדיין לא ברור. מהכבאות נמסר כי מדובר בשריפת קוצים גדולה, שעדיין לא הושגה עליה שליטה.

צוותי כיבוי מתחנות אשקלון וקריית גת, ובסיוע יחידות מתנדבים מנחל עוז וכפר עזה יחד עם קק"ל, פועלים במטרה להשיג שליטה על האש. חוקרי שריפות מתחנות קריית גת ואשקלון נמצאים אף הוא במקום האירוע והחלו בחקירת השריפה.

אתמול שוגרו לא פחות מ-13 בלוני תבערה משטח הרצועה לעבר ישראל – והם הובילו לשרפות שפרצו באזור. בתגובה תקפו מטוס קרב וכלי טיס של צה"ל תשתית תת קרקעית של ארגון הטרור חמאס בצפון רצועת עזה – כך נמסר מדובר צה"ל. על פי ההודעה, התקיפה בוצעה בתגובה להפרחת בלוני הנפץ משטח רצועת עזה לשטח ישראל.

שר הביטחון בני גנץ אמר לאחר התקפיה כי "מדינת ישראל לא תקבל שום הפרת ריבונות ופגיעה בתושבי הדרום. בעזה צריכים להבין שאין פתרון אחר- רק החזרת הבנים הביתה ושקט יביאו לצמיחה כלכלית ברצועה. אם ארגוני הטרור עוד לא הבינו: מי שיעמיד את ישראל במבחן- יפגע קשות".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *